CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| c8df736e-4b49-5b78-ac18-02d5108b99d1 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 0 |
| aantal_inwoners | 0 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | -99997 |
| buurtcode | BU01145301 |
| buurtnaam | Bedrijvenpark A37 |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0114 |
| gemeentenaam | Emmen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | -99997 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01145301 |
| mannen | 0 |
| meest_voorkomende_postcode | 7825 |
| omgevingsadressendichtheid | 208 |
| oppervlakte_land_in_ha | 146 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 149 |
| oppervlakte_water_in_ha | 3 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | -99997 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | -99997 |
| percentage_gehuwd | -99997 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | -99997 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | -99997 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | -99997 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | -99997 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | -99997 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | -99997 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | -99997 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 0 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK011453 |
| 32afdcbb-3b0d-5bf2-b91a-6e4e14be9fd7 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 970 |
| aantal_inwoners | 1425 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4244 |
| buurtcode | BU01185000 |
| buurtnaam | Centrum |
| dekkingspercentage | 4 |
| gemeentecode | GM0118 |
| gemeentenaam | Hoogeveen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01185000 |
| mannen | 695 |
| meest_voorkomende_postcode | 7902 |
| omgevingsadressendichtheid | 2354 |
| oppervlakte_land_in_ha | 34 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 34 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 67 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 31 |
| percentage_gescheid | 11 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 6 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 27 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 43 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 3 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 9 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 26 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 21 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 41 |
| percentage_verweduwd | 14 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 730 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK011850 |
| ac63112d-fc4e-5564-a010-9bf12669528f | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 770 |
| aantal_inwoners | 1530 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 3159 |
| buurtcode | BU01185001 |
| buurtnaam | Noord |
| dekkingspercentage | 5 |
| gemeentecode | GM0118 |
| gemeentenaam | Hoogeveen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01185001 |
| mannen | 730 |
| meest_voorkomende_postcode | 7901 |
| omgevingsadressendichtheid | 1238 |
| oppervlakte_land_in_ha | 48 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 48 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 45 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 37 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 25 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 29 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 47 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 12 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 24 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 25 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 29 |
| percentage_verweduwd | 8 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 800 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK011850 |
| 4abd6f4d-41bf-5e84-a03f-d3e0e3389ed6 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 365 |
| aantal_inwoners | 695 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 975 |
| buurtcode | BU01185002 |
| buurtnaam | Bentinckspark |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0118 |
| gemeentenaam | Hoogeveen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01185002 |
| mannen | 325 |
| meest_voorkomende_postcode | 7902 |
| omgevingsadressendichtheid | 1587 |
| oppervlakte_land_in_ha | 71 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 72 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 30 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 48 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_gehuwd | 35 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 28 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 23 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 30 |
| percentage_ongehuwd | 56 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 11 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 17 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 23 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 30 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 19 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 375 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK011850 |
| 597e6cbe-ebb9-53c6-bd92-df18f40330f1 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 2195 |
| aantal_inwoners | 5055 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 5891 |
| buurtcode | BU01185003 |
| buurtnaam | Krakeel |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0118 |
| gemeentenaam | Hoogeveen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01185003 |
| mannen | 2570 |
| meest_voorkomende_postcode | 7904 |
| omgevingsadressendichtheid | 1075 |
| oppervlakte_land_in_ha | 86 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 89 |
| oppervlakte_water_in_ha | 3 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 35 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 36 |
| percentage_gescheid | 9 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 37 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 28 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 50 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 17 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 25 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 25 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 20 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 2485 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK011850 |
| 4fedb3e9-0ef8-56bc-a979-8113abc7ceb9 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1970 |
| aantal_inwoners | 4255 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4484 |
| buurtcode | BU01185004 |
| buurtnaam | Wolfsbos |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0118 |
| gemeentenaam | Hoogeveen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01185004 |
| mannen | 2130 |
| meest_voorkomende_postcode | 7905 |
| omgevingsadressendichtheid | 1524 |
| oppervlakte_land_in_ha | 95 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 97 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 41 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 37 |
| percentage_gescheid | 9 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 31 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 27 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 48 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 24 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 24 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 24 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 2125 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK011850 |
| 16e6847e-953d-5675-81af-5ccfc3c9c595 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 3205 |
| aantal_inwoners | 6195 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4936 |
| buurtcode | BU01185005 |
| buurtnaam | Zuid |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0118 |
| gemeentenaam | Hoogeveen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01185005 |
| mannen | 3090 |
| meest_voorkomende_postcode | 7906 |
| omgevingsadressendichtheid | 2121 |
| oppervlakte_land_in_ha | 126 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 130 |
| oppervlakte_water_in_ha | 4 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 48 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 34 |
| percentage_gescheid | 10 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 27 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 25 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 50 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 27 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 22 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 3105 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK011850 |
| 15c5a87e-e5ab-5f99-a84f-6b2cf7a4a70d | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 960 |
| aantal_inwoners | 1835 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 2210 |
| buurtcode | BU01185006 |
| buurtnaam | Venesluis |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0118 |
| gemeentenaam | Hoogeveen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01185006 |
| mannen | 910 |
| meest_voorkomende_postcode | 7907 |
| omgevingsadressendichtheid | 1970 |
| oppervlakte_land_in_ha | 83 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 84 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 47 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 37 |
| percentage_gescheid | 9 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 22 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 31 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 46 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 11 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 21 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 25 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 33 |
| percentage_verweduwd | 8 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 920 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK011850 |
| 0fb6d1f7-8674-57da-bfe6-fb183e2f6770 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 870 |
| aantal_inwoners | 2050 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 2373 |
| buurtcode | BU01185007 |
| buurtnaam | West |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0118 |
| gemeentenaam | Hoogeveen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01185007 |
| mannen | 975 |
| meest_voorkomende_postcode | 7901 |
| omgevingsadressendichtheid | 2032 |
| oppervlakte_land_in_ha | 86 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 86 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 41 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 35 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 29 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 30 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 41 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 11 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 21 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 23 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 35 |
| percentage_verweduwd | 15 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 1075 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK011850 |
| 7051b6d0-1df0-5fd2-8a9e-6646f165f109 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1375 |
| aantal_inwoners | 2710 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 5307 |
| buurtcode | BU01185008 |
| buurtnaam | Oost |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0118 |
| gemeentenaam | Hoogeveen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01185008 |
| mannen | 1365 |
| meest_voorkomende_postcode | 7902 |
| omgevingsadressendichtheid | 2049 |
| oppervlakte_land_in_ha | 51 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 51 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 46 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 30 |
| percentage_gescheid | 12 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 31 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 23 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 53 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 16 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 27 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 26 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 20 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 1345 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK011850 |