CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| b5427d9f-0aa2-528e-9b53-1fa75b6e89be | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 45 |
| aantal_inwoners | 165 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 14 |
| buurtcode | BU01800210 |
| buurtnaam | Verspreide huizen Rouveen |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0180 |
| gemeentenaam | Staphorst |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 3.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 3 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01800210 |
| mannen | 95 |
| meest_voorkomende_postcode | 7954 |
| omgevingsadressendichtheid | 12 |
| oppervlakte_land_in_ha | 1159 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 1166 |
| oppervlakte_water_in_ha | 7 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_gehuwd | 48 |
| percentage_gescheid | 0 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 71 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 18 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 51 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 25 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 19 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 22 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 25 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 9 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 65 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK018002 |
| 62fefac5-fe2a-51d4-bbe2-3da328c71fa3 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 210 |
| aantal_inwoners | 625 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 60 |
| buurtcode | BU01800305 |
| buurtnaam | Verspreide huizen Lankhorst |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0180 |
| gemeentenaam | Staphorst |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 3 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01800305 |
| mannen | 325 |
| meest_voorkomende_postcode | 7951 |
| omgevingsadressendichtheid | 55 |
| oppervlakte_land_in_ha | 1040 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 1063 |
| oppervlakte_water_in_ha | 22 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 19 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_gehuwd | 47 |
| percentage_gescheid | 2 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 50 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 31 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 47 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 19 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 16 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 21 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 29 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 14 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 300 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK018003 |
| 37f28305-1a45-5889-bddc-7c343a9bc709 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 105 |
| aantal_inwoners | 350 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 32 |
| buurtcode | BU01800306 |
| buurtnaam | Verspreide huizen Leyen |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0180 |
| gemeentenaam | Staphorst |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 3.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 3 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01800306 |
| mannen | 170 |
| meest_voorkomende_postcode | 7951 |
| omgevingsadressendichtheid | 45 |
| oppervlakte_land_in_ha | 1108 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 1111 |
| oppervlakte_water_in_ha | 3 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 22 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_gehuwd | 46 |
| percentage_gescheid | 3 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 50 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 28 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 48 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 18 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 22 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 15 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 26 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 19 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 180 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK018003 |
| 91a323c5-020e-5b06-a5cf-d750cfcc8816 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 45 |
| aantal_inwoners | 165 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 28 |
| buurtcode | BU01800307 |
| buurtnaam | Verspreide huizen Achthoven en Leidijk |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0180 |
| gemeentenaam | Staphorst |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 3.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 3 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01800307 |
| mannen | 80 |
| meest_voorkomende_postcode | 7951 |
| omgevingsadressendichtheid | 27 |
| oppervlakte_land_in_ha | 584 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 584 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_gehuwd | 45 |
| percentage_gescheid | 0 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 60 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 33 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 52 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 20 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 20 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 21 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 20 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 18 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 85 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK018003 |
| 73589b42-ad79-5922-b545-c3f7d4858de9 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 50 |
| aantal_inwoners | 145 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 40 |
| buurtcode | BU01800308 |
| buurtnaam | Verspreide huizen Heidehoogten |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0180 |
| gemeentenaam | Staphorst |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 3 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01800308 |
| mannen | 75 |
| meest_voorkomende_postcode | 7951 |
| omgevingsadressendichtheid | 133 |
| oppervlakte_land_in_ha | 364 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 364 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 21 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_gehuwd | 43 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 46 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 33 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 48 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 8 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 25 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 14 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 32 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 21 |
| percentage_verweduwd | 7 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 70 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK018003 |
| 7a4752c9-1261-5907-9ea4-9a1cb156095a | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 125 |
| aantal_inwoners | 470 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 27 |
| buurtcode | BU01800309 |
| buurtnaam | Verspreide huizen Rechterensweg en omgeving |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0180 |
| gemeentenaam | Staphorst |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 3.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 3 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01800309 |
| mannen | 265 |
| meest_voorkomende_postcode | 7951 |
| omgevingsadressendichtheid | 70 |
| oppervlakte_land_in_ha | 1754 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 1806 |
| oppervlakte_water_in_ha | 52 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 12 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_gehuwd | 46 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 58 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 30 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 50 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 26 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 18 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 20 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 21 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 14 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 210 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK018003 |
| 94ab146e-8335-5b2d-afcf-28303c197df3 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 75 |
| aantal_inwoners | 200 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 473 |
| buurtcode | BU01800310 |
| buurtnaam | Slingenberg |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0180 |
| gemeentenaam | Staphorst |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 3 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01800310 |
| mannen | 100 |
| meest_voorkomende_postcode | 7951 |
| omgevingsadressendichtheid | 1015 |
| oppervlakte_land_in_ha | 42 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 42 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 21 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 42 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 46 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 33 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 47 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 16 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 15 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 28 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 26 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 15 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 100 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK018003 |
| a363d7d5-781d-52a0-9052-6eaa8d9c213d | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 410 |
| aantal_inwoners | 860 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 1627 |
| buurtcode | BU01800400 |
| buurtnaam | IJhorst |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0180 |
| gemeentenaam | Staphorst |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 3 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01800400 |
| mannen | 425 |
| meest_voorkomende_postcode | 7955 |
| omgevingsadressendichtheid | 215 |
| oppervlakte_land_in_ha | 53 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 53 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 33 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 49 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 28 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 39 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 38 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 12 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 20 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 29 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 29 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 430 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK018004 |
| 418b5fdb-3e85-5a06-95db-e88bfc4249e5 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 265 |
| aantal_inwoners | 545 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 43 |
| buurtcode | BU01800409 |
| buurtnaam | Verspreide huizen IJhorst |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0180 |
| gemeentenaam | Staphorst |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 3 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01800409 |
| mannen | 290 |
| meest_voorkomende_postcode | 7955 |
| omgevingsadressendichtheid | 133 |
| oppervlakte_land_in_ha | 1285 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 1288 |
| oppervlakte_water_in_ha | 3 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 37 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 48 |
| percentage_gescheid | 14 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 22 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 41 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 33 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 11 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 7 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 15 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 36 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 30 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 255 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK018004 |
| 0250dd60-41f6-5215-823f-6fbcad7e364c | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 335 |
| aantal_inwoners | 965 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 50 |
| buurtcode | BU01800509 |
| buurtnaam | Verspreide huizen Punthorst |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0180 |
| gemeentenaam | Staphorst |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 3 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01800509 |
| mannen | 505 |
| meest_voorkomende_postcode | 7715 |
| omgevingsadressendichtheid | 46 |
| oppervlakte_land_in_ha | 1936 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 1944 |
| oppervlakte_water_in_ha | 8 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 22 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 47 |
| percentage_gescheid | 2 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 47 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 31 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 48 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 22 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 24 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 24 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 17 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 465 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK018005 |