CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| 9accd8e3-c405-5fcc-856f-a7e58fd42b48 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1740 |
| aantal_inwoners | 3650 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4299 |
| buurtcode | BU01730300 |
| buurtnaam | Glinde-Hooiland |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0173 |
| gemeentenaam | Oldenzaal |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01730300 |
| mannen | 1830 |
| meest_voorkomende_postcode | 7572 |
| omgevingsadressendichtheid | 2220 |
| oppervlakte_land_in_ha | 85 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 85 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 40 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 34 |
| percentage_gescheid | 10 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 33 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 27 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 50 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 14 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 23 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 23 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 1815 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK017303 |
| eed779f4-9c73-5e2d-8291-212746183dcc | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 515 |
| aantal_inwoners | 1085 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 3902 |
| buurtcode | BU01730400 |
| buurtnaam | De Meijbree |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0173 |
| gemeentenaam | Oldenzaal |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01730400 |
| mannen | 525 |
| meest_voorkomende_postcode | 7573 |
| omgevingsadressendichtheid | 1773 |
| oppervlakte_land_in_ha | 28 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 28 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 43 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 41 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 28 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 28 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 42 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 16 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 29 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 32 |
| percentage_verweduwd | 9 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 560 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK017304 |
| 1e91822a-62db-51d4-89d0-3da123731537 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 760 |
| aantal_inwoners | 1775 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 1593 |
| buurtcode | BU01730500 |
| buurtnaam | Haerbroek-Scholtenhoek |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0173 |
| gemeentenaam | Oldenzaal |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01730500 |
| mannen | 840 |
| meest_voorkomende_postcode | 7573 |
| omgevingsadressendichtheid | 1520 |
| oppervlakte_land_in_ha | 112 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 112 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 30 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 48 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 31 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 39 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 36 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 12 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 14 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 28 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 36 |
| percentage_verweduwd | 10 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 935 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK017305 |
| 4b8ed17f-4aee-56ad-bd3d-c7f2a9d73d1e | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1885 |
| aantal_inwoners | 3965 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 2123 |
| buurtcode | BU01730600 |
| buurtnaam | Zuid-Berghuizen |
| dekkingspercentage | 2 |
| gemeentecode | GM0173 |
| gemeentenaam | Oldenzaal |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01730600 |
| mannen | 2015 |
| meest_voorkomende_postcode | 7574 |
| omgevingsadressendichtheid | 949 |
| oppervlakte_land_in_ha | 187 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 187 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 41 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 36 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 32 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 27 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 50 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 26 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 28 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 20 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 1950 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK017306 |
| c3295da9-cc3d-5f88-a311-873006f21151 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 20 |
| aantal_inwoners | 55 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 40 |
| buurtcode | BU01730700 |
| buurtnaam | Hanzepoort |
| dekkingspercentage | 4 |
| gemeentecode | GM0173 |
| gemeentenaam | Oldenzaal |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01730700 |
| mannen | 30 |
| meest_voorkomende_postcode | 7575 |
| omgevingsadressendichtheid | 100 |
| oppervlakte_land_in_ha | 139 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 151 |
| oppervlakte_water_in_ha | 12 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_gehuwd | 55 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 50 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 27 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 36 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | -99997 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 16 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 13 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 45 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 24 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 25 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK017307 |
| 5165aa72-bad4-57bf-bc6c-8494a7585cae | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 75 |
| aantal_inwoners | 200 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 70 |
| buurtcode | BU01730800 |
| buurtnaam | Eekte-Hazewinkel |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0173 |
| gemeentenaam | Oldenzaal |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01730800 |
| mannen | 105 |
| meest_voorkomende_postcode | 7575 |
| omgevingsadressendichtheid | 579 |
| oppervlakte_land_in_ha | 287 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 287 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | -99997 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 18 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 54 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 47 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 36 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 38 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 8 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 19 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 14 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 34 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 26 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 95 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK017308 |
| 78876cf7-29bc-5d1f-ac2f-72f0a1f1f7c7 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 35 |
| aantal_inwoners | 95 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 70 |
| buurtcode | BU01730900 |
| buurtnaam | Jufferbeek |
| dekkingspercentage | 3 |
| gemeentecode | GM0173 |
| gemeentenaam | Oldenzaal |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01730900 |
| mannen | 45 |
| meest_voorkomende_postcode | 7572 |
| omgevingsadressendichtheid | 242 |
| oppervlakte_land_in_ha | 136 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 136 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 23 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 42 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 46 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 31 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 49 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 19 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 17 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 31 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 20 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 50 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK017309 |
| 192177fb-a64d-5d83-afb1-ebc8b05d9fc4 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 145 |
| aantal_inwoners | 365 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 79 |
| buurtcode | BU01731000 |
| buurtnaam | Het Hulsbeek |
| dekkingspercentage | 4 |
| gemeentecode | GM0173 |
| gemeentenaam | Oldenzaal |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01731000 |
| mannen | 180 |
| meest_voorkomende_postcode | 7562 |
| omgevingsadressendichtheid | 248 |
| oppervlakte_land_in_ha | 459 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 485 |
| oppervlakte_water_in_ha | 26 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 30 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 32 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_gehuwd | 37 |
| percentage_gescheid | 3 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 47 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 22 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 35 |
| percentage_ongehuwd | 56 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 20 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 22 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 29 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 17 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 185 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK017310 |
| 734645a6-8341-5007-8476-a286daffac07 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 2530 |
| aantal_inwoners | 5895 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 2888 |
| buurtcode | BU01731100 |
| buurtnaam | De Thij |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0173 |
| gemeentenaam | Oldenzaal |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01731100 |
| mannen | 2900 |
| meest_voorkomende_postcode | 7576 |
| omgevingsadressendichtheid | 1295 |
| oppervlakte_land_in_ha | 204 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 204 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 31 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_gehuwd | 42 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 36 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 33 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 44 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 22 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 26 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 26 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 2995 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK017311 |
| 5503e8a6-ae8c-5988-975b-3c4ac2c60775 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 2050 |
| aantal_inwoners | 5260 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 2172 |
| buurtcode | BU01731200 |
| buurtnaam | De Graven Es |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0173 |
| gemeentenaam | Oldenzaal |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01731200 |
| mannen | 2695 |
| meest_voorkomende_postcode | 7577 |
| omgevingsadressendichtheid | 1337 |
| oppervlakte_land_in_ha | 242 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 244 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 20 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 47 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 44 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 35 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 44 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 16 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 20 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 31 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 20 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 2565 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK017312 |