CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| 33f11252-848d-53b0-bcf3-a2b0e2acfa27 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 90 |
| aantal_inwoners | 245 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 78 |
| buurtcode | BU01480211 |
| buurtnaam | Verspreide huizen Oosteinde |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0148 |
| gemeentenaam | Dalfsen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01480211 |
| mannen | 130 |
| meest_voorkomende_postcode | 7711 |
| omgevingsadressendichtheid | 86 |
| oppervlakte_land_in_ha | 314 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 314 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 17 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_gehuwd | 47 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 52 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 31 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 46 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 12 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 15 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 19 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 36 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 18 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 120 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK014802 |
| e65f4083-4060-5f8e-9160-d0788cd43a5e | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 535 |
| aantal_inwoners | 1165 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 3342 |
| buurtcode | BU01480301 |
| buurtnaam | Lemelerveld kern west |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0148 |
| gemeentenaam | Dalfsen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01480301 |
| mannen | 590 |
| meest_voorkomende_postcode | 8152 |
| omgevingsadressendichtheid | 523 |
| oppervlakte_land_in_ha | 35 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 36 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 31 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 48 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 29 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 40 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 40 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 9 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 21 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 28 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 29 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 575 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK014803 |
| 3870e397-c0d3-5320-8e51-b9ec81a917c2 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 645 |
| aantal_inwoners | 1605 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 1887 |
| buurtcode | BU01480302 |
| buurtnaam | Lemelerveld kern oost |
| dekkingspercentage | 2 |
| gemeentecode | GM0148 |
| gemeentenaam | Dalfsen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01480302 |
| mannen | 815 |
| meest_voorkomende_postcode | 8151 |
| omgevingsadressendichtheid | 483 |
| oppervlakte_land_in_ha | 85 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 87 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 24 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 47 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 38 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 38 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 42 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 12 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 20 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 30 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 24 |
| percentage_verweduwd | 7 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 790 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK014803 |
| 20f8b256-0f2f-5166-b38a-d75e117195e6 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 325 |
| aantal_inwoners | 810 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 2512 |
| buurtcode | BU01480303 |
| buurtnaam | Nieuwe Landen |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0148 |
| gemeentenaam | Dalfsen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01480303 |
| mannen | 420 |
| meest_voorkomende_postcode | 8152 |
| omgevingsadressendichtheid | 474 |
| oppervlakte_land_in_ha | 32 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 33 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 27 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 35 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 44 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 29 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 59 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 26 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 7 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 39 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 17 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 11 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 390 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK014803 |
| c6e9aefe-a9f3-510a-8238-38e1739b83ec | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 30 |
| aantal_inwoners | 140 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 384 |
| buurtcode | BU01480304 |
| buurtnaam | Bedrijventerrein 't Febriek |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0148 |
| gemeentenaam | Dalfsen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01480304 |
| mannen | 80 |
| meest_voorkomende_postcode | 8152 |
| omgevingsadressendichtheid | 350 |
| oppervlakte_land_in_ha | 37 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 38 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 55 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 42 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 40 |
| percentage_gehuwd | 38 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 26 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 32 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 55 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 40 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 57 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 19 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 17 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 35 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 20 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 8 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 60 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK014803 |
| f965d7d6-9421-5e5d-832a-b1b4be1c4411 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 250 |
| aantal_inwoners | 675 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 58 |
| buurtcode | BU01480305 |
| buurtnaam | Verspreide huizen Lemelerveld west |
| dekkingspercentage | 3 |
| gemeentecode | GM0148 |
| gemeentenaam | Dalfsen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01480305 |
| mannen | 350 |
| meest_voorkomende_postcode | 8152 |
| omgevingsadressendichtheid | 94 |
| oppervlakte_land_in_ha | 1161 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 1170 |
| oppervlakte_water_in_ha | 9 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 15 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 51 |
| percentage_gescheid | 2 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 45 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 40 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 44 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 18 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 34 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 20 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 325 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK014803 |
| 9ef62dd4-fa52-57ad-af75-9425cc5e936f | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 185 |
| aantal_inwoners | 520 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 67 |
| buurtcode | BU01480306 |
| buurtnaam | Verspreide huizen Lemelerveld oost |
| dekkingspercentage | 2 |
| gemeentecode | GM0148 |
| gemeentenaam | Dalfsen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01480306 |
| mannen | 265 |
| meest_voorkomende_postcode | 8151 |
| omgevingsadressendichtheid | 193 |
| oppervlakte_land_in_ha | 775 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 779 |
| oppervlakte_water_in_ha | 4 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 20 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 43 |
| percentage_gescheid | 3 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 49 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 32 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 49 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 16 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 36 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 19 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 255 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK014803 |
| bf5852a1-3e32-51b5-b40f-e284c9626892 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1970 |
| aantal_inwoners | 2950 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 10564 |
| buurtcode | BU01500101 |
| buurtnaam | Centrum |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0150 |
| gemeentenaam | Deventer |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01500101 |
| mannen | 1490 |
| meest_voorkomende_postcode | 7411 |
| omgevingsadressendichtheid | 2986 |
| oppervlakte_land_in_ha | 28 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 30 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 70 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 17 |
| percentage_gescheid | 11 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 9 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 22 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 68 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 5 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 17 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 41 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 20 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 17 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 1460 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK015001 |
| e88a9e51-c223-56dc-bf10-ad93426fbfe6 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 415 |
| aantal_inwoners | 670 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 7465 |
| buurtcode | BU01500102 |
| buurtnaam | Bergkwartier |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0150 |
| gemeentenaam | Deventer |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01500102 |
| mannen | 330 |
| meest_voorkomende_postcode | 7411 |
| omgevingsadressendichtheid | 3059 |
| oppervlakte_land_in_ha | 9 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 9 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 56 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 28 |
| percentage_gescheid | 11 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 13 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 32 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 58 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 7 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 30 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 31 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 21 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 335 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK015001 |
| 43baaf1f-a3bd-5f03-8b09-01003af2bfa5 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 545 |
| aantal_inwoners | 820 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 13730 |
| buurtcode | BU01500103 |
| buurtnaam | Noordenbergkwartier |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0150 |
| gemeentenaam | Deventer |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01500103 |
| mannen | 415 |
| meest_voorkomende_postcode | 7411 |
| omgevingsadressendichtheid | 2967 |
| oppervlakte_land_in_ha | 6 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 7 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 67 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 22 |
| percentage_gescheid | 13 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 14 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 19 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 62 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 8 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 17 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 28 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 28 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 20 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 405 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK015001 |