CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| 3742f81e-b43a-5ff4-ac03-8805d77c59c6 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 355 |
| aantal_inwoners | 950 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 35 |
| buurtcode | BU01501403 |
| buurtnaam | Buitengebied Lettele en Okkenbroek |
| dekkingspercentage | 4 |
| gemeentecode | GM0150 |
| gemeentenaam | Deventer |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01501403 |
| mannen | 500 |
| meest_voorkomende_postcode | 7434 |
| omgevingsadressendichtheid | 54 |
| oppervlakte_land_in_ha | 2736 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 2748 |
| oppervlakte_water_in_ha | 12 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 21 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 48 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 41 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 39 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 44 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 19 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 32 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 23 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 450 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK015014 |
| 033438f9-6187-57f2-a8cd-15adc7d0df1c | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1920 |
| aantal_inwoners | 4590 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 1331 |
| buurtcode | BU01501501 |
| buurtnaam | Dorp Bathmen |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0150 |
| gemeentenaam | Deventer |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01501501 |
| mannen | 2245 |
| meest_voorkomende_postcode | 7437 |
| omgevingsadressendichtheid | 525 |
| oppervlakte_land_in_ha | 345 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 348 |
| oppervlakte_water_in_ha | 3 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 28 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 45 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 38 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 34 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 42 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 19 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 28 |
| percentage_verweduwd | 8 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 2345 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK015015 |
| 3b925272-379b-572c-a537-46fafc1d8f17 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 305 |
| aantal_inwoners | 705 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 57 |
| buurtcode | BU01501502 |
| buurtnaam | Loo |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0150 |
| gemeentenaam | Deventer |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01501502 |
| mannen | 365 |
| meest_voorkomende_postcode | 7437 |
| omgevingsadressendichtheid | 36 |
| oppervlakte_land_in_ha | 1236 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 1247 |
| oppervlakte_water_in_ha | 11 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 26 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 49 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 32 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 42 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 40 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 8 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 16 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 35 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 29 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 340 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK015015 |
| 24b2d31c-d74e-5e5c-a9cf-8e5b5c219125 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 90 |
| aantal_inwoners | 220 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 59 |
| buurtcode | BU01501503 |
| buurtnaam | Dortherhoek |
| dekkingspercentage | 2 |
| gemeentecode | GM0150 |
| gemeentenaam | Deventer |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01501503 |
| mannen | 125 |
| meest_voorkomende_postcode | 7437 |
| omgevingsadressendichtheid | 116 |
| oppervlakte_land_in_ha | 377 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 380 |
| oppervlakte_water_in_ha | 3 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 27 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 47 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 41 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 32 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 46 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 9 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 17 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 16 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 34 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 25 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 100 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK015015 |
| 6b335e4c-144a-5667-aa93-46718073d25e | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 100 |
| aantal_inwoners | 260 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 40 |
| buurtcode | BU01501504 |
| buurtnaam | Zuidloo |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0150 |
| gemeentenaam | Deventer |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01501504 |
| mannen | 140 |
| meest_voorkomende_postcode | 7437 |
| omgevingsadressendichtheid | 24 |
| oppervlakte_land_in_ha | 660 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 668 |
| oppervlakte_water_in_ha | 8 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 14 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 55 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 38 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 49 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 41 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 16 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 34 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 24 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 125 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK015015 |
| 696fbc05-203d-5089-ae70-f21620b62158 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 60 |
| aantal_inwoners | 155 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 29 |
| buurtcode | BU01501505 |
| buurtnaam | Oxerhof |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0150 |
| gemeentenaam | Deventer |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01501505 |
| mannen | 85 |
| meest_voorkomende_postcode | 7428 |
| omgevingsadressendichtheid | 41 |
| oppervlakte_land_in_ha | 550 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 558 |
| oppervlakte_water_in_ha | 8 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 18 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 53 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 40 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 42 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 42 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 18 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 9 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 20 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 30 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 23 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 75 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK015015 |
| a320ac5c-9915-54e4-844f-6729e11d6d5c | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 2840 |
| aantal_inwoners | 3905 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 7035 |
| buurtcode | BU01530000 |
| buurtnaam | City |
| dekkingspercentage | 2 |
| gemeentecode | GM0153 |
| gemeentenaam | Enschede |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01530000 |
| mannen | 2230 |
| meest_voorkomende_postcode | 7511 |
| omgevingsadressendichtheid | 4305 |
| oppervlakte_land_in_ha | 56 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 56 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 20 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 75 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 50 |
| percentage_gehuwd | 12 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 7 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 18 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 25 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 50 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 25 |
| percentage_ongehuwd | 78 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 4 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 30 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 41 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 15 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 11 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 1675 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK015300 |
| 52b4f9a8-075c-5445-b160-9b7df6b23ce6 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1115 |
| aantal_inwoners | 2030 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 7080 |
| buurtcode | BU01530001 |
| buurtnaam | Lasonder, Zeggelt |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0153 |
| gemeentenaam | Enschede |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01530001 |
| mannen | 1070 |
| meest_voorkomende_postcode | 7514 |
| omgevingsadressendichtheid | 3874 |
| oppervlakte_land_in_ha | 29 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 29 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 55 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_gehuwd | 25 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 20 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 25 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 15 |
| percentage_ongehuwd | 63 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 12 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 20 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 31 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 24 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 13 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 955 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK015300 |
| 006acdfd-dadc-535f-8c0f-31de34dec124 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1105 |
| aantal_inwoners | 2440 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 8123 |
| buurtcode | BU01530002 |
| buurtnaam | De Laares |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0153 |
| gemeentenaam | Enschede |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01530002 |
| mannen | 1245 |
| meest_voorkomende_postcode | 7514 |
| omgevingsadressendichtheid | 3945 |
| oppervlakte_land_in_ha | 30 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 30 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 44 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_gehuwd | 30 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 36 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 20 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 62 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 20 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 18 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 30 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 22 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 9 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 1200 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK015300 |
| e44825dd-96a9-55a0-ab06-968211af818c | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 3885 |
| aantal_inwoners | 5960 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 9209 |
| buurtcode | BU01530003 |
| buurtnaam | De Bothoven |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0153 |
| gemeentenaam | Enschede |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01530003 |
| mannen | 3080 |
| meest_voorkomende_postcode | 7511 |
| omgevingsadressendichtheid | 4346 |
| oppervlakte_land_in_ha | 65 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 65 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 68 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_gehuwd | 24 |
| percentage_gescheid | 10 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 12 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 20 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 25 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 58 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 7 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 18 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 29 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 19 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 27 |
| percentage_verweduwd | 8 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 2880 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK015300 |