CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| 6732a136-e824-5791-a7b8-97e3a081c09b | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 540 |
| aantal_inwoners | 1235 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4588 |
| buurtcode | BU01640400 |
| buurtnaam | Zwavertshoek |
| dekkingspercentage | 3 |
| gemeentecode | GM0164 |
| gemeentenaam | Hengelo (O.) |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 3 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01640400 |
| mannen | 605 |
| meest_voorkomende_postcode | 7552 |
| omgevingsadressendichtheid | 1523 |
| oppervlakte_land_in_ha | 27 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 27 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 36 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_gehuwd | 37 |
| percentage_gescheid | 9 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 36 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 28 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 35 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 47 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 17 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 20 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 25 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 26 |
| percentage_verweduwd | 7 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 630 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016404 |
| 070386c9-6a66-50bd-9d8c-0452239e5ded | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1115 |
| aantal_inwoners | 2095 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 2953 |
| buurtcode | BU01640401 |
| buurtnaam | Anninks-/Nijhofshoek |
| dekkingspercentage | 2 |
| gemeentecode | GM0164 |
| gemeentenaam | Hengelo (O.) |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 3 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01640401 |
| mannen | 1035 |
| meest_voorkomende_postcode | 7552 |
| omgevingsadressendichtheid | 2160 |
| oppervlakte_land_in_ha | 71 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 71 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 52 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_gehuwd | 37 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 23 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 24 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 44 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 11 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 21 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 24 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 31 |
| percentage_verweduwd | 11 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 1065 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016404 |
| dcaa38e0-6576-5207-a742-48abae2c424c | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1120 |
| aantal_inwoners | 2490 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4223 |
| buurtcode | BU01640402 |
| buurtnaam | Groot Driene Zuid |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0164 |
| gemeentenaam | Hengelo (O.) |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 3 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01640402 |
| mannen | 1245 |
| meest_voorkomende_postcode | 7552 |
| omgevingsadressendichtheid | 1428 |
| oppervlakte_land_in_ha | 59 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 59 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 33 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_gehuwd | 46 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 32 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 35 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 41 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 14 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 20 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 26 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 27 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 1245 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016404 |
| b1efdbc0-6f65-5ae6-b863-826d21ccee72 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1855 |
| aantal_inwoners | 3380 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4283 |
| buurtcode | BU01640403 |
| buurtnaam | Groot Driene Noord |
| dekkingspercentage | 2 |
| gemeentecode | GM0164 |
| gemeentenaam | Hengelo (O.) |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 3 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01640403 |
| mannen | 1640 |
| meest_voorkomende_postcode | 7552 |
| omgevingsadressendichtheid | 1787 |
| oppervlakte_land_in_ha | 79 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 79 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 57 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 55 |
| percentage_gehuwd | 30 |
| percentage_gescheid | 10 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 25 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 18 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 40 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 55 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 53 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 17 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 25 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 24 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 22 |
| percentage_verweduwd | 7 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 1740 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016404 |
| eabf926b-8357-57c2-9d7a-ae2615f88cab | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 0 |
| aantal_inwoners | 5 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | -99997 |
| buurtcode | BU01640500 |
| buurtnaam | Bedrijventerrein Twentekanaal Zuid II |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0164 |
| gemeentenaam | Hengelo (O.) |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01640500 |
| mannen | 5 |
| meest_voorkomende_postcode | 7554 |
| omgevingsadressendichtheid | 409 |
| oppervlakte_land_in_ha | 55 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 58 |
| oppervlakte_water_in_ha | 3 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | -99997 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | -99997 |
| percentage_gehuwd | -99997 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | -99997 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | -99997 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | -99997 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | -99997 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | -99997 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | -99997 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | -99997 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 0 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016405 |
| 0d292258-7666-56b8-977e-7286e9183709 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 2075 |
| aantal_inwoners | 3585 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 5283 |
| buurtcode | BU01640501 |
| buurtnaam | Berflo Es Noord |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0164 |
| gemeentenaam | Hengelo (O.) |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 3 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01640501 |
| mannen | 1855 |
| meest_voorkomende_postcode | 7553 |
| omgevingsadressendichtheid | 2570 |
| oppervlakte_land_in_ha | 68 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 68 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 55 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_gehuwd | 30 |
| percentage_gescheid | 10 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 21 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 24 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 55 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 10 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 33 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 26 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 19 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 1730 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016405 |
| da80f0fc-d5f7-5d86-87bd-706377054e19 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 705 |
| aantal_inwoners | 1455 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 5275 |
| buurtcode | BU01640502 |
| buurtnaam | Berflo Es Zuid |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0164 |
| gemeentenaam | Hengelo (O.) |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 3 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01640502 |
| mannen | 745 |
| meest_voorkomende_postcode | 7553 |
| omgevingsadressendichtheid | 1902 |
| oppervlakte_land_in_ha | 28 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 28 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 39 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_gehuwd | 33 |
| percentage_gescheid | 10 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 31 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 30 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 53 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 29 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 30 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 17 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 715 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016405 |
| 2c6b0005-31ab-55a2-8e0f-ca06c45d1d92 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 30 |
| aantal_inwoners | 55 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 173 |
| buurtcode | BU01640503 |
| buurtnaam | Bedrijventerrein Twentekanaal Noord II |
| dekkingspercentage | 2 |
| gemeentecode | GM0164 |
| gemeentenaam | Hengelo (O.) |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 3 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01640503 |
| mannen | 35 |
| meest_voorkomende_postcode | 7553 |
| omgevingsadressendichtheid | 1214 |
| oppervlakte_land_in_ha | 32 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 37 |
| oppervlakte_water_in_ha | 4 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | -99997 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 23 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 39 |
| percentage_gescheid | 11 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 35 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 42 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 50 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | -99997 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 36 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 34 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | -99997 |
| percentage_verweduwd | 0 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 20 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016405 |
| f7218637-4355-5754-8347-6d2f0a1baac3 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 675 |
| aantal_inwoners | 1365 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 5039 |
| buurtcode | BU01640504 |
| buurtnaam | Veldwijk Noord |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0164 |
| gemeentenaam | Hengelo (O.) |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 3 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01640504 |
| mannen | 690 |
| meest_voorkomende_postcode | 7552 |
| omgevingsadressendichtheid | 1915 |
| oppervlakte_land_in_ha | 27 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 27 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 45 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_gehuwd | 29 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 32 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 23 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 35 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 60 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 16 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 35 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 25 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 11 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 675 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016405 |
| 91766aab-7d2e-5c21-8866-9e059244183f | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 525 |
| aantal_inwoners | 1000 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 1425 |
| buurtcode | BU01640505 |
| buurtnaam | Veldwijk Zuid |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0164 |
| gemeentenaam | Hengelo (O.) |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 3 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01640505 |
| mannen | 490 |
| meest_voorkomende_postcode | 7552 |
| omgevingsadressendichtheid | 928 |
| oppervlakte_land_in_ha | 70 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 72 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 43 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_gehuwd | 33 |
| percentage_gescheid | 9 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 28 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 29 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 30 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 54 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 14 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 30 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 26 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 18 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 510 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016405 |