CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| 4123a5b4-cfb6-5961-92d0-c2b7da3cf568 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 5 |
| aantal_inwoners | 15 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 17 |
| buurtcode | BU01640506 |
| buurtnaam | Boeldershoek |
| dekkingspercentage | 2 |
| gemeentecode | GM0164 |
| gemeentenaam | Hengelo (O.) |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 3 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01640506 |
| mannen | 10 |
| meest_voorkomende_postcode | 7554 |
| omgevingsadressendichtheid | 289 |
| oppervlakte_land_in_ha | 101 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 101 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | -99997 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_gehuwd | -99997 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | -99997 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 71 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | -99997 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | -99997 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | -99997 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 53 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | -99997 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 10 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016405 |
| cc81153b-acfe-56cf-8aec-97d832347379 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 20 |
| aantal_inwoners | 55 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 24 |
| buurtcode | BU01640600 |
| buurtnaam | Bedrijventerrein Twentekanaal Zuid I |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0164 |
| gemeentenaam | Hengelo (O.) |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 3 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01640600 |
| mannen | 35 |
| meest_voorkomende_postcode | 7554 |
| omgevingsadressendichtheid | 298 |
| oppervlakte_land_in_ha | 213 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 217 |
| oppervlakte_water_in_ha | 4 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | -99997 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 46 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 32 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 45 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 38 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 12 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 21 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 35 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 21 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 20 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016406 |
| 913d7f60-499c-571b-b337-d256be2c8a21 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1000 |
| aantal_inwoners | 1975 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 3282 |
| buurtcode | BU01640601 |
| buurtnaam | Tuindorp 't Lansink |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0164 |
| gemeentenaam | Hengelo (O.) |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 3 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01640601 |
| mannen | 985 |
| meest_voorkomende_postcode | 7553 |
| omgevingsadressendichtheid | 2597 |
| oppervlakte_land_in_ha | 60 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 60 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 42 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 37 |
| percentage_gescheid | 10 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 29 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 30 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 48 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 12 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 25 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 30 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 22 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 990 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016406 |
| c2b28aa9-f7e5-5796-9c28-3b3e03d88f02 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1545 |
| aantal_inwoners | 2905 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 5206 |
| buurtcode | BU01640602 |
| buurtnaam | Tuindorp Zuid |
| dekkingspercentage | 2 |
| gemeentecode | GM0164 |
| gemeentenaam | Hengelo (O.) |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 3 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01640602 |
| mannen | 1445 |
| meest_voorkomende_postcode | 7553 |
| omgevingsadressendichtheid | 1869 |
| oppervlakte_land_in_ha | 56 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 58 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 46 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 33 |
| percentage_gescheid | 10 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 26 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 28 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 52 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 30 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 28 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 19 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 1455 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016406 |
| b8d33e2e-5ae0-5363-96ab-eff0b941d9a2 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 10 |
| aantal_inwoners | 35 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 87 |
| buurtcode | BU01640603 |
| buurtnaam | Bedrijventerrein Twentekanaal Noord I |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0164 |
| gemeentenaam | Hengelo (O.) |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 3 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01640603 |
| mannen | 20 |
| meest_voorkomende_postcode | 7553 |
| omgevingsadressendichtheid | 1405 |
| oppervlakte_land_in_ha | 38 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 43 |
| oppervlakte_water_in_ha | 6 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | -99997 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 27 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | -99997 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 64 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | -99997 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | -99997 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | -99997 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 36 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 21 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 15 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016406 |
| ad105e34-6607-54d6-9529-0f411b8e46f6 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 2215 |
| aantal_inwoners | 4160 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 3334 |
| buurtcode | BU01640604 |
| buurtnaam | Nijverheid |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0164 |
| gemeentenaam | Hengelo (O.) |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 3 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01640604 |
| mannen | 2075 |
| meest_voorkomende_postcode | 7555 |
| omgevingsadressendichtheid | 1646 |
| oppervlakte_land_in_ha | 125 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 133 |
| oppervlakte_water_in_ha | 8 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 47 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 36 |
| percentage_gescheid | 10 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 25 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 28 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 48 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 12 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 26 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 28 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 25 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 2085 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016406 |
| 1522550a-383a-5455-a27d-5ca07b0aa922 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 345 |
| aantal_inwoners | 795 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 1463 |
| buurtcode | BU01640605 |
| buurtnaam | Vikkerhoek |
| dekkingspercentage | 2 |
| gemeentecode | GM0164 |
| gemeentenaam | Hengelo (O.) |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 3 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01640605 |
| mannen | 410 |
| meest_voorkomende_postcode | 7555 |
| omgevingsadressendichtheid | 1058 |
| oppervlakte_land_in_ha | 55 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 61 |
| oppervlakte_water_in_ha | 6 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 25 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 48 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 38 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 38 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 41 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 14 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 19 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 31 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 24 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 390 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016406 |
| da662e16-ba35-50c0-a1e7-ac0ad161d71d | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 0 |
| aantal_inwoners | 0 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | -99997 |
| buurtcode | BU01640606 |
| buurtnaam | Bedrijventerrein Zeggershoek |
| dekkingspercentage | 2 |
| gemeentecode | GM0164 |
| gemeentenaam | Hengelo (O.) |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01640606 |
| mannen | 0 |
| meest_voorkomende_postcode | 7554 |
| omgevingsadressendichtheid | 129 |
| oppervlakte_land_in_ha | 73 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 75 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | -99997 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | -99997 |
| percentage_gehuwd | -99997 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | -99997 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | -99997 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | -99997 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | -99997 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | -99997 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | -99997 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | -99997 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 0 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016406 |
| 7ea36bd4-66b0-5e11-b29f-eb3afeb30b06 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 55 |
| aantal_inwoners | 120 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 95 |
| buurtcode | BU01640700 |
| buurtnaam | Bedrijventerrein Westermaat Zuidwest |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0164 |
| gemeentenaam | Hengelo (O.) |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01640700 |
| mannen | 60 |
| meest_voorkomende_postcode | 7556 |
| omgevingsadressendichtheid | 1135 |
| oppervlakte_land_in_ha | 124 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 125 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | -99997 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 38 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 42 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 31 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 31 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 15 |
| percentage_ongehuwd | 48 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | -99997 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 19 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 19 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 36 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 22 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 60 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016407 |
| 91b45492-3cac-50b2-bc95-7ebca2250d3d | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 825 |
| aantal_inwoners | 1715 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 1568 |
| buurtcode | BU01640701 |
| buurtnaam | Woolde |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0164 |
| gemeentenaam | Hengelo (O.) |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 3 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01640701 |
| mannen | 875 |
| meest_voorkomende_postcode | 7555 |
| omgevingsadressendichtheid | 2172 |
| oppervlakte_land_in_ha | 109 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 111 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 44 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 38 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 24 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 32 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 47 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 9 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 25 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 28 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 26 |
| percentage_verweduwd | 7 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 830 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016407 |