CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| 53a66210-4f29-5c4e-8687-f663dc71bafe | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 475 |
| aantal_inwoners | 960 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 3098 |
| buurtcode | BU01185100 |
| buurtnaam | Steenbergerweiden |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0118 |
| gemeentenaam | Hoogeveen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01185100 |
| mannen | 465 |
| meest_voorkomende_postcode | 7908 |
| omgevingsadressendichtheid | 1285 |
| oppervlakte_land_in_ha | 31 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 32 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 39 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 53 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 25 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 37 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 28 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 10 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 8 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 17 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 23 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 42 |
| percentage_verweduwd | 10 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 500 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK011851 |
| 01d75058-73d4-596b-958a-81fa05a540f4 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 390 |
| aantal_inwoners | 870 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 1633 |
| buurtcode | BU01185101 |
| buurtnaam | Kinholt |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0118 |
| gemeentenaam | Hoogeveen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01185101 |
| mannen | 430 |
| meest_voorkomende_postcode | 7909 |
| omgevingsadressendichtheid | 730 |
| oppervlakte_land_in_ha | 53 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 54 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 17 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 64 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 25 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 58 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 25 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 8 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 9 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 10 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 46 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 445 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK011851 |
| f2f282c4-3e79-576a-a74f-7fbcfd45b831 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 0 |
| aantal_inwoners | 840 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 2914 |
| buurtcode | BU01185102 |
| buurtnaam | Grittenhof |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0118 |
| gemeentenaam | Hoogeveen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | -99997 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01185102 |
| mannen | 670 |
| meest_voorkomende_postcode | 7909 |
| omgevingsadressendichtheid | 952 |
| oppervlakte_land_in_ha | 29 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 29 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 85 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 15 |
| percentage_gehuwd | 32 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | -99997 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 85 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 15 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 61 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 7 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 17 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 48 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 20 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 8 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 170 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK011851 |
| 1be14dc8-2199-52b2-bb89-f4e25d913062 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 690 |
| aantal_inwoners | 1720 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 5791 |
| buurtcode | BU01185103 |
| buurtnaam | Schoonvelde-West |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0118 |
| gemeentenaam | Hoogeveen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01185103 |
| mannen | 880 |
| meest_voorkomende_postcode | 7908 |
| omgevingsadressendichtheid | 1311 |
| oppervlakte_land_in_ha | 30 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 30 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 25 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 41 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 44 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 31 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 49 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 20 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 26 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 24 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 18 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 835 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK011851 |
| 80f4f80e-0beb-57f4-a27e-2a2de59ce817 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 710 |
| aantal_inwoners | 1330 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4347 |
| buurtcode | BU01185104 |
| buurtnaam | Schoonvelde-Oost |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0118 |
| gemeentenaam | Hoogeveen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01185104 |
| mannen | 610 |
| meest_voorkomende_postcode | 7909 |
| omgevingsadressendichtheid | 1422 |
| oppervlakte_land_in_ha | 31 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 31 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 51 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 36 |
| percentage_gescheid | 13 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 23 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 25 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 46 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 9 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 25 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 22 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 31 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 720 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK011851 |
| 4d5450fd-dcc0-5656-a9b0-08af2e783164 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 420 |
| aantal_inwoners | 975 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 2139 |
| buurtcode | BU01185105 |
| buurtnaam | Schutlanden-Oost |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0118 |
| gemeentenaam | Hoogeveen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01185105 |
| mannen | 460 |
| meest_voorkomende_postcode | 7908 |
| omgevingsadressendichtheid | 1320 |
| oppervlakte_land_in_ha | 46 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 46 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 33 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 47 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 30 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 36 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 34 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 12 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 15 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 24 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 39 |
| percentage_verweduwd | 11 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 520 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK011851 |
| 62357d4d-f3fe-5e5f-ae76-043a170d788d | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 570 |
| aantal_inwoners | 1365 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 5416 |
| buurtcode | BU01185106 |
| buurtnaam | Schutlanden-West |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0118 |
| gemeentenaam | Hoogeveen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01185106 |
| mannen | 655 |
| meest_voorkomende_postcode | 7908 |
| omgevingsadressendichtheid | 1342 |
| oppervlakte_land_in_ha | 25 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 26 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 31 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 40 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 40 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 30 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 50 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 17 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 28 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 23 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 19 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 705 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK011851 |
| 198fa68b-f895-5094-89af-93cfd1c7c202 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 525 |
| aantal_inwoners | 1140 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4576 |
| buurtcode | BU01185107 |
| buurtnaam | Kattouw |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0118 |
| gemeentenaam | Hoogeveen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01185107 |
| mannen | 565 |
| meest_voorkomende_postcode | 7908 |
| omgevingsadressendichtheid | 1221 |
| oppervlakte_land_in_ha | 25 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 28 |
| oppervlakte_water_in_ha | 3 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 36 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 37 |
| percentage_gescheid | 11 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 37 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 27 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 48 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 18 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 26 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 18 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 580 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK011851 |
| 9441ddcf-02ce-59d8-8cac-ebd0971d7180 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 655 |
| aantal_inwoners | 1650 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 3602 |
| buurtcode | BU01185108 |
| buurtnaam | Trasselt |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0118 |
| gemeentenaam | Hoogeveen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01185108 |
| mannen | 815 |
| meest_voorkomende_postcode | 7908 |
| omgevingsadressendichtheid | 914 |
| oppervlakte_land_in_ha | 46 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 46 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 16 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 56 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 39 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 44 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 35 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 16 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 9 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 19 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 28 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 28 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 835 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK011851 |
| a8f6b1f7-da07-53e7-9439-6eddf8991c3a | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1195 |
| aantal_inwoners | 3545 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4107 |
| buurtcode | BU01185109 |
| buurtnaam | Erflanden |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0118 |
| gemeentenaam | Hoogeveen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01185109 |
| mannen | 1795 |
| meest_voorkomende_postcode | 7908 |
| omgevingsadressendichtheid | 850 |
| oppervlakte_land_in_ha | 86 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 90 |
| oppervlakte_water_in_ha | 4 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 16 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 40 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 61 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 23 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 54 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 23 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 17 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 25 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 29 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 7 |
| percentage_verweduwd | 1 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 1750 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK011851 |