CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| 9a68f85c-039f-55cd-96c8-0b35f8ba181d | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 400 |
| aantal_inwoners | 930 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 512 |
| buurtcode | BU01190701 |
| buurtnaam | Nieuwveenselanden |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0119 |
| gemeentenaam | Meppel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01190701 |
| mannen | 470 |
| meest_voorkomende_postcode | 7942 |
| omgevingsadressendichtheid | 464 |
| oppervlakte_land_in_ha | 182 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 182 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 30 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 39 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 42 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 29 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 53 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 19 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 38 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 23 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 9 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 460 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK011907 |
| 2904d19e-fe5c-5c3d-bd48-d8c4b3ac6d97 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 225 |
| aantal_inwoners | 255 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 656 |
| buurtcode | BU01190800 |
| buurtnaam | Blankenstein |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0119 |
| gemeentenaam | Meppel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01190800 |
| mannen | 85 |
| meest_voorkomende_postcode | 7943 |
| omgevingsadressendichtheid | 1626 |
| oppervlakte_land_in_ha | 39 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 39 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 50 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 93 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 25 |
| percentage_gehuwd | 11 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 4 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 4 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 25 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 50 |
| percentage_ongehuwd | 87 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 3 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 72 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 12 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 9 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 3 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 175 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK011908 |
| c356785a-47ef-5e96-929a-c82e39d4e2eb | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 5 |
| aantal_inwoners | 15 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 26 |
| buurtcode | BU01190900 |
| buurtnaam | Industrieterrein Noord I |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0119 |
| gemeentenaam | Meppel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01190900 |
| mannen | 10 |
| meest_voorkomende_postcode | 7942 |
| omgevingsadressendichtheid | 729 |
| oppervlakte_land_in_ha | 54 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 60 |
| oppervlakte_water_in_ha | 7 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_gehuwd | -99997 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | -99997 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 50 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | -99997 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | -99997 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 0 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 43 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | -99997 |
| percentage_verweduwd | 0 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 5 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK011909 |
| 39bd2a70-2e98-5a90-b1d0-c0d20b9b39d3 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 25 |
| aantal_inwoners | 40 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 80 |
| buurtcode | BU01190901 |
| buurtnaam | Industrieterrein Noord II |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0119 |
| gemeentenaam | Meppel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01190901 |
| mannen | 20 |
| meest_voorkomende_postcode | 7942 |
| omgevingsadressendichtheid | 441 |
| oppervlakte_land_in_ha | 54 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 63 |
| oppervlakte_water_in_ha | 9 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 39 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_gehuwd | 53 |
| percentage_gescheid | 19 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | -99997 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 43 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 26 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | -99997 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | -99997 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | -99997 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 44 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 33 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 20 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK011909 |
| 1fff235b-c1be-554a-8146-ac1e14056c3d | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 0 |
| aantal_inwoners | 5 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | -99997 |
| buurtcode | BU01191000 |
| buurtnaam | Industrie Oevers A |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0119 |
| gemeentenaam | Meppel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01191000 |
| mannen | 0 |
| meest_voorkomende_postcode | 7944 |
| omgevingsadressendichtheid | 1576 |
| oppervlakte_land_in_ha | 29 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 32 |
| oppervlakte_water_in_ha | 3 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | -99997 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | -99997 |
| percentage_gehuwd | -99997 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | -99997 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | -99997 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | -99997 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | -99997 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | -99997 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | -99997 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | -99997 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 0 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK011910 |
| d144d2e4-75de-5c67-b07e-b7572659a1e2 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 5 |
| aantal_inwoners | 10 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | -99997 |
| buurtcode | BU01191001 |
| buurtnaam | Industrie Oevers B |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0119 |
| gemeentenaam | Meppel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01191001 |
| mannen | 0 |
| meest_voorkomende_postcode | 7944 |
| omgevingsadressendichtheid | 677 |
| oppervlakte_land_in_ha | 32 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 34 |
| oppervlakte_water_in_ha | 3 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | -99997 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | -99997 |
| percentage_gehuwd | -99997 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | -99997 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | -99997 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | -99997 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | -99997 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | -99997 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | -99997 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | -99997 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 0 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK011910 |
| 61f79e52-bf26-5e86-9564-1b27f44f1127 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 30 |
| aantal_inwoners | 40 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 104 |
| buurtcode | BU01191002 |
| buurtnaam | Industrie Oevers C |
| dekkingspercentage | 3 |
| gemeentecode | GM0119 |
| gemeentenaam | Meppel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01191002 |
| mannen | 30 |
| meest_voorkomende_postcode | 7942 |
| omgevingsadressendichtheid | 1301 |
| oppervlakte_land_in_ha | 37 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 42 |
| oppervlakte_water_in_ha | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | -99997 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 71 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_gehuwd | 28 |
| percentage_gescheid | 26 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | -99997 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 46 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | -99997 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 21 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 23 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 33 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 21 |
| percentage_verweduwd | 0 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 10 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK011910 |
| e6aaa170-5a87-5df1-ad7c-5d53999184bd | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 5 |
| aantal_inwoners | 160 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 302 |
| buurtcode | BU01191003 |
| buurtnaam | Industrie Oevers D |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0119 |
| gemeentenaam | Meppel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01191003 |
| mannen | 150 |
| meest_voorkomende_postcode | 7942 |
| omgevingsadressendichtheid | 358 |
| oppervlakte_land_in_ha | 53 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 62 |
| oppervlakte_water_in_ha | 9 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 90 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | -99997 |
| percentage_gehuwd | 38 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | -99997 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 90 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 58 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | -99997 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 29 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 54 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 13 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | -99997 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 5 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK011910 |
| 7955e6c3-f645-592c-82fe-ab2288491e56 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 15 |
| aantal_inwoners | 40 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 124 |
| buurtcode | BU01191004 |
| buurtnaam | Industrie Oevers E |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0119 |
| gemeentenaam | Meppel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01191004 |
| mannen | 20 |
| meest_voorkomende_postcode | 7942 |
| omgevingsadressendichtheid | 872 |
| oppervlakte_land_in_ha | 34 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 34 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 48 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 44 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 44 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 45 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 14 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | -99997 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 52 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | -99997 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 25 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK011910 |
| 06ad5970-a309-59bb-b7ea-58e652c09c29 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 30 |
| aantal_inwoners | 85 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 14 |
| buurtcode | BU01191100 |
| buurtnaam | Verspreid gebied Meppel Noord |
| dekkingspercentage | 5 |
| gemeentecode | GM0119 |
| gemeentenaam | Meppel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01191100 |
| mannen | 50 |
| meest_voorkomende_postcode | 7942 |
| omgevingsadressendichtheid | 356 |
| oppervlakte_land_in_ha | 587 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 603 |
| oppervlakte_water_in_ha | 16 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | -99997 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 39 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 50 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 32 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 54 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 27 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 19 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 19 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 21 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 14 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 35 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK011911 |