CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| b6e37ac1-d50e-545e-b5d6-ddae9ad2ebdf | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 765 |
| aantal_inwoners | 2035 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 3109 |
| buurtcode | BU01770113 |
| buurtnaam | Het Overstigt |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0177 |
| gemeentenaam | Raalte |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01770113 |
| mannen | 1030 |
| meest_voorkomende_postcode | 8103 |
| omgevingsadressendichtheid | 782 |
| oppervlakte_land_in_ha | 66 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 67 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 28 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 39 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 46 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 27 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 54 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 18 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 23 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 29 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 16 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 1010 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK017701 |
| d675473e-cab8-5b72-80e5-3b8ab5a9829f | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 255 |
| aantal_inwoners | 855 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4303 |
| buurtcode | BU01770114 |
| buurtnaam | Salland |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0177 |
| gemeentenaam | Raalte |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 3.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01770114 |
| mannen | 435 |
| meest_voorkomende_postcode | 8103 |
| omgevingsadressendichtheid | 538 |
| oppervlakte_land_in_ha | 20 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 20 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 13 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 34 |
| percentage_gescheid | 3 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 76 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 11 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 63 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 38 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 8 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 36 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 15 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 4 |
| percentage_verweduwd | 0 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 420 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK017701 |
| 01ed93a5-496d-5dd8-ad85-d7f29fcd2492 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 115 |
| aantal_inwoners | 435 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 1049 |
| buurtcode | BU01770115 |
| buurtnaam | Franciscushof |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0177 |
| gemeentenaam | Raalte |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 3.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01770115 |
| mannen | 220 |
| meest_voorkomende_postcode | 8102 |
| omgevingsadressendichtheid | 178 |
| oppervlakte_land_in_ha | 41 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 43 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 0 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 37 |
| percentage_gescheid | 3 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 84 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 16 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 60 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 34 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 27 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 25 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 3 |
| percentage_verweduwd | 0 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 215 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK017701 |
| 21344b89-8192-5e85-8ff9-77c9c27e7468 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 65 |
| aantal_inwoners | 155 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 143 |
| buurtcode | BU01770116 |
| buurtnaam | De Zegge |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0177 |
| gemeentenaam | Raalte |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01770116 |
| mannen | 80 |
| meest_voorkomende_postcode | 8102 |
| omgevingsadressendichtheid | 703 |
| oppervlakte_land_in_ha | 107 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 108 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 23 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 41 |
| percentage_gescheid | 12 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 38 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 39 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 44 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 12 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 21 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 31 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 22 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 75 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK017701 |
| 4979ec24-aefc-5584-bb19-0a64af343e83 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 0 |
| aantal_inwoners | 0 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | -99997 |
| buurtcode | BU01770117 |
| buurtnaam | De Hees |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0177 |
| gemeentenaam | Raalte |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01770117 |
| mannen | 5 |
| meest_voorkomende_postcode | 8102 |
| omgevingsadressendichtheid | 311 |
| oppervlakte_land_in_ha | 72 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 72 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | -99997 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | -99997 |
| percentage_gehuwd | -99997 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | -99997 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | -99997 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | -99997 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | -99997 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | -99997 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | -99997 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | -99997 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 0 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK017701 |
| 17100c9d-3002-56c3-a8bd-34f196691d49 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 550 |
| aantal_inwoners | 1510 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 45 |
| buurtcode | BU01770119 |
| buurtnaam | Buitengebied Raalte |
| dekkingspercentage | 5 |
| gemeentecode | GM0177 |
| gemeentenaam | Raalte |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01770119 |
| mannen | 785 |
| meest_voorkomende_postcode | 8101 |
| omgevingsadressendichtheid | 114 |
| oppervlakte_land_in_ha | 3377 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 3432 |
| oppervlakte_water_in_ha | 55 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 19 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 47 |
| percentage_gescheid | 3 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 46 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 35 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 46 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 16 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 17 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 34 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 20 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 725 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK017701 |
| a6f7d02d-d3a2-59ab-a72a-c9da62d1c867 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 590 |
| aantal_inwoners | 1405 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 2078 |
| buurtcode | BU01770201 |
| buurtnaam | Luttenberg Kern |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0177 |
| gemeentenaam | Raalte |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01770201 |
| mannen | 735 |
| meest_voorkomende_postcode | 8105 |
| omgevingsadressendichtheid | 213 |
| oppervlakte_land_in_ha | 68 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 68 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 27 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 44 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 38 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 35 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 48 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 24 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 26 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 24 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 670 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK017702 |
| 7bf88a56-be66-5cbd-9cfa-b9bbb912666d | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 345 |
| aantal_inwoners | 910 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 41 |
| buurtcode | BU01770209 |
| buurtnaam | Buitengebied Luttenberg |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0177 |
| gemeentenaam | Raalte |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01770209 |
| mannen | 470 |
| meest_voorkomende_postcode | 8105 |
| omgevingsadressendichtheid | 53 |
| oppervlakte_land_in_ha | 2212 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 2229 |
| oppervlakte_water_in_ha | 17 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 21 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 46 |
| percentage_gescheid | 3 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 41 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 38 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 47 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 12 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 16 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 19 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 33 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 20 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 445 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK017702 |
| a8fbf3b7-c6d0-588a-9d78-c8b8bf6da0dc | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 320 |
| aantal_inwoners | 785 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 1829 |
| buurtcode | BU01770301 |
| buurtnaam | Mariënheem Kern |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0177 |
| gemeentenaam | Raalte |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01770301 |
| mannen | 400 |
| meest_voorkomende_postcode | 8106 |
| omgevingsadressendichtheid | 127 |
| oppervlakte_land_in_ha | 43 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 43 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 24 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 48 |
| percentage_gescheid | 3 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 39 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 37 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 45 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 18 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 23 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 26 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 23 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 385 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK017703 |
| 8bb97702-a53e-5780-8c0e-1b3d5da60c2b | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 270 |
| aantal_inwoners | 700 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 47 |
| buurtcode | BU01770309 |
| buurtnaam | Buitengebied Mariënheem |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0177 |
| gemeentenaam | Raalte |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01770309 |
| mannen | 375 |
| meest_voorkomende_postcode | 8106 |
| omgevingsadressendichtheid | 90 |
| oppervlakte_land_in_ha | 1497 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 1500 |
| oppervlakte_water_in_ha | 3 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 22 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_gehuwd | 47 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 43 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 35 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 45 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 16 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 36 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 21 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 330 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK017703 |