CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| dc27e767-7c00-536e-a47a-6ff483457752 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 30 |
| aantal_inwoners | 95 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 18 |
| buurtcode | BU01186002 |
| buurtnaam | Verspreide huizen Pesse-West |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0118 |
| gemeentenaam | Hoogeveen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 3.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01186002 |
| mannen | 50 |
| meest_voorkomende_postcode | 7933 |
| omgevingsadressendichtheid | 38 |
| oppervlakte_land_in_ha | 542 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 542 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 21 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_gehuwd | 40 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 66 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 51 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 18 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 17 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 35 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 16 |
| percentage_verweduwd | 7 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 40 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK011860 |
| 09654e5d-dd2e-5a18-a428-3523d4e9a12e | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 105 |
| aantal_inwoners | 240 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 77 |
| buurtcode | BU01186003 |
| buurtnaam | Verspreide huizen Pesse-Zuid |
| dekkingspercentage | 2 |
| gemeentecode | GM0118 |
| gemeentenaam | Hoogeveen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01186003 |
| mannen | 125 |
| meest_voorkomende_postcode | 7931 |
| omgevingsadressendichtheid | 62 |
| oppervlakte_land_in_ha | 312 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 315 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 21 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 57 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 24 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 54 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 31 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 8 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 13 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 40 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 120 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK011860 |
| 8cc4f4db-7f45-5219-acd4-9a77fafe1bd3 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 220 |
| aantal_inwoners | 635 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 315 |
| buurtcode | BU01186100 |
| buurtnaam | Zuideropgaande Nieuw Moscou |
| dekkingspercentage | 2 |
| gemeentecode | GM0118 |
| gemeentenaam | Hoogeveen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01186100 |
| mannen | 325 |
| meest_voorkomende_postcode | 7913 |
| omgevingsadressendichtheid | 107 |
| oppervlakte_land_in_ha | 201 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 201 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 22 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 48 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 45 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 32 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 44 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 18 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 19 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 28 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 20 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 310 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK011861 |
| 7f1a6f03-f0d3-54ca-ae87-10cffd1c3380 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 10 |
| aantal_inwoners | 15 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 23 |
| buurtcode | BU01186201 |
| buurtnaam | Industriegebied Toldijk |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0118 |
| gemeentenaam | Hoogeveen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01186201 |
| mannen | 10 |
| meest_voorkomende_postcode | 7901 |
| omgevingsadressendichtheid | 404 |
| oppervlakte_land_in_ha | 66 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 67 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | -99997 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | -99997 |
| percentage_gehuwd | 60 |
| percentage_gescheid | 0 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | -99997 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 40 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 0 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | -99997 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | -99997 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 53 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 0 |
| percentage_verweduwd | 0 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 5 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK011862 |
| b77e0a29-f541-5b98-ad1c-aed208006ab3 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 40 |
| aantal_inwoners | 95 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 57 |
| buurtcode | BU01186202 |
| buurtnaam | Industriegebied Noord A |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0118 |
| gemeentenaam | Hoogeveen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01186202 |
| mannen | 55 |
| meest_voorkomende_postcode | 7903 |
| omgevingsadressendichtheid | 564 |
| oppervlakte_land_in_ha | 172 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 174 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | -99997 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 34 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 27 |
| percentage_gescheid | 10 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 34 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 32 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 62 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 25 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 16 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 34 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 11 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 45 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK011862 |
| 7bc010ef-6873-5558-aa52-ef94f1e06c0b | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 45 |
| aantal_inwoners | 130 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 63 |
| buurtcode | BU01186203 |
| buurtnaam | Industriegebied Noord B |
| dekkingspercentage | 2 |
| gemeentecode | GM0118 |
| gemeentenaam | Hoogeveen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01186203 |
| mannen | 65 |
| meest_voorkomende_postcode | 7903 |
| omgevingsadressendichtheid | 480 |
| oppervlakte_land_in_ha | 207 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 209 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 16 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 38 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 49 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 36 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 57 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 21 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 15 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 20 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 30 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 14 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 65 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK011862 |
| bf3a9aee-d55d-5ce4-a5a3-19e5617f41e1 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 90 |
| aantal_inwoners | 265 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 148 |
| buurtcode | BU01186204 |
| buurtnaam | Industriegebied Buitenvaart |
| dekkingspercentage | 2 |
| gemeentecode | GM0118 |
| gemeentenaam | Hoogeveen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01186204 |
| mannen | 140 |
| meest_voorkomende_postcode | 7905 |
| omgevingsadressendichtheid | 489 |
| oppervlakte_land_in_ha | 180 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 192 |
| oppervlakte_water_in_ha | 12 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 18 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 48 |
| percentage_gescheid | 3 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 52 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 29 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 45 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 18 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 17 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 37 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 14 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 125 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK011862 |
| b882f3f7-7c65-563c-9e2a-8fe85ababf42 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 60 |
| aantal_inwoners | 180 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 33 |
| buurtcode | BU01186205 |
| buurtnaam | Verspreide huizen Alteveer |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0118 |
| gemeentenaam | Hoogeveen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01186205 |
| mannen | 95 |
| meest_voorkomende_postcode | 7907 |
| omgevingsadressendichtheid | 185 |
| oppervlakte_land_in_ha | 549 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 554 |
| oppervlakte_water_in_ha | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 18 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 52 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 51 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 31 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 40 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 20 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 20 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 26 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 22 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 85 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK011862 |
| 49ecd5bf-f21a-55a2-b0eb-006d5dbc77c6 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 25 |
| aantal_inwoners | 70 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 24 |
| buurtcode | BU01186206 |
| buurtnaam | Verspreide huizen Nijstad |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0118 |
| gemeentenaam | Hoogeveen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01186206 |
| mannen | 30 |
| meest_voorkomende_postcode | 7909 |
| omgevingsadressendichtheid | 124 |
| oppervlakte_land_in_ha | 283 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 330 |
| oppervlakte_water_in_ha | 46 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 29 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 46 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 36 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 36 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 47 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | -99997 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 15 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 22 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 47 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 12 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 30 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK011862 |
| 08596350-7f94-53ed-83a9-00ed1819d58d | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1490 |
| aantal_inwoners | 2350 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6432 |
| buurtcode | BU01190000 |
| buurtnaam | Historisch Centrum |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0119 |
| gemeentenaam | Meppel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01190000 |
| mannen | 1130 |
| meest_voorkomende_postcode | 7941 |
| omgevingsadressendichtheid | 2135 |
| oppervlakte_land_in_ha | 37 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 40 |
| oppervlakte_water_in_ha | 4 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 59 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 33 |
| percentage_gescheid | 12 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 12 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 29 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 46 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 6 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 26 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 23 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 33 |
| percentage_verweduwd | 9 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 1225 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK011900 |