CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| e14fba95-c5e0-52e8-b70b-9b636d3e7c07 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 220 |
| aantal_inwoners | 420 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 46 |
| buurtcode | BU01750802 |
| buurtnaam | Buurtschap Stegerveld |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0175 |
| gemeentenaam | Ommen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01750802 |
| mannen | 230 |
| meest_voorkomende_postcode | 7737 |
| omgevingsadressendichtheid | 80 |
| oppervlakte_land_in_ha | 915 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 923 |
| oppervlakte_water_in_ha | 8 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 50 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 37 |
| percentage_gescheid | 11 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 19 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 31 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 20 |
| percentage_ongehuwd | 48 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 11 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 8 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 27 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 30 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 23 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 195 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK017508 |
| 4907f237-776b-5dcd-844e-84a4b22a4416 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 75 |
| aantal_inwoners | 195 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 499 |
| buurtcode | BU01750901 |
| buurtnaam | Kern Vilsteren |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0175 |
| gemeentenaam | Ommen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01750901 |
| mannen | 100 |
| meest_voorkomende_postcode | 7734 |
| omgevingsadressendichtheid | 34 |
| oppervlakte_land_in_ha | 40 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 40 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 16 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 51 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 40 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 44 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 44 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 12 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 17 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 13 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 31 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 95 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK017509 |
| 33311e73-08c5-5b8e-ad28-ee0811b9ec19 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 100 |
| aantal_inwoners | 195 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 19 |
| buurtcode | BU01750902 |
| buurtnaam | Buurtschap Vilsteren |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0175 |
| gemeentenaam | Ommen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01750902 |
| mannen | 95 |
| meest_voorkomende_postcode | 7734 |
| omgevingsadressendichtheid | 53 |
| oppervlakte_land_in_ha | 1063 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 1083 |
| oppervlakte_water_in_ha | 20 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 47 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 42 |
| percentage_gescheid | 10 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 20 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 34 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 39 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 10 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 16 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 35 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 29 |
| percentage_verweduwd | 9 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 105 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK017509 |
| 2939a1e4-f8d2-5826-b738-88ecf89e309b | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 115 |
| aantal_inwoners | 285 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 44 |
| buurtcode | BU01751001 |
| buurtnaam | Buurtschap Vinkenbuurt |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0175 |
| gemeentenaam | Ommen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01751001 |
| mannen | 145 |
| meest_voorkomende_postcode | 7739 |
| omgevingsadressendichtheid | 21 |
| oppervlakte_land_in_ha | 643 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 655 |
| oppervlakte_water_in_ha | 11 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 23 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_gehuwd | 55 |
| percentage_gescheid | 3 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 36 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 41 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 40 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 9 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 14 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 42 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 21 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 135 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK017510 |
| d50fbc32-5a01-5ce7-8a54-b982dd8d0306 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 55 |
| aantal_inwoners | 140 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 33 |
| buurtcode | BU01751002 |
| buurtnaam | Buurtschap Ommerschans |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0175 |
| gemeentenaam | Ommen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01751002 |
| mannen | 70 |
| meest_voorkomende_postcode | 7739 |
| omgevingsadressendichtheid | 57 |
| oppervlakte_land_in_ha | 429 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 431 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 34 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 41 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 41 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 25 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 47 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 21 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 33 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 19 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 75 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK017510 |
| ab1e0300-4ccb-51ac-9341-2942f7feff6e | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 45 |
| aantal_inwoners | 135 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 1398 |
| buurtcode | BU01751101 |
| buurtnaam | Kern Witharen |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0175 |
| gemeentenaam | Ommen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01751101 |
| mannen | 70 |
| meest_voorkomende_postcode | 7738 |
| omgevingsadressendichtheid | 40 |
| oppervlakte_land_in_ha | 9 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 9 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 13 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 53 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 51 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 36 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 41 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 27 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | -99997 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 33 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 21 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 15 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 65 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK017511 |
| 02c6bbce-dc55-56e6-88b5-0455ff8269a3 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 160 |
| aantal_inwoners | 380 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 35 |
| buurtcode | BU01751102 |
| buurtnaam | Buurtschap Witharen |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0175 |
| gemeentenaam | Ommen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01751102 |
| mannen | 215 |
| meest_voorkomende_postcode | 7738 |
| omgevingsadressendichtheid | 23 |
| oppervlakte_land_in_ha | 1083 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 1085 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 29 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 49 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 32 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 38 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 43 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 14 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 19 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 38 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 18 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 165 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK017511 |
| b96b0e73-8e36-5989-8663-7352a5786fbb | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 55 |
| aantal_inwoners | 155 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 49 |
| buurtcode | BU01751103 |
| buurtnaam | Buurtschap Ommerveld |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0175 |
| gemeentenaam | Ommen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01751103 |
| mannen | 85 |
| meest_voorkomende_postcode | 7738 |
| omgevingsadressendichtheid | 22 |
| oppervlakte_land_in_ha | 317 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 317 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 16 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 45 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 38 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 46 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 52 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 16 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 16 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 19 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 29 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 19 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 75 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK017511 |
| a9e8968c-49e5-5fc7-8f8b-ce7f1daf970f | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 615 |
| aantal_inwoners | 870 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 3462 |
| buurtcode | BU01770101 |
| buurtnaam | Raalte Centrum |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0177 |
| gemeentenaam | Raalte |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01770101 |
| mannen | 405 |
| meest_voorkomende_postcode | 8102 |
| omgevingsadressendichtheid | 1367 |
| oppervlakte_land_in_ha | 25 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 26 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 68 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 35 |
| percentage_gescheid | 9 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 7 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 25 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 41 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 4 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 7 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 22 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 23 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 44 |
| percentage_verweduwd | 16 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 465 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK017701 |
| c02e0d63-1edd-54e5-9a89-7cbbfe156d97 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 765 |
| aantal_inwoners | 1530 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 3972 |
| buurtcode | BU01770102 |
| buurtnaam | Blekkerhoek |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0177 |
| gemeentenaam | Raalte |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01770102 |
| mannen | 735 |
| meest_voorkomende_postcode | 8102 |
| omgevingsadressendichtheid | 1243 |
| oppervlakte_land_in_ha | 39 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 39 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 47 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 37 |
| percentage_gescheid | 9 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 25 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 28 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 41 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 8 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 19 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 24 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 35 |
| percentage_verweduwd | 12 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 795 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK017701 |