CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| 05cccf80-c62b-574e-af4e-a89b3b64052b | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 315 |
| aantal_inwoners | 740 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 2356 |
| buurtcode | BU01770401 |
| buurtnaam | Nieuw Heeten Kern |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0177 |
| gemeentenaam | Raalte |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01770401 |
| mannen | 385 |
| meest_voorkomende_postcode | 8112 |
| omgevingsadressendichtheid | 165 |
| oppervlakte_land_in_ha | 31 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 31 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 25 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 43 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 36 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 39 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 47 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 14 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 23 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 31 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 22 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 355 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK017704 |
| 2815eb01-7ddf-55ee-b67d-006d80373f42 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 210 |
| aantal_inwoners | 515 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 50 |
| buurtcode | BU01770409 |
| buurtnaam | Buitengebied Nieuw Heeten |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0177 |
| gemeentenaam | Raalte |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01770409 |
| mannen | 280 |
| meest_voorkomende_postcode | 8112 |
| omgevingsadressendichtheid | 97 |
| oppervlakte_land_in_ha | 1022 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 1022 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 30 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 37 |
| percentage_gescheid | 3 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 42 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 27 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 15 |
| percentage_ongehuwd | 55 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 23 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 30 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 19 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 235 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK017704 |
| 4e9b9f50-f5e2-5424-825b-8d4da56eddff | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1080 |
| aantal_inwoners | 2490 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 2051 |
| buurtcode | BU01770501 |
| buurtnaam | Heeten Kern |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0177 |
| gemeentenaam | Raalte |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01770501 |
| mannen | 1260 |
| meest_voorkomende_postcode | 8111 |
| omgevingsadressendichtheid | 371 |
| oppervlakte_land_in_ha | 121 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 121 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 30 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 47 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 33 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 38 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 42 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 14 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 21 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 28 |
| percentage_verweduwd | 7 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 1235 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK017705 |
| 59d0d5f8-8dab-5a84-907f-18d3518128e4 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 500 |
| aantal_inwoners | 1290 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 40 |
| buurtcode | BU01770509 |
| buurtnaam | Buitengebied Heeten |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0177 |
| gemeentenaam | Raalte |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01770509 |
| mannen | 675 |
| meest_voorkomende_postcode | 8111 |
| omgevingsadressendichtheid | 50 |
| oppervlakte_land_in_ha | 3201 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 3212 |
| oppervlakte_water_in_ha | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 22 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 46 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 42 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 36 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 46 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 19 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 34 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 21 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 610 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK017705 |
| 907a334a-c826-5a01-968e-4f5d9f03d274 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 315 |
| aantal_inwoners | 765 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 2618 |
| buurtcode | BU01770601 |
| buurtnaam | Broekland Kern |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0177 |
| gemeentenaam | Raalte |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01770601 |
| mannen | 380 |
| meest_voorkomende_postcode | 8107 |
| omgevingsadressendichtheid | 121 |
| oppervlakte_land_in_ha | 29 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 29 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 24 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 49 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 36 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 40 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 43 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 16 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 25 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 25 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 23 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 380 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK017706 |
| 0d4b03a2-fed0-5798-ac9e-c6dacd0e7e5e | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 160 |
| aantal_inwoners | 445 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 42 |
| buurtcode | BU01770609 |
| buurtnaam | Buitengebied Broekland |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0177 |
| gemeentenaam | Raalte |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01770609 |
| mannen | 235 |
| meest_voorkomende_postcode | 8107 |
| omgevingsadressendichtheid | 45 |
| oppervlakte_land_in_ha | 1067 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 1067 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 19 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 49 |
| percentage_gescheid | 2 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 41 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 40 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 45 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 12 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 17 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 35 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 21 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 205 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK017706 |
| 13faaf18-ef90-5b14-9bfd-eda5e45cb464 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 605 |
| aantal_inwoners | 1175 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 2796 |
| buurtcode | BU01770701 |
| buurtnaam | Heino Centrum |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0177 |
| gemeentenaam | Raalte |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01770701 |
| mannen | 585 |
| meest_voorkomende_postcode | 8141 |
| omgevingsadressendichtheid | 716 |
| oppervlakte_land_in_ha | 42 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 42 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 46 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 40 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 25 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 29 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 42 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 12 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 9 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 20 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 22 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 37 |
| percentage_verweduwd | 12 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 595 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK017707 |
| ad5ef0b2-7fe8-593d-aa93-af0d1b0552dc | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 675 |
| aantal_inwoners | 1530 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 3505 |
| buurtcode | BU01770702 |
| buurtnaam | De Kampen |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0177 |
| gemeentenaam | Raalte |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01770702 |
| mannen | 760 |
| meest_voorkomende_postcode | 8141 |
| omgevingsadressendichtheid | 741 |
| oppervlakte_land_in_ha | 44 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 44 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 30 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 46 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 35 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 35 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 42 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 21 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 26 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 28 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 765 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK017707 |
| 569836da-dabd-5797-b01f-2daf118926aa | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 780 |
| aantal_inwoners | 1780 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 3977 |
| buurtcode | BU01770703 |
| buurtnaam | Heino Zuid |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0177 |
| gemeentenaam | Raalte |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01770703 |
| mannen | 865 |
| meest_voorkomende_postcode | 8141 |
| omgevingsadressendichtheid | 575 |
| oppervlakte_land_in_ha | 45 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 45 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 31 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 48 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 29 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 41 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 37 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 12 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 9 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 16 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 25 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 38 |
| percentage_verweduwd | 8 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 910 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK017707 |
| ce21184a-d46d-5229-8e82-3c3281a9b018 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 395 |
| aantal_inwoners | 1045 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 3583 |
| buurtcode | BU01770704 |
| buurtnaam | Kiezebos |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0177 |
| gemeentenaam | Raalte |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01770704 |
| mannen | 525 |
| meest_voorkomende_postcode | 8141 |
| omgevingsadressendichtheid | 490 |
| oppervlakte_land_in_ha | 29 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 29 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 22 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 45 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 48 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 29 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 48 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 18 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 15 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 22 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 29 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 16 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 515 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK017707 |