CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| deb5a872-90e1-5551-85b7-ca1013969a6c | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 210 |
| aantal_inwoners | 320 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 186 |
| buurtcode | BU01500705 |
| buurtnaam | Kloosterlanden |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0150 |
| gemeentenaam | Deventer |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01500705 |
| mannen | 145 |
| meest_voorkomende_postcode | 7418 |
| omgevingsadressendichtheid | 504 |
| oppervlakte_land_in_ha | 173 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 177 |
| oppervlakte_water_in_ha | 4 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 80 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 75 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 15 |
| percentage_gehuwd | 16 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 23 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 3 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 15 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 80 |
| percentage_ongehuwd | 82 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 23 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 39 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 22 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 4 |
| percentage_verweduwd | 0 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 180 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK015007 |
| 44803d07-a310-58f5-a45d-9e491a5e7240 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 10 |
| aantal_inwoners | 30 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 17 |
| buurtcode | BU01500706 |
| buurtnaam | Epse-Noord |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0150 |
| gemeentenaam | Deventer |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01500706 |
| mannen | 15 |
| meest_voorkomende_postcode | 7418 |
| omgevingsadressendichtheid | 239 |
| oppervlakte_land_in_ha | 170 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 172 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | -99997 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 34 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | -99997 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 59 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | -99997 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | -99997 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 34 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 24 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | -99997 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 15 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK015007 |
| 45657233-ffb8-5e3a-979b-bd956d0b4ffe | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1050 |
| aantal_inwoners | 2265 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 8567 |
| buurtcode | BU01500801 |
| buurtnaam | Het Oostrik |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0150 |
| gemeentenaam | Deventer |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01500801 |
| mannen | 1175 |
| meest_voorkomende_postcode | 7423 |
| omgevingsadressendichtheid | 1718 |
| oppervlakte_land_in_ha | 26 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 26 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 39 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_gehuwd | 33 |
| percentage_gescheid | 9 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 38 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 23 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 55 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 14 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 31 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 14 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 1090 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK015008 |
| a42e7eef-d5b6-56f7-a5b9-0801f2dd118d | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 875 |
| aantal_inwoners | 1990 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4760 |
| buurtcode | BU01500802 |
| buurtnaam | Groot Douwel |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0150 |
| gemeentenaam | Deventer |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01500802 |
| mannen | 970 |
| meest_voorkomende_postcode | 7423 |
| omgevingsadressendichtheid | 1593 |
| oppervlakte_land_in_ha | 42 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 42 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 32 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 42 |
| percentage_gescheid | 9 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 35 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 33 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 42 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 12 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 19 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 28 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 29 |
| percentage_verweduwd | 7 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 1025 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK015008 |
| 0837aad2-cdad-5564-adc8-570a8917276e | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 650 |
| aantal_inwoners | 1535 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 5506 |
| buurtcode | BU01500803 |
| buurtnaam | Blauwenoord |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0150 |
| gemeentenaam | Deventer |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01500803 |
| mannen | 775 |
| meest_voorkomende_postcode | 7423 |
| omgevingsadressendichtheid | 1451 |
| oppervlakte_land_in_ha | 28 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 28 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 28 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 43 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 43 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 30 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 46 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 16 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 25 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 20 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 760 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK015008 |
| 1f8d53ba-8d61-5c79-b226-54be85b7cb75 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1125 |
| aantal_inwoners | 2850 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 3655 |
| buurtcode | BU01500901 |
| buurtnaam | Op den Haar |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0150 |
| gemeentenaam | Deventer |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01500901 |
| mannen | 1410 |
| meest_voorkomende_postcode | 7425 |
| omgevingsadressendichtheid | 1465 |
| oppervlakte_land_in_ha | 78 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 78 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 19 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 46 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 46 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 35 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 44 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 20 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 33 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 18 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 1435 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK015009 |
| abfef27a-81b1-5a9c-bc93-860343e52624 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 710 |
| aantal_inwoners | 1745 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6009 |
| buurtcode | BU01500902 |
| buurtnaam | Steinvoorde |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0150 |
| gemeentenaam | Deventer |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01500902 |
| mannen | 880 |
| meest_voorkomende_postcode | 7425 |
| omgevingsadressendichtheid | 1495 |
| oppervlakte_land_in_ha | 29 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 29 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 25 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 43 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 44 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 31 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 46 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 18 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 22 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 31 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 16 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 865 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK015009 |
| 36d303af-225e-5766-adf1-0b64459e0307 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 165 |
| aantal_inwoners | 405 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 1542 |
| buurtcode | BU01500903 |
| buurtnaam | Graveland |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0150 |
| gemeentenaam | Deventer |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01500903 |
| mannen | 205 |
| meest_voorkomende_postcode | 7425 |
| omgevingsadressendichtheid | 969 |
| oppervlakte_land_in_ha | 26 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 26 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 10 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 61 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 36 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 54 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 33 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 7 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 7 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 45 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 28 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 200 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK015009 |
| 8df6988b-5b15-5b8e-91e9-675f8d0b0b0c | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 760 |
| aantal_inwoners | 2015 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4203 |
| buurtcode | BU01500904 |
| buurtnaam | Het Jeurlink |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0150 |
| gemeentenaam | Deventer |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01500904 |
| mannen | 1000 |
| meest_voorkomende_postcode | 7424 |
| omgevingsadressendichtheid | 1540 |
| oppervlakte_land_in_ha | 48 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 49 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 18 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 45 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 51 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 31 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 48 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 18 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 25 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 32 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 12 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 1010 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK015009 |
| aa57494f-863e-5832-8bfc-452805292293 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 950 |
| aantal_inwoners | 2720 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 5256 |
| buurtcode | BU01500905 |
| buurtnaam | Het Fetlaer en Spijkvoorder Enk |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0150 |
| gemeentenaam | Deventer |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01500905 |
| mannen | 1385 |
| meest_voorkomende_postcode | 7424 |
| omgevingsadressendichtheid | 1214 |
| oppervlakte_land_in_ha | 52 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 52 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 18 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 38 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 59 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 24 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 25 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 54 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 22 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 15 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 26 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 30 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 6 |
| percentage_verweduwd | 1 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 1340 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK015009 |