CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| 6f262dc7-7256-5bbd-a252-f672eb98af3a | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 165 |
| aantal_inwoners | 370 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 1075 |
| buurtcode | BU01770103 |
| buurtnaam | Drostenkamp |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0177 |
| gemeentenaam | Raalte |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01770103 |
| mannen | 165 |
| meest_voorkomende_postcode | 8101 |
| omgevingsadressendichtheid | 1155 |
| oppervlakte_land_in_ha | 34 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 37 |
| oppervlakte_water_in_ha | 3 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 39 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 50 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 17 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 44 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 22 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 7 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 6 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 8 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 18 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 61 |
| percentage_verweduwd | 22 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 205 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK017701 |
| 7105bd2a-7f05-5519-9361-731713c9dc85 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 625 |
| aantal_inwoners | 1335 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 3565 |
| buurtcode | BU01770104 |
| buurtnaam | Westdorp |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0177 |
| gemeentenaam | Raalte |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01770104 |
| mannen | 625 |
| meest_voorkomende_postcode | 8101 |
| omgevingsadressendichtheid | 1540 |
| oppervlakte_land_in_ha | 38 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 38 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 40 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 45 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 24 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 36 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 35 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 11 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 8 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 19 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 21 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 42 |
| percentage_verweduwd | 12 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 710 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK017701 |
| a86dd9f0-7ab1-5094-b2e9-9d0ea2d75574 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 710 |
| aantal_inwoners | 1555 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4822 |
| buurtcode | BU01770105 |
| buurtnaam | De Olykampen |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0177 |
| gemeentenaam | Raalte |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01770105 |
| mannen | 785 |
| meest_voorkomende_postcode | 8102 |
| omgevingsadressendichtheid | 1360 |
| oppervlakte_land_in_ha | 32 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 33 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 37 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_gehuwd | 37 |
| percentage_gescheid | 9 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 34 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 29 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 25 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 49 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 18 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 26 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 24 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 22 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 770 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK017701 |
| ecdb9831-f85e-58e9-9146-982c3f4babb3 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 750 |
| aantal_inwoners | 1730 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 3976 |
| buurtcode | BU01770106 |
| buurtnaam | Hartkamp |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0177 |
| gemeentenaam | Raalte |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01770106 |
| mannen | 860 |
| meest_voorkomende_postcode | 8101 |
| omgevingsadressendichtheid | 1035 |
| oppervlakte_land_in_ha | 43 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 43 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 31 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 43 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 34 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 35 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 46 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 17 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 23 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 23 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 26 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 870 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK017701 |
| b14ca632-fa9c-59ad-b654-6a5aa02648f0 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 825 |
| aantal_inwoners | 1895 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4577 |
| buurtcode | BU01770107 |
| buurtnaam | Langkamp |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0177 |
| gemeentenaam | Raalte |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01770107 |
| mannen | 900 |
| meest_voorkomende_postcode | 8101 |
| omgevingsadressendichtheid | 1087 |
| oppervlakte_land_in_ha | 41 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 41 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 32 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 38 |
| percentage_gescheid | 9 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 36 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 32 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 48 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 18 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 25 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 24 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 22 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 995 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK017701 |
| 3a4f70e8-a7e1-55fe-8272-6f203dc6ce90 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 525 |
| aantal_inwoners | 1220 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 2819 |
| buurtcode | BU01770108 |
| buurtnaam | De Vloedkampen |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0177 |
| gemeentenaam | Raalte |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01770108 |
| mannen | 610 |
| meest_voorkomende_postcode | 8102 |
| omgevingsadressendichtheid | 777 |
| oppervlakte_land_in_ha | 43 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 44 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 22 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 51 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 33 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 45 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 39 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 14 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 19 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 26 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 32 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 610 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK017701 |
| fbb4db4e-5d4b-52dd-9621-9fc1326db08b | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 10 |
| aantal_inwoners | 45 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 71 |
| buurtcode | BU01770109 |
| buurtnaam | Tijenraan |
| dekkingspercentage | 5 |
| gemeentecode | GM0177 |
| gemeentenaam | Raalte |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 3.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01770109 |
| mannen | 20 |
| meest_voorkomende_postcode | 8101 |
| omgevingsadressendichtheid | 911 |
| oppervlakte_land_in_ha | 58 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 58 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_gehuwd | 49 |
| percentage_gescheid | 0 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 54 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 51 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 22 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 22 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 15 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 15 |
| percentage_verweduwd | 0 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 20 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK017701 |
| 3b19798e-18f7-5d52-b548-0057a0a89dbc | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 395 |
| aantal_inwoners | 885 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 1744 |
| buurtcode | BU01770110 |
| buurtnaam | De Enk |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0177 |
| gemeentenaam | Raalte |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01770110 |
| mannen | 435 |
| meest_voorkomende_postcode | 8102 |
| omgevingsadressendichtheid | 1123 |
| oppervlakte_land_in_ha | 51 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 51 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 32 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 43 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 33 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 35 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 47 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 14 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 23 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 29 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 23 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 450 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK017701 |
| 30515240-d2aa-5463-bbe7-de692e874569 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 935 |
| aantal_inwoners | 2135 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4193 |
| buurtcode | BU01770111 |
| buurtnaam | Het Raan Oost |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0177 |
| gemeentenaam | Raalte |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01770111 |
| mannen | 1075 |
| meest_voorkomende_postcode | 8103 |
| omgevingsadressendichtheid | 789 |
| oppervlakte_land_in_ha | 51 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 52 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 29 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 45 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 35 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 36 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 45 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 24 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 25 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 23 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 1060 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK017701 |
| 5c0d3be9-c87b-54ae-9969-6b22c6c3b15c | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 630 |
| aantal_inwoners | 1600 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 3550 |
| buurtcode | BU01770112 |
| buurtnaam | Het Raan West |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0177 |
| gemeentenaam | Raalte |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01770112 |
| mannen | 800 |
| meest_voorkomende_postcode | 8103 |
| omgevingsadressendichtheid | 821 |
| oppervlakte_land_in_ha | 45 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 47 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 20 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 48 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 38 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 42 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 44 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 14 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 9 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 22 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 31 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 24 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 800 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK017701 |