CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| 64da1b3e-c366-5806-9a07-d6f0b04d1814 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 35 |
| aantal_inwoners | 95 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 237 |
| buurtcode | BU01770705 |
| buurtnaam | Blankenfoort |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0177 |
| gemeentenaam | Raalte |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01770705 |
| mannen | 50 |
| meest_voorkomende_postcode | 8141 |
| omgevingsadressendichtheid | 583 |
| oppervlakte_land_in_ha | 40 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 40 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 52 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 43 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 43 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 42 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 8 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 15 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 14 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 45 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 18 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 40 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK017707 |
| 2d5db16d-c2ea-533f-b4c2-d7fb97a33bcc | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 690 |
| aantal_inwoners | 1615 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 81 |
| buurtcode | BU01770709 |
| buurtnaam | Buitengebied Heino |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0177 |
| gemeentenaam | Raalte |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01770709 |
| mannen | 855 |
| meest_voorkomende_postcode | 8141 |
| omgevingsadressendichtheid | 163 |
| oppervlakte_land_in_ha | 1996 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 2004 |
| oppervlakte_water_in_ha | 9 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 29 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 46 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 35 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 36 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 44 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 18 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 34 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 23 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 760 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK017707 |
| b1a5c11a-212b-5548-b047-cb13ccaef6b9 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 125 |
| aantal_inwoners | 300 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 2227 |
| buurtcode | BU01770801 |
| buurtnaam | Lierderholthuis Kern |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0177 |
| gemeentenaam | Raalte |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01770801 |
| mannen | 160 |
| meest_voorkomende_postcode | 8144 |
| omgevingsadressendichtheid | 63 |
| oppervlakte_land_in_ha | 14 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 14 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 25 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 46 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 37 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 38 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 47 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 14 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 26 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 32 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 17 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 145 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK017708 |
| d69a709c-0dc4-53da-b417-34e810060219 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 70 |
| aantal_inwoners | 190 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 42 |
| buurtcode | BU01770809 |
| buurtnaam | Buitengebied Lierderholthuis |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0177 |
| gemeentenaam | Raalte |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01770809 |
| mannen | 90 |
| meest_voorkomende_postcode | 8144 |
| omgevingsadressendichtheid | 47 |
| oppervlakte_land_in_ha | 445 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 446 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 20 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 46 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 39 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 41 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 49 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 23 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 20 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 35 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 13 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 95 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK017708 |
| 3457ada1-de8f-5008-916b-162ed1e081a6 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 160 |
| aantal_inwoners | 415 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 1732 |
| buurtcode | BU01770901 |
| buurtnaam | Laag Zuthem Kern |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0177 |
| gemeentenaam | Raalte |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01770901 |
| mannen | 200 |
| meest_voorkomende_postcode | 8055 |
| omgevingsadressendichtheid | 63 |
| oppervlakte_land_in_ha | 24 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 25 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 22 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 53 |
| percentage_gescheid | 3 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 38 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 40 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 40 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 14 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 15 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 20 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 35 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 16 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 210 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK017709 |
| fb0df734-bf56-50d5-b343-df1458c85a47 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 140 |
| aantal_inwoners | 280 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 29 |
| buurtcode | BU01770909 |
| buurtnaam | Buitengebied Laag Zuthem |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0177 |
| gemeentenaam | Raalte |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01770909 |
| mannen | 165 |
| meest_voorkomende_postcode | 8055 |
| omgevingsadressendichtheid | 29 |
| oppervlakte_land_in_ha | 946 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 968 |
| oppervlakte_water_in_ha | 22 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 50 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 53 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 24 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 25 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 40 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 11 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 24 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 33 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 18 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 110 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK017709 |
| 06d7e8e9-2a2f-55e5-8bd0-36b514bffe03 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 290 |
| aantal_inwoners | 765 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 1654 |
| buurtcode | BU01800000 |
| buurtnaam | Staphorst streek |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0180 |
| gemeentenaam | Staphorst |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 3 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01800000 |
| mannen | 385 |
| meest_voorkomende_postcode | 7951 |
| omgevingsadressendichtheid | 709 |
| oppervlakte_land_in_ha | 46 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 46 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 38 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 42 |
| percentage_gescheid | 3 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 39 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 23 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 51 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 20 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 18 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 25 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 19 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 19 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 385 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK018000 |
| 3dbe48e4-823e-53f4-80bd-6d4cd4561741 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 330 |
| aantal_inwoners | 1090 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 771 |
| buurtcode | BU01800002 |
| buurtnaam | Staphorst streek-West |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0180 |
| gemeentenaam | Staphorst |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 3.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 3 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01800002 |
| mannen | 550 |
| meest_voorkomende_postcode | 7951 |
| omgevingsadressendichtheid | 326 |
| oppervlakte_land_in_ha | 141 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 141 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 20 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_gehuwd | 45 |
| percentage_gescheid | 1 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 54 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 26 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 51 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 26 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 16 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 23 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 21 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 14 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 535 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK018000 |
| 02691fed-3c04-51be-8220-13e80106b942 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 340 |
| aantal_inwoners | 1160 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 731 |
| buurtcode | BU01800003 |
| buurtnaam | Staphorst streek-Oost |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0180 |
| gemeentenaam | Staphorst |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 3.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 3 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01800003 |
| mannen | 605 |
| meest_voorkomende_postcode | 7951 |
| omgevingsadressendichtheid | 387 |
| oppervlakte_land_in_ha | 159 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 159 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 18 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_gehuwd | 45 |
| percentage_gescheid | 1 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 58 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 24 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 51 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 28 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 16 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 26 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 18 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 13 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 555 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK018000 |
| 057e71cb-d634-5ad4-968e-f597ce5feb74 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 70 |
| aantal_inwoners | 245 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 317 |
| buurtcode | BU01800004 |
| buurtnaam | Industrieterrein Staphorst |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0180 |
| gemeentenaam | Staphorst |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 3.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 3 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01800004 |
| mannen | 120 |
| meest_voorkomende_postcode | 7951 |
| omgevingsadressendichtheid | 440 |
| oppervlakte_land_in_ha | 77 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 77 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 10 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_gehuwd | 48 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 65 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 25 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 48 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 24 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 19 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 22 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 23 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 12 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 125 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK018000 |