CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| 2f54b33d-bba7-5d99-a411-c65cda98954a | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 225 |
| aantal_inwoners | 665 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 20 |
| buurtcode | BU01710943 |
| buurtnaam | Espel-landelijk gebied |
| dekkingspercentage | 2 |
| gemeentecode | GM0171 |
| gemeentenaam | Noordoostpolder |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01710943 |
| mannen | 360 |
| meest_voorkomende_postcode | 8311 |
| omgevingsadressendichtheid | 23 |
| oppervlakte_land_in_ha | 3271 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 3297 |
| oppervlakte_water_in_ha | 26 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 27 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 44 |
| percentage_gescheid | 3 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 44 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 29 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 51 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 22 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 24 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 29 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 13 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 300 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK017109 |
| 36c87f99-0822-5bc5-b2de-d6f2dee5c3a2 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 490 |
| aantal_inwoners | 1120 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 2364 |
| buurtcode | BU01711045 |
| buurtnaam | Creil-woonkern |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0171 |
| gemeentenaam | Noordoostpolder |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01711045 |
| mannen | 590 |
| meest_voorkomende_postcode | 8312 |
| omgevingsadressendichtheid | 174 |
| oppervlakte_land_in_ha | 47 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 47 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 32 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 40 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 34 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 34 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 15 |
| percentage_ongehuwd | 48 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 29 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 16 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 535 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK017110 |
| c8dbf993-6c10-56f6-a48c-5bd2f44b5b20 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 5 |
| aantal_inwoners | 15 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 261 |
| buurtcode | BU01711046 |
| buurtnaam | Creil-bedrijventerrein |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0171 |
| gemeentenaam | Noordoostpolder |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01711046 |
| mannen | 5 |
| meest_voorkomende_postcode | 8312 |
| omgevingsadressendichtheid | 174 |
| oppervlakte_land_in_ha | 5 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 5 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_gehuwd | 62 |
| percentage_gescheid | 0 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | -99997 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | -99997 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | -99997 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 0 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | -99997 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | -99997 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | -99997 |
| percentage_verweduwd | 0 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 10 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK017110 |
| 4c353620-1b86-543c-a27f-5f45d6491f85 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 245 |
| aantal_inwoners | 630 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 20 |
| buurtcode | BU01711047 |
| buurtnaam | Creil-landelijk gebied |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0171 |
| gemeentenaam | Noordoostpolder |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01711047 |
| mannen | 340 |
| meest_voorkomende_postcode | 8312 |
| omgevingsadressendichtheid | 24 |
| oppervlakte_land_in_ha | 3143 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 3186 |
| oppervlakte_water_in_ha | 43 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 29 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 44 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 42 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 29 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 49 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 18 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 24 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 29 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 15 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 295 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK017110 |
| 0494c389-f6df-5bbc-aca8-c79df72995f9 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 405 |
| aantal_inwoners | 910 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 1911 |
| buurtcode | BU01711149 |
| buurtnaam | Rutten-woonkern |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0171 |
| gemeentenaam | Noordoostpolder |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01711149 |
| mannen | 460 |
| meest_voorkomende_postcode | 8313 |
| omgevingsadressendichtheid | 162 |
| oppervlakte_land_in_ha | 48 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 48 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 29 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 46 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 34 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 37 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 15 |
| percentage_ongehuwd | 43 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 23 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 28 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 23 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 450 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK017111 |
| 4eb824c3-cf86-5b0d-86ff-22b5cbed7d12 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 5 |
| aantal_inwoners | 15 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 185 |
| buurtcode | BU01711150 |
| buurtnaam | Rutten-bedrijventerrein |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0171 |
| gemeentenaam | Noordoostpolder |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01711150 |
| mannen | 5 |
| meest_voorkomende_postcode | 8313 |
| omgevingsadressendichtheid | 144 |
| oppervlakte_land_in_ha | 8 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 8 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_gehuwd | 57 |
| percentage_gescheid | 0 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | -99997 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 43 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | -99997 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 0 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | -99997 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | -99997 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | -99997 |
| percentage_verweduwd | 0 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 5 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK017111 |
| 2c55adbf-b647-5ad2-96bc-be3f7a196a91 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 300 |
| aantal_inwoners | 785 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 18 |
| buurtcode | BU01711151 |
| buurtnaam | Rutten-landelijk gebied |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0171 |
| gemeentenaam | Noordoostpolder |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01711151 |
| mannen | 415 |
| meest_voorkomende_postcode | 8313 |
| omgevingsadressendichtheid | 26 |
| oppervlakte_land_in_ha | 4265 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 4324 |
| oppervlakte_water_in_ha | 59 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 28 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 41 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 43 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 29 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 52 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 21 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 23 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 16 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 370 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK017111 |
| 85e7f9ed-8fab-5a77-90aa-4f3de377121b | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 5 |
| aantal_inwoners | 5 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | -99997 |
| buurtcode | BU01711252 |
| buurtnaam | Schokland-woonkern |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0171 |
| gemeentenaam | Noordoostpolder |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01711252 |
| mannen | 0 |
| meest_voorkomende_postcode | 8319 |
| omgevingsadressendichtheid | 7 |
| oppervlakte_land_in_ha | 221 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 221 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | -99997 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | -99997 |
| percentage_gehuwd | -99997 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | -99997 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | -99997 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | -99997 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | -99997 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | -99997 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | -99997 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | -99997 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 0 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK017112 |
| ac387f09-d2e1-58ed-aa6c-335ed29ccfe0 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1600 |
| aantal_inwoners | 2585 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6409 |
| buurtcode | BU01730100 |
| buurtnaam | Binnenstad |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0173 |
| gemeentenaam | Oldenzaal |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01730100 |
| mannen | 1195 |
| meest_voorkomende_postcode | 7571 |
| omgevingsadressendichtheid | 2282 |
| oppervlakte_land_in_ha | 40 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 40 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 62 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 30 |
| percentage_gescheid | 12 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 14 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 24 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 42 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 6 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 21 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 20 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 42 |
| percentage_verweduwd | 15 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 1395 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK017301 |
| 9e30121f-ddfa-5356-b34c-ae54f1d45172 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1240 |
| aantal_inwoners | 2485 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 3503 |
| buurtcode | BU01730200 |
| buurtnaam | Het Inslag-De Kleies |
| dekkingspercentage | 4 |
| gemeentecode | GM0173 |
| gemeentenaam | Oldenzaal |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01730200 |
| mannen | 1165 |
| meest_voorkomende_postcode | 7572 |
| omgevingsadressendichtheid | 1922 |
| oppervlakte_land_in_ha | 71 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 71 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 47 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 35 |
| percentage_gescheid | 10 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 24 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 29 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 45 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 12 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 9 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 20 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 32 |
| percentage_verweduwd | 10 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 1315 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK017302 |