CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| a1d74e57-aa6f-5a34-9866-45fbb61b71d3 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1230 |
| aantal_inwoners | 2760 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 5388 |
| buurtcode | BU01530802 |
| buurtnaam | Schipholt-Glanermaten |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0153 |
| gemeentenaam | Enschede |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01530802 |
| mannen | 1385 |
| meest_voorkomende_postcode | 7534 |
| omgevingsadressendichtheid | 1421 |
| oppervlakte_land_in_ha | 51 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 51 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 35 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_gehuwd | 37 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 38 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 28 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 51 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 16 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 24 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 26 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 21 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 1375 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK015308 |
| fcd8d0d7-85ab-5080-a96f-99e40641c788 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 900 |
| aantal_inwoners | 1765 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 5034 |
| buurtcode | BU01530803 |
| buurtnaam | Eekmaat |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0153 |
| gemeentenaam | Enschede |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01530803 |
| mannen | 890 |
| meest_voorkomende_postcode | 7534 |
| omgevingsadressendichtheid | 1660 |
| oppervlakte_land_in_ha | 35 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 35 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 44 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_gehuwd | 30 |
| percentage_gescheid | 10 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 31 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 25 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 55 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 14 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 30 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 25 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 16 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 880 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK015308 |
| 2c02690b-6870-5d6b-ac2f-5682b5686c47 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 895 |
| aantal_inwoners | 2280 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 5491 |
| buurtcode | BU01530804 |
| buurtnaam | Oikos |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0153 |
| gemeentenaam | Enschede |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01530804 |
| mannen | 1165 |
| meest_voorkomende_postcode | 7534 |
| omgevingsadressendichtheid | 979 |
| oppervlakte_land_in_ha | 42 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 42 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 23 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 40 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 52 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 24 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 52 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 19 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 15 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 27 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 32 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 8 |
| percentage_verweduwd | 1 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 1115 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK015308 |
| de9aa866-b882-5c41-89ab-d9b0a86c26a1 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 720 |
| aantal_inwoners | 2005 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6496 |
| buurtcode | BU01530805 |
| buurtnaam | Eilermarke |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0153 |
| gemeentenaam | Enschede |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01530805 |
| mannen | 1015 |
| meest_voorkomende_postcode | 7534 |
| omgevingsadressendichtheid | 1391 |
| oppervlakte_land_in_ha | 31 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 31 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 17 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 41 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 58 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 25 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 52 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 21 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 27 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 31 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 8 |
| percentage_verweduwd | 1 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 985 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK015308 |
| a54704f2-a7a0-5fc5-af24-35a8c38e24a2 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 70 |
| aantal_inwoners | 190 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 249 |
| buurtcode | BU01530806 |
| buurtnaam | De Slank |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0153 |
| gemeentenaam | Enschede |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01530806 |
| mannen | 100 |
| meest_voorkomende_postcode | 7532 |
| omgevingsadressendichtheid | 387 |
| oppervlakte_land_in_ha | 76 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 76 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | -99997 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 16 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 37 |
| percentage_gescheid | 11 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 49 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 35 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 50 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 11 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 16 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 19 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 39 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 15 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 90 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK015308 |
| 2afe6c09-c634-5c28-9226-f98525536011 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 265 |
| aantal_inwoners | 620 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 1062 |
| buurtcode | BU01530807 |
| buurtnaam | Dolphia |
| dekkingspercentage | 2 |
| gemeentecode | GM0153 |
| gemeentenaam | Enschede |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01530807 |
| mannen | 305 |
| meest_voorkomende_postcode | 7532 |
| omgevingsadressendichtheid | 760 |
| oppervlakte_land_in_ha | 58 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 58 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 35 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 23 |
| percentage_gescheid | 11 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 41 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 24 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 61 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 24 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 25 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 24 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 14 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 320 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK015308 |
| 4be3a12b-b4da-59a4-b972-d668e91862af | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1165 |
| aantal_inwoners | 2985 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 3732 |
| buurtcode | BU01530808 |
| buurtnaam | Eekmaat West |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0153 |
| gemeentenaam | Enschede |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01530808 |
| mannen | 1500 |
| meest_voorkomende_postcode | 7534 |
| omgevingsadressendichtheid | 724 |
| oppervlakte_land_in_ha | 80 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 80 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 26 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 42 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 43 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 31 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 44 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 21 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 31 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 21 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 1485 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK015308 |
| 20b4c9f7-0487-5d4b-b5e2-a1d46621b176 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 820 |
| aantal_inwoners | 1885 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 2111 |
| buurtcode | BU01530900 |
| buurtnaam | Dorp Lonneker |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0153 |
| gemeentenaam | Enschede |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01530900 |
| mannen | 950 |
| meest_voorkomende_postcode | 7524 |
| omgevingsadressendichtheid | 352 |
| oppervlakte_land_in_ha | 89 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 89 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 32 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 42 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 36 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 32 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 45 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 17 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 20 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 26 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 26 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 930 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK015309 |
| 5d29da89-3bcc-5564-b2d8-0d7620d5723a | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1225 |
| aantal_inwoners | 2755 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 1638 |
| buurtcode | BU01530901 |
| buurtnaam | Dorp Boekelo |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0153 |
| gemeentenaam | Enschede |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01530901 |
| mannen | 1330 |
| meest_voorkomende_postcode | 7548 |
| omgevingsadressendichtheid | 403 |
| oppervlakte_land_in_ha | 168 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 168 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 32 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 44 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 34 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 35 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 44 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 17 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 9 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 20 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 26 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 27 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 1425 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK015309 |
| 57f0a05d-49fd-58d8-8a2d-b89e2bf73c95 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 700 |
| aantal_inwoners | 1970 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 66 |
| buurtcode | BU01530902 |
| buurtnaam | Buurtschap Lonneker-West |
| dekkingspercentage | 4 |
| gemeentecode | GM0153 |
| gemeentenaam | Enschede |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01530902 |
| mannen | 1050 |
| meest_voorkomende_postcode | 7524 |
| omgevingsadressendichtheid | 411 |
| oppervlakte_land_in_ha | 2989 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 3035 |
| oppervlakte_water_in_ha | 46 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 17 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 44 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 49 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 34 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 49 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 19 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 18 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 32 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 18 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 920 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK015309 |