CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| e152354e-a46c-59c1-bbb2-e1902a4abab6 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 215 |
| aantal_inwoners | 480 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 761 |
| buurtcode | BU01411900 |
| buurtnaam | Groeneveld |
| dekkingspercentage | 2 |
| gemeentecode | GM0141 |
| gemeentenaam | Almelo |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01411900 |
| mannen | 245 |
| meest_voorkomende_postcode | 7609 |
| omgevingsadressendichtheid | 1065 |
| oppervlakte_land_in_ha | 63 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 64 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 24 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 61 |
| percentage_gescheid | 3 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 29 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 47 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 28 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 9 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 9 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 12 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 26 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 44 |
| percentage_verweduwd | 8 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 235 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK014119 |
| 836ad0c5-6031-5f46-8697-97a4d41aadea | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 600 |
| aantal_inwoners | 1430 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 3114 |
| buurtcode | BU01411901 |
| buurtnaam | Kanaalzijde |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0141 |
| gemeentenaam | Almelo |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01411901 |
| mannen | 715 |
| meest_voorkomende_postcode | 7609 |
| omgevingsadressendichtheid | 895 |
| oppervlakte_land_in_ha | 46 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 48 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 24 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_gehuwd | 41 |
| percentage_gescheid | 9 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 41 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 35 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 25 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 46 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 25 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 26 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 22 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 715 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK014119 |
| 8f688da0-35d1-56fb-9a34-f0d7a834aad5 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 655 |
| aantal_inwoners | 1400 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6098 |
| buurtcode | BU01411902 |
| buurtnaam | Leemslagen Noord |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0141 |
| gemeentenaam | Almelo |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01411902 |
| mannen | 725 |
| meest_voorkomende_postcode | 7609 |
| omgevingsadressendichtheid | 1170 |
| oppervlakte_land_in_ha | 23 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 23 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 40 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 55 |
| percentage_gehuwd | 36 |
| percentage_gescheid | 9 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 36 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 24 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 35 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 55 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 51 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 18 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 30 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 14 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 680 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK014119 |
| 4bed1ec9-41df-5ff0-b38c-2049f855de06 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 865 |
| aantal_inwoners | 1705 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 5690 |
| buurtcode | BU01411903 |
| buurtnaam | Leemslagen Zuid |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0141 |
| gemeentenaam | Almelo |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01411903 |
| mannen | 855 |
| meest_voorkomende_postcode | 7609 |
| omgevingsadressendichtheid | 1145 |
| oppervlakte_land_in_ha | 30 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 31 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 47 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 37 |
| percentage_gescheid | 10 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 26 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 27 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 48 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 14 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 26 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 23 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 23 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 845 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK014119 |
| 8dee2b19-8da7-5bf1-9ea2-d17eee4d3683 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 475 |
| aantal_inwoners | 1185 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 2092 |
| buurtcode | BU01411904 |
| buurtnaam | Zeven Bosjes |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0141 |
| gemeentenaam | Almelo |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01411904 |
| mannen | 615 |
| meest_voorkomende_postcode | 7609 |
| omgevingsadressendichtheid | 1056 |
| oppervlakte_land_in_ha | 57 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 58 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 19 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 52 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 40 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 41 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 39 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 18 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 32 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 23 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 570 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK014119 |
| 6de88936-7e47-5cae-9cfb-2766a5da8377 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 470 |
| aantal_inwoners | 1165 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 2644 |
| buurtcode | BU01411905 |
| buurtnaam | Leemslagen Oost |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0141 |
| gemeentenaam | Almelo |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01411905 |
| mannen | 585 |
| meest_voorkomende_postcode | 7609 |
| omgevingsadressendichtheid | 1442 |
| oppervlakte_land_in_ha | 44 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 44 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 23 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 48 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 43 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 34 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 41 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 16 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 25 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 28 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 20 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 580 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK014119 |
| a6cbcf83-c52d-52b0-b90a-0936d95df000 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 775 |
| aantal_inwoners | 2090 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 5187 |
| buurtcode | BU01411906 |
| buurtnaam | Huttenveld |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0141 |
| gemeentenaam | Almelo |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01411906 |
| mannen | 1045 |
| meest_voorkomende_postcode | 7609 |
| omgevingsadressendichtheid | 1050 |
| oppervlakte_land_in_ha | 40 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 42 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 14 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 50 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 50 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 36 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 43 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 15 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 20 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 36 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 15 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 1050 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK014119 |
| 31d38dde-6f49-5261-a139-a052d1d0efd5 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 365 |
| aantal_inwoners | 965 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4124 |
| buurtcode | BU01411907 |
| buurtnaam | Maardijk |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0141 |
| gemeentenaam | Almelo |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01411907 |
| mannen | 525 |
| meest_voorkomende_postcode | 7609 |
| omgevingsadressendichtheid | 1155 |
| oppervlakte_land_in_ha | 23 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 23 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 12 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 51 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 48 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 39 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 40 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 15 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 17 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 39 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 15 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 440 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK014119 |
| 6b7c399d-5753-5567-a004-fcbb5cae2148 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 60 |
| aantal_inwoners | 160 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 137 |
| buurtcode | BU01411908 |
| buurtnaam | Bedrijventerrein Twentepoort - Stadion |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0141 |
| gemeentenaam | Almelo |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01411908 |
| mannen | 85 |
| meest_voorkomende_postcode | 7609 |
| omgevingsadressendichtheid | 774 |
| oppervlakte_land_in_ha | 114 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 115 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 24 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 53 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 37 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 40 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 42 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 11 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 20 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 34 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 21 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 75 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK014119 |
| 71d8b3bd-998e-5f4b-a600-cb8fde0c35e5 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1095 |
| aantal_inwoners | 3015 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 3748 |
| buurtcode | BU01411909 |
| buurtnaam | Nijrees |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0141 |
| gemeentenaam | Almelo |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01411909 |
| mannen | 1550 |
| meest_voorkomende_postcode | 7609 |
| omgevingsadressendichtheid | 941 |
| oppervlakte_land_in_ha | 80 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 81 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 16 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 44 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 53 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 30 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 48 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 19 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 15 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 25 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 30 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 11 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 1465 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK014119 |