CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| e366176a-08b9-566f-ad57-5d670db0a4dd | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 50 |
| aantal_inwoners | 140 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 187 |
| buurtcode | BU01191208 |
| buurtnaam | Nijeveense Bovenboer |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0119 |
| gemeentenaam | Meppel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01191208 |
| mannen | 75 |
| meest_voorkomende_postcode | 7948 |
| omgevingsadressendichtheid | 43 |
| oppervlakte_land_in_ha | 76 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 76 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 14 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 43 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 56 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 30 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 49 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 12 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 20 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 16 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 35 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 16 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 60 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK011912 |
| d95e112d-99e1-5269-9808-bceaa070c999 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 70 |
| aantal_inwoners | 160 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 8 |
| buurtcode | BU01191209 |
| buurtnaam | Verspreid gebied Nijeveen |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0119 |
| gemeentenaam | Meppel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01191209 |
| mannen | 85 |
| meest_voorkomende_postcode | 7948 |
| omgevingsadressendichtheid | 57 |
| oppervlakte_land_in_ha | 2050 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 2078 |
| oppervlakte_water_in_ha | 29 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 29 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_gehuwd | 44 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 41 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 30 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 42 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 14 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 17 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 11 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 39 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 20 |
| percentage_verweduwd | 7 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 75 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK011912 |
| 938b1337-6b5d-5386-9622-0633206248fd | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 50 |
| aantal_inwoners | 130 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 94 |
| buurtcode | BU01191300 |
| buurtnaam | Rogat |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0119 |
| gemeentenaam | Meppel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01191300 |
| mannen | 65 |
| meest_voorkomende_postcode | 7949 |
| omgevingsadressendichtheid | 36 |
| oppervlakte_land_in_ha | 137 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 154 |
| oppervlakte_water_in_ha | 17 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 18 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 47 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 47 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 35 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 45 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 16 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 18 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 19 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 29 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 19 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 60 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK011913 |
| 320e1cf7-559b-5189-a17e-8628d5a7ea7b | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 35 |
| aantal_inwoners | 105 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 24 |
| buurtcode | BU01191301 |
| buurtnaam | Broekhuizen |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0119 |
| gemeentenaam | Meppel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01191301 |
| mannen | 60 |
| meest_voorkomende_postcode | 7965 |
| omgevingsadressendichtheid | 33 |
| oppervlakte_land_in_ha | 454 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 455 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 43 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 44 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 42 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 49 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 7 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 16 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 19 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 41 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 18 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 45 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK011913 |
| 88082370-16e3-50df-a614-12b763f41220 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 30 |
| aantal_inwoners | 65 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 18 |
| buurtcode | BU01191302 |
| buurtnaam | De Schiphorst |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0119 |
| gemeentenaam | Meppel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01191302 |
| mannen | 35 |
| meest_voorkomende_postcode | 7966 |
| omgevingsadressendichtheid | 38 |
| oppervlakte_land_in_ha | 363 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 365 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 30 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 45 |
| percentage_gescheid | 9 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 27 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 43 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 45 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 11 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 15 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 32 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 29 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 35 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK011913 |
| 500e73cf-0dfc-55fe-84a9-82660b4272bc | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1510 |
| aantal_inwoners | 2405 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 3388 |
| buurtcode | BU01411000 |
| buurtnaam | Binnenstad Noord |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0141 |
| gemeentenaam | Almelo |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01411000 |
| mannen | 1185 |
| meest_voorkomende_postcode | 7607 |
| omgevingsadressendichtheid | 2352 |
| oppervlakte_land_in_ha | 71 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 75 |
| oppervlakte_water_in_ha | 4 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 61 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 30 |
| percentage_gescheid | 14 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 14 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 26 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 48 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 7 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 28 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 26 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 30 |
| percentage_verweduwd | 8 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 1215 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK014110 |
| 6f696f51-074f-51da-9447-f56d3407817e | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 825 |
| aantal_inwoners | 1340 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6989 |
| buurtcode | BU01411001 |
| buurtnaam | Binnenstad Zuid |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0141 |
| gemeentenaam | Almelo |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01411001 |
| mannen | 690 |
| meest_voorkomende_postcode | 7607 |
| omgevingsadressendichtheid | 2650 |
| oppervlakte_land_in_ha | 19 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 20 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 65 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_gehuwd | 28 |
| percentage_gescheid | 14 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 8 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 28 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 49 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 4 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 9 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 30 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 24 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 33 |
| percentage_verweduwd | 9 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 650 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK014110 |
| 033c8045-cc1d-58ae-8bf0-1072a9564f4b | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 590 |
| aantal_inwoners | 990 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 8913 |
| buurtcode | BU01411002 |
| buurtnaam | Ulk en omgeving |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0141 |
| gemeentenaam | Almelo |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01411002 |
| mannen | 460 |
| meest_voorkomende_postcode | 7607 |
| omgevingsadressendichtheid | 2861 |
| oppervlakte_land_in_ha | 11 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 11 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 56 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_gehuwd | 33 |
| percentage_gescheid | 14 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 18 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 26 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 25 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 44 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 10 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 9 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 22 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 24 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 35 |
| percentage_verweduwd | 10 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 525 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK014110 |
| 4eaa7fd6-5665-504f-b575-b1dd33fc481a | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 560 |
| aantal_inwoners | 980 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6409 |
| buurtcode | BU01411003 |
| buurtnaam | Java en omgeving |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0141 |
| gemeentenaam | Almelo |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01411003 |
| mannen | 490 |
| meest_voorkomende_postcode | 7607 |
| omgevingsadressendichtheid | 2154 |
| oppervlakte_land_in_ha | 15 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 16 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 54 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 25 |
| percentage_gescheid | 13 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 28 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 18 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 57 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 12 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 30 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 18 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 490 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK014110 |
| 24fd2303-2e90-5063-a690-b5737700ebb1 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 540 |
| aantal_inwoners | 1030 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 5811 |
| buurtcode | BU01411100 |
| buurtnaam | Bornsestraat Midden-Riet Noord |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0141 |
| gemeentenaam | Almelo |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01411100 |
| mannen | 540 |
| meest_voorkomende_postcode | 7601 |
| omgevingsadressendichtheid | 2715 |
| oppervlakte_land_in_ha | 18 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 18 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 46 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 29 |
| percentage_gescheid | 12 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 27 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 27 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 54 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 12 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 30 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 29 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 17 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 490 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK014111 |