CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| a89bdc34-0981-5348-8d62-7b19078aaaae | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 45 |
| aantal_inwoners | 85 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 45 |
| buurtcode | BU01411204 |
| buurtnaam | Bedrijventerrein Dollegoor Turfkade |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0141 |
| gemeentenaam | Almelo |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01411204 |
| mannen | 45 |
| meest_voorkomende_postcode | 7602 |
| omgevingsadressendichtheid | 492 |
| oppervlakte_land_in_ha | 186 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 214 |
| oppervlakte_water_in_ha | 28 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | -99997 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 54 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 21 |
| percentage_gescheid | 15 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 33 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 13 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 15 |
| percentage_ongehuwd | 56 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 27 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 29 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 19 |
| percentage_verweduwd | 7 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 35 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK014112 |
| 04a2ad0a-694a-567c-b0f2-5541b14c7286 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 0 |
| aantal_inwoners | 0 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | -99997 |
| buurtcode | BU01411205 |
| buurtnaam | Bedrijvenpark Twente |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0141 |
| gemeentenaam | Almelo |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | -99997 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01411205 |
| mannen | 0 |
| meest_voorkomende_postcode | 7602 |
| omgevingsadressendichtheid | 208 |
| oppervlakte_land_in_ha | 285 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 293 |
| oppervlakte_water_in_ha | 7 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | -99997 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | -99997 |
| percentage_gehuwd | -99997 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | -99997 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | -99997 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | -99997 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | -99997 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | -99997 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | -99997 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | -99997 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 0 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK014112 |
| ea41755a-0506-51d2-a4ac-f8a56c910756 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 95 |
| aantal_inwoners | 235 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 583 |
| buurtcode | BU01411206 |
| buurtnaam | Aaboer |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0141 |
| gemeentenaam | Almelo |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01411206 |
| mannen | 125 |
| meest_voorkomende_postcode | 7602 |
| omgevingsadressendichtheid | 753 |
| oppervlakte_land_in_ha | 41 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 41 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 60 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 28 |
| percentage_gescheid | 11 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 8 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 32 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 42 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 5 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 8 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 26 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 49 |
| percentage_verweduwd | 19 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 110 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK014112 |
| 182d9f44-09f7-5c90-b1ee-b99fb3f9e244 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 40 |
| aantal_inwoners | 110 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 19 |
| buurtcode | BU01411209 |
| buurtnaam | Verspreide huizen wijk 12 |
| dekkingspercentage | 5 |
| gemeentecode | GM0141 |
| gemeentenaam | Almelo |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01411209 |
| mannen | 50 |
| meest_voorkomende_postcode | 7602 |
| omgevingsadressendichtheid | 645 |
| oppervlakte_land_in_ha | 570 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 580 |
| oppervlakte_water_in_ha | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | -99997 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 18 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 47 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 49 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 33 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 46 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 22 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 9 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 23 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 23 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 22 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 55 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK014112 |
| 97da3a95-0ba9-590d-98b0-72a2f93b88cf | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 710 |
| aantal_inwoners | 1595 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4862 |
| buurtcode | BU01411300 |
| buurtnaam | Ootmarsumsestraat en omgeving |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0141 |
| gemeentenaam | Almelo |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01411300 |
| mannen | 780 |
| meest_voorkomende_postcode | 7603 |
| omgevingsadressendichtheid | 1381 |
| oppervlakte_land_in_ha | 33 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 34 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 36 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 40 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 35 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 29 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 44 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 16 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 25 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 24 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 26 |
| percentage_verweduwd | 8 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 810 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK014113 |
| 7b874cdc-9eb9-5f14-89e0-a14dcca71da6 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 480 |
| aantal_inwoners | 1295 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 2852 |
| buurtcode | BU01411301 |
| buurtnaam | Markgraven |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0141 |
| gemeentenaam | Almelo |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01411301 |
| mannen | 645 |
| meest_voorkomende_postcode | 7603 |
| omgevingsadressendichtheid | 951 |
| oppervlakte_land_in_ha | 46 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 48 |
| oppervlakte_water_in_ha | 3 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 14 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 52 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 45 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 42 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 38 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 14 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 31 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 28 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 655 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK014113 |
| bf9e8203-1abe-500f-9ae2-bfb3262c7c40 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 375 |
| aantal_inwoners | 795 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 3488 |
| buurtcode | BU01411302 |
| buurtnaam | Rumerslanden |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0141 |
| gemeentenaam | Almelo |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01411302 |
| mannen | 385 |
| meest_voorkomende_postcode | 7603 |
| omgevingsadressendichtheid | 1208 |
| oppervlakte_land_in_ha | 23 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 23 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 42 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_gehuwd | 26 |
| percentage_gescheid | 10 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 37 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 21 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 60 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 18 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 29 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 24 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 16 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 405 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK014113 |
| 07c4de84-51f0-5751-a281-367d510e36c2 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 970 |
| aantal_inwoners | 1685 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 5258 |
| buurtcode | BU01411303 |
| buurtnaam | Wester Sluitersveldlanden |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0141 |
| gemeentenaam | Almelo |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01411303 |
| mannen | 880 |
| meest_voorkomende_postcode | 7603 |
| omgevingsadressendichtheid | 1626 |
| oppervlakte_land_in_ha | 32 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 32 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 60 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_gehuwd | 21 |
| percentage_gescheid | 12 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 23 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 18 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 25 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 61 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 31 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 15 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 805 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK014113 |
| 52be1dea-ef61-5e75-89ae-982c4ea9db31 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 245 |
| aantal_inwoners | 730 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 1949 |
| buurtcode | BU01411304 |
| buurtnaam | Robbenhaarsweg Noord |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0141 |
| gemeentenaam | Almelo |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01411304 |
| mannen | 360 |
| meest_voorkomende_postcode | 7603 |
| omgevingsadressendichtheid | 527 |
| oppervlakte_land_in_ha | 37 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 38 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 6 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 46 |
| percentage_gescheid | 2 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 62 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 33 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 50 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 20 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 24 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 32 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 9 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 370 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK014113 |
| 7e262e21-b970-5e16-b031-6a6e5cd6a446 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 285 |
| aantal_inwoners | 875 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 1012 |
| buurtcode | BU01411305 |
| buurtnaam | Mooie Vrouwenweg en omgeving |
| dekkingspercentage | 5 |
| gemeentecode | GM0141 |
| gemeentenaam | Almelo |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 3.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01411305 |
| mannen | 455 |
| meest_voorkomende_postcode | 7608 |
| omgevingsadressendichtheid | 789 |
| oppervlakte_land_in_ha | 86 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 88 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 9 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 47 |
| percentage_gescheid | 3 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 57 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 34 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 49 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 23 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 23 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 31 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 10 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 415 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK014113 |