CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| deab44cb-3d88-5b5e-9b8b-01409ffe06b6 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1060 |
| aantal_inwoners | 2480 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6125 |
| buurtcode | BU01630602 |
| buurtnaam | Kruidenwijk Oost |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0163 |
| gemeentenaam | Hellendoorn |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01630602 |
| mannen | 1240 |
| meest_voorkomende_postcode | 7443 |
| omgevingsadressendichtheid | 771 |
| oppervlakte_land_in_ha | 40 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 40 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 29 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 44 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 39 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 32 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 47 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 16 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 26 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 29 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 16 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 1235 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016306 |
| 63374f96-2426-5bde-8c88-56835cd25fde | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 130 |
| aantal_inwoners | 250 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 2027 |
| buurtcode | BU01630603 |
| buurtnaam | Kruidenwijk Centrum |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0163 |
| gemeentenaam | Hellendoorn |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01630603 |
| mannen | 120 |
| meest_voorkomende_postcode | 7443 |
| omgevingsadressendichtheid | 849 |
| oppervlakte_land_in_ha | 12 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 12 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 59 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 22 |
| percentage_gescheid | 14 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 19 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 22 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 55 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 11 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 7 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 33 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 26 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 24 |
| percentage_verweduwd | 10 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 125 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016306 |
| 116b7210-0f32-598a-9440-cd567cd16678 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 615 |
| aantal_inwoners | 1635 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 5600 |
| buurtcode | BU01630604 |
| buurtnaam | Kruidenwijk Noord |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0163 |
| gemeentenaam | Hellendoorn |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01630604 |
| mannen | 805 |
| meest_voorkomende_postcode | 7443 |
| omgevingsadressendichtheid | 689 |
| oppervlakte_land_in_ha | 29 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 29 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 19 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 48 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 48 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 33 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 43 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 18 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 23 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 30 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 15 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 835 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016306 |
| 2c1503f3-ec63-578a-bd0c-1b0e9977677b | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 455 |
| aantal_inwoners | 1360 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 5774 |
| buurtcode | BU01630605 |
| buurtnaam | Kruidenwijk West |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0163 |
| gemeentenaam | Hellendoorn |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01630605 |
| mannen | 705 |
| meest_voorkomende_postcode | 7443 |
| omgevingsadressendichtheid | 763 |
| oppervlakte_land_in_ha | 24 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 24 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 13 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 44 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 60 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 27 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 50 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 17 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 18 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 23 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 31 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 10 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 660 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016306 |
| c5bb616f-1b55-520b-99ce-af7621079b7a | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 160 |
| aantal_inwoners | 540 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4986 |
| buurtcode | BU01630606 |
| buurtnaam | Kruidenwijk Zuid |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0163 |
| gemeentenaam | Hellendoorn |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 3.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01630606 |
| mannen | 255 |
| meest_voorkomende_postcode | 7443 |
| omgevingsadressendichtheid | 739 |
| oppervlakte_land_in_ha | 11 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 11 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 8 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 40 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 75 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 17 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 56 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 34 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 32 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 18 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 5 |
| percentage_verweduwd | 0 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 280 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016306 |
| 581ae3db-00f6-5960-b429-c1bb59ff9731 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 465 |
| aantal_inwoners | 1090 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 2143 |
| buurtcode | BU01630700 |
| buurtnaam | Dorp Haarle |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0163 |
| gemeentenaam | Hellendoorn |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01630700 |
| mannen | 560 |
| meest_voorkomende_postcode | 7448 |
| omgevingsadressendichtheid | 179 |
| oppervlakte_land_in_ha | 51 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 51 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 31 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 46 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 36 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 33 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 43 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 17 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 8 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 22 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 25 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 27 |
| percentage_verweduwd | 7 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 530 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016307 |
| 9c09951b-aeb3-5936-962f-93a87b3471ce | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 220 |
| aantal_inwoners | 585 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 2071 |
| buurtcode | BU01630800 |
| buurtnaam | Dorp Daarle |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0163 |
| gemeentenaam | Hellendoorn |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01630800 |
| mannen | 295 |
| meest_voorkomende_postcode | 7688 |
| omgevingsadressendichtheid | 109 |
| oppervlakte_land_in_ha | 28 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 28 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 24 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 47 |
| percentage_gescheid | 3 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 47 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 29 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 44 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 19 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 23 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 17 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 290 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016308 |
| 41f0dc7b-9d80-5ab6-94ee-9c12454837f9 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 325 |
| aantal_inwoners | 810 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 2758 |
| buurtcode | BU01630900 |
| buurtnaam | Dorp Daarlerveen |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0163 |
| gemeentenaam | Hellendoorn |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01630900 |
| mannen | 420 |
| meest_voorkomende_postcode | 7687 |
| omgevingsadressendichtheid | 195 |
| oppervlakte_land_in_ha | 29 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 32 |
| oppervlakte_water_in_ha | 3 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 25 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 43 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 44 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 31 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 46 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 16 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 15 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 23 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 28 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 18 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 390 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016309 |
| ef53c691-4ca4-56eb-b524-d0d5ea0db7f3 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 930 |
| aantal_inwoners | 1250 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 5122 |
| buurtcode | BU01640000 |
| buurtnaam | Binnenstad Centrum |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0164 |
| gemeentenaam | Hengelo (O.) |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 3 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01640000 |
| mannen | 750 |
| meest_voorkomende_postcode | 7551 |
| omgevingsadressendichtheid | 3151 |
| oppervlakte_land_in_ha | 24 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 24 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 74 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 55 |
| percentage_gehuwd | 15 |
| percentage_gescheid | 9 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 6 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 20 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 25 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 55 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 20 |
| percentage_ongehuwd | 71 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 4 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 23 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 43 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 16 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 14 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 500 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016400 |
| dc65ccb4-6b4c-5325-b3fb-1ccef7cb0b67 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 520 |
| aantal_inwoners | 910 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4807 |
| buurtcode | BU01640001 |
| buurtnaam | Binnenstad West |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0164 |
| gemeentenaam | Hengelo (O.) |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 3 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01640001 |
| mannen | 475 |
| meest_voorkomende_postcode | 7551 |
| omgevingsadressendichtheid | 3011 |
| oppervlakte_land_in_ha | 19 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 19 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 57 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 27 |
| percentage_gescheid | 9 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 17 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 27 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 60 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 8 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 15 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 34 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 23 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 19 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 435 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016400 |