CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| cb9b7485-3816-5e90-8d11-3284ce168e36 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 15 |
| aantal_inwoners | 35 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 27 |
| buurtcode | BU01191101 |
| buurtnaam | Verspreid gebied Meppel Oost |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0119 |
| gemeentenaam | Meppel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01191101 |
| mannen | 15 |
| meest_voorkomende_postcode | 7943 |
| omgevingsadressendichtheid | 282 |
| oppervlakte_land_in_ha | 147 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 163 |
| oppervlakte_water_in_ha | 17 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 33 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_gehuwd | 36 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | -99997 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 39 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 46 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 21 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | -99997 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 15 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 26 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 33 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 25 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK011911 |
| 2cea1064-551f-5003-81cb-331b2442c113 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 0 |
| aantal_inwoners | 20 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 15 |
| buurtcode | BU01191102 |
| buurtnaam | Verspreid gebied Meppel Zuid |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0119 |
| gemeentenaam | Meppel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 3.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01191102 |
| mannen | 10 |
| meest_voorkomende_postcode | 7943 |
| omgevingsadressendichtheid | 384 |
| oppervlakte_land_in_ha | 114 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 120 |
| oppervlakte_water_in_ha | 6 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_gehuwd | 47 |
| percentage_gescheid | 0 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | -99997 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 53 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | -99997 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | -99997 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | -99997 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 41 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 0 |
| percentage_verweduwd | 0 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 10 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK011911 |
| 8649ec09-4a16-5c48-b21b-44bd640b2deb | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 55 |
| aantal_inwoners | 150 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 349 |
| buurtcode | BU01191200 |
| buurtnaam | Nijeveen Oost |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0119 |
| gemeentenaam | Meppel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01191200 |
| mannen | 75 |
| meest_voorkomende_postcode | 7948 |
| omgevingsadressendichtheid | 135 |
| oppervlakte_land_in_ha | 42 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 42 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 11 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 57 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 38 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 51 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 37 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 16 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 14 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 37 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 20 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 70 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK011912 |
| e30618f3-5a76-59af-ae45-c11fce631dc1 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 510 |
| aantal_inwoners | 1115 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 3397 |
| buurtcode | BU01191201 |
| buurtnaam | Griftebuurt |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0119 |
| gemeentenaam | Meppel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01191201 |
| mannen | 560 |
| meest_voorkomende_postcode | 7948 |
| omgevingsadressendichtheid | 411 |
| oppervlakte_land_in_ha | 33 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 33 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 34 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 42 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 30 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 35 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 44 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 17 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 24 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 24 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 25 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 550 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK011912 |
| f29a2620-e05c-503a-a296-d96d619f47c1 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 425 |
| aantal_inwoners | 900 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 3676 |
| buurtcode | BU01191202 |
| buurtnaam | Vogelbuurt |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0119 |
| gemeentenaam | Meppel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01191202 |
| mannen | 425 |
| meest_voorkomende_postcode | 7948 |
| omgevingsadressendichtheid | 410 |
| oppervlakte_land_in_ha | 24 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 24 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 35 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 50 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 28 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 36 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 37 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 11 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 18 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 31 |
| percentage_verweduwd | 8 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 475 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK011912 |
| 3598c983-699d-5a5e-85de-9b4ec66bc97a | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 350 |
| aantal_inwoners | 995 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 2111 |
| buurtcode | BU01191203 |
| buurtnaam | Danninge Erve |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0119 |
| gemeentenaam | Meppel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01191203 |
| mannen | 490 |
| meest_voorkomende_postcode | 7948 |
| omgevingsadressendichtheid | 383 |
| oppervlakte_land_in_ha | 47 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 47 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 15 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 47 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 52 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 33 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 46 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 18 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 17 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 21 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 31 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 14 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 500 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK011912 |
| 0769f617-d12f-57f6-ad61-f179363ce731 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 25 |
| aantal_inwoners | 75 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 692 |
| buurtcode | BU01191204 |
| buurtnaam | Spijkerserve |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0119 |
| gemeentenaam | Meppel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01191204 |
| mannen | 40 |
| meest_voorkomende_postcode | 7948 |
| omgevingsadressendichtheid | 397 |
| oppervlakte_land_in_ha | 10 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 10 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 42 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 52 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 36 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 47 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 14 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 21 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 15 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 31 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 19 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 30 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK011912 |
| 0e26d4d4-7b8f-584e-8f8f-ea2ca4a087db | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 55 |
| aantal_inwoners | 105 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 555 |
| buurtcode | BU01191205 |
| buurtnaam | Tussenboerslanden |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0119 |
| gemeentenaam | Meppel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01191205 |
| mannen | 50 |
| meest_voorkomende_postcode | 7948 |
| omgevingsadressendichtheid | 118 |
| oppervlakte_land_in_ha | 19 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 21 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | -99997 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 32 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 36 |
| percentage_gescheid | 11 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 29 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 39 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 48 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 11 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 7 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 22 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 32 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 55 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK011912 |
| 028c30fb-9e32-57d4-ac38-2f8ef51c1cee | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 115 |
| aantal_inwoners | 280 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 317 |
| buurtcode | BU01191206 |
| buurtnaam | Kolderveen |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0119 |
| gemeentenaam | Meppel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01191206 |
| mannen | 130 |
| meest_voorkomende_postcode | 7948 |
| omgevingsadressendichtheid | 130 |
| oppervlakte_land_in_ha | 88 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 88 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 37 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 40 |
| percentage_gescheid | 3 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 36 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 27 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 54 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 24 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 19 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 25 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 19 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 150 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK011912 |
| bac12039-0108-5dd4-8233-486909d076e0 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 50 |
| aantal_inwoners | 145 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 205 |
| buurtcode | BU01191207 |
| buurtnaam | Kolderveense Bovenboer |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0119 |
| gemeentenaam | Meppel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01191207 |
| mannen | 80 |
| meest_voorkomende_postcode | 7948 |
| omgevingsadressendichtheid | 28 |
| oppervlakte_land_in_ha | 71 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 71 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 14 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 52 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 45 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 41 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 41 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 20 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 21 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 23 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 70 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK011912 |