CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| 7e40c79f-00b9-56a9-99ef-82286a15bf46 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1190 |
| aantal_inwoners | 3230 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 3695 |
| buurtcode | BU01800005 |
| buurtnaam | Staphorst-Zuid |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0180 |
| gemeentenaam | Staphorst |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 3 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01800005 |
| mannen | 1655 |
| meest_voorkomende_postcode | 7951 |
| omgevingsadressendichtheid | 719 |
| oppervlakte_land_in_ha | 87 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 87 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 23 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 49 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 46 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 31 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 44 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 19 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 22 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 28 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 17 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 1580 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK018000 |
| a37c73c1-3702-5943-9a6a-419231c5e340 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 735 |
| aantal_inwoners | 1850 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 2444 |
| buurtcode | BU01800006 |
| buurtnaam | Staphorst-Noord |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0180 |
| gemeentenaam | Staphorst |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 3 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01800006 |
| mannen | 895 |
| meest_voorkomende_postcode | 7951 |
| omgevingsadressendichtheid | 559 |
| oppervlakte_land_in_ha | 76 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 76 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 38 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 41 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 36 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 26 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 44 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 17 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 22 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 21 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 27 |
| percentage_verweduwd | 10 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 950 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK018000 |
| 7fe178de-6c73-5db2-aabc-ba48c5b1ed79 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 400 |
| aantal_inwoners | 1030 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 1175 |
| buurtcode | BU01800007 |
| buurtnaam | De Slagen |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0180 |
| gemeentenaam | Staphorst |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 3 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01800007 |
| mannen | 510 |
| meest_voorkomende_postcode | 7951 |
| omgevingsadressendichtheid | 486 |
| oppervlakte_land_in_ha | 88 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 88 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 20 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 41 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 37 |
| percentage_gescheid | 2 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 45 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 14 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 20 |
| percentage_ongehuwd | 61 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 32 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 15 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 36 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 15 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 3 |
| percentage_verweduwd | 0 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 520 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK018000 |
| 72474555-c152-5671-a357-a73717beb123 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 0 |
| aantal_inwoners | 0 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | -99997 |
| buurtcode | BU01800008 |
| buurtnaam | Industrieterrein Staphorst |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0180 |
| gemeentenaam | Staphorst |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | -99997 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 3 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01800008 |
| mannen | 0 |
| meest_voorkomende_postcode | 7951 |
| omgevingsadressendichtheid | 295 |
| oppervlakte_land_in_ha | 105 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 108 |
| oppervlakte_water_in_ha | 3 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | -99997 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | -99997 |
| percentage_gehuwd | -99997 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | -99997 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | -99997 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | -99997 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | -99997 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | -99997 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | -99997 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | -99997 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 0 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK018000 |
| 70323847-6b1b-570b-950c-a30483bc84ee | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 600 |
| aantal_inwoners | 1680 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 2771 |
| buurtcode | BU01800100 |
| buurtnaam | Rouveen kern |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0180 |
| gemeentenaam | Staphorst |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 3 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01800100 |
| mannen | 865 |
| meest_voorkomende_postcode | 7954 |
| omgevingsadressendichtheid | 250 |
| oppervlakte_land_in_ha | 61 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 61 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 27 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 47 |
| percentage_gescheid | 2 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 48 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 25 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 48 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 25 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 29 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 20 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 13 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 815 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK018001 |
| b40370b0-8e8e-5e71-9c5e-85341fa77202 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 315 |
| aantal_inwoners | 945 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 200 |
| buurtcode | BU01800101 |
| buurtnaam | Rouveen Streek-Zuid |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0180 |
| gemeentenaam | Staphorst |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 3 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01800101 |
| mannen | 500 |
| meest_voorkomende_postcode | 7954 |
| omgevingsadressendichtheid | 104 |
| oppervlakte_land_in_ha | 472 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 474 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 23 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 48 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 51 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 26 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 49 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 25 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 25 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 24 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 12 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 440 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK018001 |
| 404c249e-52f8-549b-a611-ef99c5780d4f | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 375 |
| aantal_inwoners | 1280 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 488 |
| buurtcode | BU01800102 |
| buurtnaam | Rouveen Streek-Noord |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0180 |
| gemeentenaam | Staphorst |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 3.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 3 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01800102 |
| mannen | 670 |
| meest_voorkomende_postcode | 7954 |
| omgevingsadressendichtheid | 180 |
| oppervlakte_land_in_ha | 262 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 262 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 18 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_gehuwd | 44 |
| percentage_gescheid | 1 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 59 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 23 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 52 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 28 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 17 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 25 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 19 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 11 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 610 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK018001 |
| 1a27db7f-d1ed-5829-8c3f-f2712bba13c5 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 25 |
| aantal_inwoners | 65 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 19 |
| buurtcode | BU01800206 |
| buurtnaam | Verspreide huizen Dedemsvaart |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0180 |
| gemeentenaam | Staphorst |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 3 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01800206 |
| mannen | 35 |
| meest_voorkomende_postcode | 7954 |
| omgevingsadressendichtheid | 31 |
| oppervlakte_land_in_ha | 328 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 330 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 29 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_gehuwd | 35 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 48 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 60 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 25 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 27 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 32 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | -99997 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 30 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK018002 |
| aa7ee238-e269-5e32-ab0e-4f601b5e6679 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 5 |
| aantal_inwoners | 20 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6 |
| buurtcode | BU01800207 |
| buurtnaam | Verspreide huizen Bisschops- en Munnikenslag |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0180 |
| gemeentenaam | Staphorst |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 3.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 3 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01800207 |
| mannen | 5 |
| meest_voorkomende_postcode | 7954 |
| omgevingsadressendichtheid | 98 |
| oppervlakte_land_in_ha | 319 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 319 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_gehuwd | 53 |
| percentage_gescheid | 0 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | -99997 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 42 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | -99997 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 37 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | -99997 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 32 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | -99997 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 10 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK018002 |
| b5f8871c-57d8-503c-aaa5-431620bd8d5f | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 45 |
| aantal_inwoners | 125 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 7 |
| buurtcode | BU01800209 |
| buurtnaam | Verspreide huizen Oldematen |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0180 |
| gemeentenaam | Staphorst |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 3 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01800209 |
| mannen | 65 |
| meest_voorkomende_postcode | 7954 |
| omgevingsadressendichtheid | 54 |
| oppervlakte_land_in_ha | 1848 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 1921 |
| oppervlakte_water_in_ha | 73 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 22 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 49 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 49 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 29 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 47 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 14 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 18 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 21 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 32 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 15 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 60 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK018002 |