CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| 2a55c808-02a6-54bc-8530-63b3bd517d6d | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 15 |
| aantal_inwoners | 30 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 73 |
| buurtcode | BU01530105 |
| buurtnaam | 't Weldink |
| dekkingspercentage | 4 |
| gemeentecode | GM0153 |
| gemeentenaam | Enschede |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01530105 |
| mannen | 15 |
| meest_voorkomende_postcode | 7532 |
| omgevingsadressendichtheid | 1016 |
| oppervlakte_land_in_ha | 36 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 37 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | -99997 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 50 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 46 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | -99997 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 42 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | -99997 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | -99997 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | -99997 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 23 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 31 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 15 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK015301 |
| e3a886f5-b597-5eb6-b2e0-81f697772d4e | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 55 |
| aantal_inwoners | 145 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 363 |
| buurtcode | BU01530106 |
| buurtnaam | De Leuriks |
| dekkingspercentage | 5 |
| gemeentecode | GM0153 |
| gemeentenaam | Enschede |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01530106 |
| mannen | 70 |
| meest_voorkomende_postcode | 7535 |
| omgevingsadressendichtheid | 930 |
| oppervlakte_land_in_ha | 40 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 40 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 15 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 49 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 51 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 34 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 47 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 18 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 23 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 32 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 15 |
| percentage_verweduwd | 0 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 75 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK015301 |
| 0740ed45-4e10-5c60-ab46-c9d5fb8eff4b | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 760 |
| aantal_inwoners | 1790 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 2551 |
| buurtcode | BU01530200 |
| buurtnaam | Cromhoffsbleek-Kotman |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0153 |
| gemeentenaam | Enschede |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01530200 |
| mannen | 860 |
| meest_voorkomende_postcode | 7543 |
| omgevingsadressendichtheid | 2224 |
| oppervlakte_land_in_ha | 70 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 72 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 44 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_gehuwd | 34 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 33 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 23 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 30 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 47 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 19 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 26 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 19 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 25 |
| percentage_verweduwd | 12 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 925 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK015302 |
| e4e025af-568d-5df9-99fe-34e613fb41f9 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 2035 |
| aantal_inwoners | 3690 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6314 |
| buurtcode | BU01530201 |
| buurtnaam | Boswinkel-De Braker |
| dekkingspercentage | 2 |
| gemeentecode | GM0153 |
| gemeentenaam | Enschede |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01530201 |
| mannen | 1960 |
| meest_voorkomende_postcode | 7543 |
| omgevingsadressendichtheid | 2720 |
| oppervlakte_land_in_ha | 58 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 58 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 54 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 55 |
| percentage_gehuwd | 31 |
| percentage_gescheid | 10 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 23 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 23 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 30 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 55 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 15 |
| percentage_ongehuwd | 55 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 11 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 31 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 16 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 1730 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK015302 |
| c6e33fa0-1353-58a5-91b8-60fa54bfb4ab | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1015 |
| aantal_inwoners | 1960 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 8167 |
| buurtcode | BU01530202 |
| buurtnaam | Pathmos |
| dekkingspercentage | 2 |
| gemeentecode | GM0153 |
| gemeentenaam | Enschede |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01530202 |
| mannen | 965 |
| meest_voorkomende_postcode | 7545 |
| omgevingsadressendichtheid | 3199 |
| oppervlakte_land_in_ha | 24 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 24 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 47 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_gehuwd | 25 |
| percentage_gescheid | 11 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 31 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 22 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 30 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 60 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 17 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 35 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 23 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 13 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 1000 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK015302 |
| 14486155-ffed-5b70-ba90-2009ed7414d8 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 2500 |
| aantal_inwoners | 4595 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 7962 |
| buurtcode | BU01530203 |
| buurtnaam | Stevenfenne |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0153 |
| gemeentenaam | Enschede |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01530203 |
| mannen | 2385 |
| meest_voorkomende_postcode | 7545 |
| omgevingsadressendichtheid | 2961 |
| oppervlakte_land_in_ha | 58 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 58 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 51 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_gehuwd | 26 |
| percentage_gescheid | 9 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 26 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 22 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 25 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 15 |
| percentage_ongehuwd | 62 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 14 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 16 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 33 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 24 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 13 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 2210 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK015302 |
| 4b0f99d3-b8fa-54da-a502-e600d32ee09d | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1085 |
| aantal_inwoners | 1845 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6416 |
| buurtcode | BU01530204 |
| buurtnaam | Stadsveld-Zuid |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0153 |
| gemeentenaam | Enschede |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01530204 |
| mannen | 980 |
| meest_voorkomende_postcode | 7545 |
| omgevingsadressendichtheid | 2496 |
| oppervlakte_land_in_ha | 29 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 29 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 55 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_gehuwd | 29 |
| percentage_gescheid | 9 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 19 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 25 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 30 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 15 |
| percentage_ongehuwd | 56 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 10 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 17 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 29 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 24 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 20 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 865 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK015302 |
| 1fa55fe3-e335-55b6-a782-c2ed072e0791 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1440 |
| aantal_inwoners | 3035 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4773 |
| buurtcode | BU01530205 |
| buurtnaam | Elferink-Heuwkamp |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0153 |
| gemeentenaam | Enschede |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01530205 |
| mannen | 1740 |
| meest_voorkomende_postcode | 7545 |
| omgevingsadressendichtheid | 2653 |
| oppervlakte_land_in_ha | 64 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 64 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 50 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_gehuwd | 31 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 26 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 25 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 25 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 60 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 12 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 21 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 32 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 22 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 13 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 1295 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK015302 |
| dc9bf31e-aa01-5bbb-b6a0-b5106a6496bc | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 830 |
| aantal_inwoners | 1695 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 5422 |
| buurtcode | BU01530206 |
| buurtnaam | Stadsveld-Noord-Bruggert |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0153 |
| gemeentenaam | Enschede |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01530206 |
| mannen | 875 |
| meest_voorkomende_postcode | 7545 |
| omgevingsadressendichtheid | 1875 |
| oppervlakte_land_in_ha | 31 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 31 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 42 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_gehuwd | 33 |
| percentage_gescheid | 9 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 34 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 24 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 30 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 54 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 14 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 15 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 29 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 28 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 14 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 825 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK015302 |
| 21a34d28-4ddd-5768-ba64-49e69a106565 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 775 |
| aantal_inwoners | 2000 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 3020 |
| buurtcode | BU01530207 |
| buurtnaam | 't Zwering |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0153 |
| gemeentenaam | Enschede |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01530207 |
| mannen | 980 |
| meest_voorkomende_postcode | 7545 |
| omgevingsadressendichtheid | 1652 |
| oppervlakte_land_in_ha | 66 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 67 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 20 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 52 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 39 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 41 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 37 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 14 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 19 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 31 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 25 |
| percentage_verweduwd | 7 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 1020 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK015302 |