CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| 40a5fcad-aa58-5659-a04a-799fb446fb57 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 3160 |
| aantal_inwoners | 5280 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 9314 |
| buurtcode | BU01660000 |
| buurtnaam | Binnenstad Kampen |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0166 |
| gemeentenaam | Kampen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01660000 |
| mannen | 2795 |
| meest_voorkomende_postcode | 8261 |
| omgevingsadressendichtheid | 2300 |
| oppervlakte_land_in_ha | 57 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 78 |
| oppervlakte_water_in_ha | 21 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 60 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 28 |
| percentage_gescheid | 10 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 16 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 24 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 58 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 8 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 15 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 34 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 26 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 17 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 2485 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016600 |
| e32e6215-8d46-511c-9478-772139a46016 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1820 |
| aantal_inwoners | 3690 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 9246 |
| buurtcode | BU01660001 |
| buurtnaam | Brunnepe |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0166 |
| gemeentenaam | Kampen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01660001 |
| mannen | 1825 |
| meest_voorkomende_postcode | 8262 |
| omgevingsadressendichtheid | 1963 |
| oppervlakte_land_in_ha | 40 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 45 |
| oppervlakte_water_in_ha | 6 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 41 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 37 |
| percentage_gescheid | 10 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 30 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 29 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 49 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 30 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 24 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 20 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 1870 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016600 |
| 459cca4d-22c3-50d7-8711-d3bb0eb9a4a9 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 0 |
| aantal_inwoners | 0 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | -99997 |
| buurtcode | BU01660002 |
| buurtnaam | Groene Hart |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0166 |
| gemeentenaam | Kampen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01660002 |
| mannen | 0 |
| meest_voorkomende_postcode | 8261 |
| omgevingsadressendichtheid | 2923 |
| oppervlakte_land_in_ha | 38 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 41 |
| oppervlakte_water_in_ha | 3 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | -99997 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | -99997 |
| percentage_gehuwd | -99997 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | -99997 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | -99997 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | -99997 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | -99997 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | -99997 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | -99997 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | -99997 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 0 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016600 |
| 62ca273b-1051-5ed2-8eff-beb4c23938ee | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1345 |
| aantal_inwoners | 3045 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 7771 |
| buurtcode | BU01660003 |
| buurtnaam | Hanzewijk/Greente |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0166 |
| gemeentenaam | Kampen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01660003 |
| mannen | 1450 |
| meest_voorkomende_postcode | 8262 |
| omgevingsadressendichtheid | 2147 |
| oppervlakte_land_in_ha | 39 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 39 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 37 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 41 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 34 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 28 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 44 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 19 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 25 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 22 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 24 |
| percentage_verweduwd | 7 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 1595 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016600 |
| 60271db5-a455-54b8-b48d-e49e60cb828c | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 960 |
| aantal_inwoners | 2415 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 8098 |
| buurtcode | BU01660004 |
| buurtnaam | Kampen-Zuid |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0166 |
| gemeentenaam | Kampen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01660004 |
| mannen | 1160 |
| meest_voorkomende_postcode | 8266 |
| omgevingsadressendichtheid | 1854 |
| oppervlakte_land_in_ha | 30 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 33 |
| oppervlakte_water_in_ha | 4 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 28 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 43 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 43 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 29 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 45 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 19 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 28 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 24 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 19 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 1255 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016600 |
| 90654494-68ae-51a8-8056-c71d2e3bb85a | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1830 |
| aantal_inwoners | 3665 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 8276 |
| buurtcode | BU01660005 |
| buurtnaam | Flevowijk |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0166 |
| gemeentenaam | Kampen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01660005 |
| mannen | 1820 |
| meest_voorkomende_postcode | 8265 |
| omgevingsadressendichtheid | 2187 |
| oppervlakte_land_in_ha | 44 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 45 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 45 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_gehuwd | 35 |
| percentage_gescheid | 10 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 31 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 24 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 25 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 50 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 16 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 28 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 25 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 20 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 1845 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016600 |
| 1cba2820-d1b4-5225-8ec7-09f3dcefb68c | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 185 |
| aantal_inwoners | 505 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 138 |
| buurtcode | BU01660006 |
| buurtnaam | Industrieterrein Kampen |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0166 |
| gemeentenaam | Kampen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01660006 |
| mannen | 250 |
| meest_voorkomende_postcode | 8263 |
| omgevingsadressendichtheid | 779 |
| oppervlakte_land_in_ha | 369 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 433 |
| oppervlakte_water_in_ha | 64 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 23 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 37 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 46 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 31 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 53 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 16 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 23 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 32 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 14 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 255 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016600 |
| 5b854b43-b268-5371-8fd0-be41b5c5379a | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 630 |
| aantal_inwoners | 1530 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 3016 |
| buurtcode | BU01660007 |
| buurtnaam | Bovenbroek |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0166 |
| gemeentenaam | Kampen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01660007 |
| mannen | 765 |
| meest_voorkomende_postcode | 8266 |
| omgevingsadressendichtheid | 1748 |
| oppervlakte_land_in_ha | 51 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 57 |
| oppervlakte_water_in_ha | 6 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 23 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 50 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 34 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 43 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 36 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 16 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 25 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 31 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 760 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016600 |
| 52588ddd-c1db-5565-915d-d670f48533e8 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 2835 |
| aantal_inwoners | 6920 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4177 |
| buurtcode | BU01660008 |
| buurtnaam | Cellesbroek |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0166 |
| gemeentenaam | Kampen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01660008 |
| mannen | 3430 |
| meest_voorkomende_postcode | 8265 |
| omgevingsadressendichtheid | 1872 |
| oppervlakte_land_in_ha | 166 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 174 |
| oppervlakte_water_in_ha | 9 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 31 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 44 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 38 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 32 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 43 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 17 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 24 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 24 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 23 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 3490 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016600 |
| 077be75c-9d91-5d6c-b1a9-6a26a1f1ce5f | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 845 |
| aantal_inwoners | 2010 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4063 |
| buurtcode | BU01660009 |
| buurtnaam | Hagenbroek |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0166 |
| gemeentenaam | Kampen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01660009 |
| mannen | 995 |
| meest_voorkomende_postcode | 8264 |
| omgevingsadressendichtheid | 1587 |
| oppervlakte_land_in_ha | 50 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 50 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 27 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 52 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 35 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 38 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 37 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 16 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 19 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 27 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 1020 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016600 |