CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| fb55f4cd-4aab-548e-bcc7-73dd5b5360a5 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 625 |
| aantal_inwoners | 1155 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4279 |
| buurtcode | BU01640002 |
| buurtnaam | Binnenstad Oost |
| dekkingspercentage | 2 |
| gemeentecode | GM0164 |
| gemeentenaam | Hengelo (O.) |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 3 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01640002 |
| mannen | 580 |
| meest_voorkomende_postcode | 7551 |
| omgevingsadressendichtheid | 3147 |
| oppervlakte_land_in_ha | 27 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 27 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 48 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 39 |
| percentage_gescheid | 10 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 20 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 33 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 44 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 8 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 22 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 28 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 32 |
| percentage_verweduwd | 7 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 570 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016400 |
| 1bba8a55-a5da-55c6-8407-22e83ba00948 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 2015 |
| aantal_inwoners | 4625 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4931 |
| buurtcode | BU01640100 |
| buurtnaam | Hengelose Es Noord |
| dekkingspercentage | 2 |
| gemeentecode | GM0164 |
| gemeentenaam | Hengelo (O.) |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 3 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01640100 |
| mannen | 2330 |
| meest_voorkomende_postcode | 7556 |
| omgevingsadressendichtheid | 1761 |
| oppervlakte_land_in_ha | 94 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 94 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 37 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_gehuwd | 34 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 40 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 23 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 35 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 55 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 19 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 29 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 26 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 13 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 2290 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016401 |
| c9ad3b74-e675-52ea-bed8-278c7c648635 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1810 |
| aantal_inwoners | 3400 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 5476 |
| buurtcode | BU01640101 |
| buurtnaam | Tichelwerk |
| dekkingspercentage | 3 |
| gemeentecode | GM0164 |
| gemeentenaam | Hengelo (O.) |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 3 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01640101 |
| mannen | 1650 |
| meest_voorkomende_postcode | 7556 |
| omgevingsadressendichtheid | 3164 |
| oppervlakte_land_in_ha | 62 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 62 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 50 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 35 |
| percentage_gescheid | 10 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 23 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 27 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 46 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 11 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 25 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 25 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 29 |
| percentage_verweduwd | 9 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 1750 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016401 |
| dc3b9d91-10c2-5b30-8015-6aff4905380c | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1415 |
| aantal_inwoners | 2940 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4995 |
| buurtcode | BU01640102 |
| buurtnaam | 't Wilbert |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0164 |
| gemeentenaam | Hengelo (O.) |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 3 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01640102 |
| mannen | 1445 |
| meest_voorkomende_postcode | 7556 |
| omgevingsadressendichtheid | 2509 |
| oppervlakte_land_in_ha | 59 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 59 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 40 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 35 |
| percentage_gescheid | 10 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 35 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 25 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 51 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 14 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 25 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 29 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 20 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 1490 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016401 |
| 1275bf49-d2e4-55d6-8f3a-e9461c31c022 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 25 |
| aantal_inwoners | 75 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 395 |
| buurtcode | BU01640103 |
| buurtnaam | Bedrijventerrein Timmersveld |
| dekkingspercentage | 3 |
| gemeentecode | GM0164 |
| gemeentenaam | Hengelo (O.) |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 3 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01640103 |
| mannen | 40 |
| meest_voorkomende_postcode | 7556 |
| omgevingsadressendichtheid | 1632 |
| oppervlakte_land_in_ha | 18 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 18 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | -99997 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 39 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 52 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 41 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 51 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 21 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 8 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 39 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 19 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 30 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016401 |
| 294b3387-3868-5693-9fae-94260dc9cd5a | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1980 |
| aantal_inwoners | 4265 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 5634 |
| buurtcode | BU01640200 |
| buurtnaam | Noord |
| dekkingspercentage | 2 |
| gemeentecode | GM0164 |
| gemeentenaam | Hengelo (O.) |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 3 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01640200 |
| mannen | 2205 |
| meest_voorkomende_postcode | 7557 |
| omgevingsadressendichtheid | 2375 |
| oppervlakte_land_in_ha | 76 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 76 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 45 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_gehuwd | 36 |
| percentage_gescheid | 9 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 30 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 25 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 30 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 50 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 15 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 26 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 25 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 20 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 2060 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016402 |
| c3280a6c-8f09-5a9a-b1fa-3ae0560fb17a | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 975 |
| aantal_inwoners | 2145 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 5577 |
| buurtcode | BU01640201 |
| buurtnaam | Elsbeek |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0164 |
| gemeentenaam | Hengelo (O.) |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 3 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01640201 |
| mannen | 1065 |
| meest_voorkomende_postcode | 7557 |
| omgevingsadressendichtheid | 3053 |
| oppervlakte_land_in_ha | 38 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 38 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 33 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 42 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 35 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 33 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 46 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 24 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 26 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 23 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 1085 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016402 |
| a1628e0f-c1b0-534e-bc8f-38eb866f9940 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1150 |
| aantal_inwoners | 2135 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6091 |
| buurtcode | BU01640202 |
| buurtnaam | De Noork |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0164 |
| gemeentenaam | Hengelo (O.) |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01640202 |
| mannen | 1115 |
| meest_voorkomende_postcode | 7557 |
| omgevingsadressendichtheid | 2705 |
| oppervlakte_land_in_ha | 35 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 35 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 52 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_gehuwd | 29 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 27 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 21 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 30 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 59 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 15 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 35 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 25 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 13 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 1020 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016402 |
| 47dd443e-5ef1-522f-a6e1-ff451f91cc9d | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 830 |
| aantal_inwoners | 1555 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 7245 |
| buurtcode | BU01640203 |
| buurtnaam | Klein Driene |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0164 |
| gemeentenaam | Hengelo (O.) |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 3 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01640203 |
| mannen | 760 |
| meest_voorkomende_postcode | 7557 |
| omgevingsadressendichtheid | 2083 |
| oppervlakte_land_in_ha | 21 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 21 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 56 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 55 |
| percentage_gehuwd | 20 |
| percentage_gescheid | 12 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 29 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 15 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 35 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 55 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 65 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 18 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 40 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 20 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 11 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 790 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016402 |
| 415a062f-b37b-5279-b457-69578d5ad44b | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 20 |
| aantal_inwoners | 40 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 55 |
| buurtcode | BU01640204 |
| buurtnaam | 't Rot |
| dekkingspercentage | 5 |
| gemeentecode | GM0164 |
| gemeentenaam | Hengelo (O.) |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 3 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01640204 |
| mannen | 20 |
| meest_voorkomende_postcode | 7558 |
| omgevingsadressendichtheid | 1527 |
| oppervlakte_land_in_ha | 73 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 73 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | -99997 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 50 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 45 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | -99997 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 43 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 18 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | -99997 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 23 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 30 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 20 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 15 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016402 |