CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| 4f210d13-cc60-55c0-bc5d-d1e2dd2decfd | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 0 |
| aantal_inwoners | 30 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 97 |
| buurtcode | BU01501009 |
| buurtnaam | Handelspark De Weteringen |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0150 |
| gemeentenaam | Deventer |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | -99997 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01501009 |
| mannen | 25 |
| meest_voorkomende_postcode | 7421 |
| omgevingsadressendichtheid | 822 |
| oppervlakte_land_in_ha | 30 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 30 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 95 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 0 |
| percentage_gehuwd | 48 |
| percentage_gescheid | 0 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | -99997 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 95 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 0 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 52 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 0 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 21 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 52 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 28 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 0 |
| percentage_verweduwd | 0 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 5 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK015010 |
| 60423aab-f195-52af-94a4-4d1ca33f0f74 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 25 |
| aantal_inwoners | 40 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 23 |
| buurtcode | BU01501010 |
| buurtnaam | Bannink |
| dekkingspercentage | 2 |
| gemeentecode | GM0150 |
| gemeentenaam | Deventer |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01501010 |
| mannen | 25 |
| meest_voorkomende_postcode | 7427 |
| omgevingsadressendichtheid | 260 |
| oppervlakte_land_in_ha | 185 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 186 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 26 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 60 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | -99997 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 57 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 26 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | -99997 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | -99997 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 23 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 37 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 33 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 15 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK015010 |
| a8eab0e6-8b37-5fb0-911f-a3dbde1552e1 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1955 |
| aantal_inwoners | 4565 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 962 |
| buurtcode | BU01501101 |
| buurtnaam | Dorp Diepenveen |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0150 |
| gemeentenaam | Deventer |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01501101 |
| mannen | 2240 |
| meest_voorkomende_postcode | 7431 |
| omgevingsadressendichtheid | 622 |
| oppervlakte_land_in_ha | 475 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 479 |
| oppervlakte_water_in_ha | 4 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 26 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 48 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 34 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 40 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 39 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 14 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 14 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 30 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 30 |
| percentage_verweduwd | 7 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 2325 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK015011 |
| 99a285ff-0a45-5c0f-a69f-096afadabd1d | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 50 |
| aantal_inwoners | 105 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 23 |
| buurtcode | BU01501102 |
| buurtnaam | Rande |
| dekkingspercentage | 2 |
| gemeentecode | GM0150 |
| gemeentenaam | Deventer |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01501102 |
| mannen | 50 |
| meest_voorkomende_postcode | 7431 |
| omgevingsadressendichtheid | 170 |
| oppervlakte_land_in_ha | 446 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 512 |
| oppervlakte_water_in_ha | 67 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 33 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 57 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 22 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 45 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 28 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 9 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 8 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 14 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 29 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 40 |
| percentage_verweduwd | 10 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 55 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK015011 |
| 2db6e45f-1679-59a3-8593-4f284a23993a | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 90 |
| aantal_inwoners | 220 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 27 |
| buurtcode | BU01501103 |
| buurtnaam | Tjoene |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0150 |
| gemeentenaam | Deventer |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01501103 |
| mannen | 110 |
| meest_voorkomende_postcode | 7431 |
| omgevingsadressendichtheid | 162 |
| oppervlakte_land_in_ha | 812 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 813 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | -99997 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 29 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 56 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 36 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 36 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 41 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 16 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 18 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 30 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 23 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 105 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK015011 |
| fefc79dd-885e-5243-8991-0024b2acffdc | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 2030 |
| aantal_inwoners | 5690 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 1552 |
| buurtcode | BU01501201 |
| buurtnaam | Dorp Schalkhaar |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0150 |
| gemeentenaam | Deventer |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01501201 |
| mannen | 2895 |
| meest_voorkomende_postcode | 7433 |
| omgevingsadressendichtheid | 747 |
| oppervlakte_land_in_ha | 366 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 370 |
| oppervlakte_water_in_ha | 3 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 28 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 41 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 43 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 30 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 49 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 20 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 23 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 26 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 20 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 2790 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK015012 |
| ac4451e1-3a2e-5b35-828c-be4c12ced7f5 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 190 |
| aantal_inwoners | 490 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 33 |
| buurtcode | BU01501202 |
| buurtnaam | Averlo en Frieswijk |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0150 |
| gemeentenaam | Deventer |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01501202 |
| mannen | 260 |
| meest_voorkomende_postcode | 7433 |
| omgevingsadressendichtheid | 50 |
| oppervlakte_land_in_ha | 1465 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 1479 |
| oppervlakte_water_in_ha | 14 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 22 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 46 |
| percentage_gescheid | 3 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 40 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 38 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 48 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 16 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 36 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 21 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 230 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK015012 |
| 9f267e49-ca6d-5146-b554-58619295f1db | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 140 |
| aantal_inwoners | 310 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 287 |
| buurtcode | BU01501301 |
| buurtnaam | Okkenbroek |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0150 |
| gemeentenaam | Deventer |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01501301 |
| mannen | 170 |
| meest_voorkomende_postcode | 7435 |
| omgevingsadressendichtheid | 53 |
| oppervlakte_land_in_ha | 109 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 109 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 33 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 44 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 33 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 34 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 46 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 14 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 20 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 34 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 21 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 145 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK015013 |
| fda0c4b9-13cf-5208-9a6c-e545f9fbacf3 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 265 |
| aantal_inwoners | 635 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 762 |
| buurtcode | BU01501401 |
| buurtnaam | Dorp Lettele |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0150 |
| gemeentenaam | Deventer |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01501401 |
| mannen | 325 |
| meest_voorkomende_postcode | 7434 |
| omgevingsadressendichtheid | 98 |
| oppervlakte_land_in_ha | 84 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 84 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 27 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 47 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 37 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 36 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 44 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 16 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 17 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 31 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 24 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 310 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK015014 |
| 79c11bbd-09ce-5646-8b04-aed20480a4c4 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 35 |
| aantal_inwoners | 105 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 130 |
| buurtcode | BU01501402 |
| buurtnaam | Oude Molen |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0150 |
| gemeentenaam | Deventer |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01501402 |
| mannen | 55 |
| meest_voorkomende_postcode | 7434 |
| omgevingsadressendichtheid | 118 |
| oppervlakte_land_in_ha | 81 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 81 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 19 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 51 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 43 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 38 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 43 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 22 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 30 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 24 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 50 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK015014 |