CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| 5c2977df-d840-51df-b023-ff3825789f32 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1055 |
| aantal_inwoners | 3030 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4396 |
| buurtcode | BU01660010 |
| buurtnaam | De Maten |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0166 |
| gemeentenaam | Kampen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01660010 |
| mannen | 1550 |
| meest_voorkomende_postcode | 8265 |
| omgevingsadressendichtheid | 1239 |
| oppervlakte_land_in_ha | 69 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 73 |
| oppervlakte_water_in_ha | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 12 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 52 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 54 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 33 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 42 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 17 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 17 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 18 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 32 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 16 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 1475 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016600 |
| 8fefe725-4506-54d9-a699-39366f5183d5 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 0 |
| aantal_inwoners | 0 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | -99997 |
| buurtcode | BU01660011 |
| buurtnaam | De Venen |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0166 |
| gemeentenaam | Kampen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | -99997 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01660011 |
| mannen | 0 |
| meest_voorkomende_postcode | 8265 |
| omgevingsadressendichtheid | 1434 |
| oppervlakte_land_in_ha | 63 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 63 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | -99997 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | -99997 |
| percentage_gehuwd | -99997 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | -99997 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | -99997 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | -99997 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | -99997 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | -99997 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | -99997 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | -99997 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 0 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016600 |
| 9b56c161-62fa-5fe4-8901-74849dd55d5b | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 55 |
| aantal_inwoners | 85 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 1126 |
| buurtcode | BU01660012 |
| buurtnaam | Stationsplein |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0166 |
| gemeentenaam | Kampen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01660012 |
| mannen | 35 |
| meest_voorkomende_postcode | 8267 |
| omgevingsadressendichtheid | 2166 |
| oppervlakte_land_in_ha | 8 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 13 |
| oppervlakte_water_in_ha | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | -99997 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 52 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 42 |
| percentage_gescheid | 10 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 13 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 35 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 15 |
| percentage_ongehuwd | 38 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 7 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 8 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 22 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 21 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 42 |
| percentage_verweduwd | 9 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 50 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016600 |
| fd27fcf5-75db-5128-a1d5-386aeb32cffe | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 650 |
| aantal_inwoners | 1830 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4672 |
| buurtcode | BU01660013 |
| buurtnaam | Stationskwartier |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0166 |
| gemeentenaam | Kampen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01660013 |
| mannen | 915 |
| meest_voorkomende_postcode | 8265 |
| omgevingsadressendichtheid | 753 |
| oppervlakte_land_in_ha | 39 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 39 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 20 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 40 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 53 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 27 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 54 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 28 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 39 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 17 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 6 |
| percentage_verweduwd | 1 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 915 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016600 |
| 8d7967b2-6a34-500d-8972-4a3d1eac1019 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1190 |
| aantal_inwoners | 3970 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 1625 |
| buurtcode | BU01660015 |
| buurtnaam | Het Onderdijks |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0166 |
| gemeentenaam | Kampen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 3.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01660015 |
| mannen | 2035 |
| meest_voorkomende_postcode | 8266 |
| omgevingsadressendichtheid | 527 |
| oppervlakte_land_in_ha | 244 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 293 |
| oppervlakte_water_in_ha | 48 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 11 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 44 |
| percentage_gescheid | 3 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 67 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 22 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 52 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 30 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 30 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 23 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 5 |
| percentage_verweduwd | 1 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 1935 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016600 |
| e6917007-4fd3-5ef3-b822-9760f68aea45 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 45 |
| aantal_inwoners | 135 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 22 |
| buurtcode | BU01660016 |
| buurtnaam | Polder Dronthen |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0166 |
| gemeentenaam | Kampen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01660016 |
| mannen | 75 |
| meest_voorkomende_postcode | 8265 |
| omgevingsadressendichtheid | 140 |
| oppervlakte_land_in_ha | 589 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 607 |
| oppervlakte_water_in_ha | 18 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 32 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 45 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 47 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 21 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 49 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 22 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 15 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 36 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 14 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 55 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016600 |
| 0e2f118d-a650-571d-90ef-ea08c469bccf | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 60 |
| aantal_inwoners | 140 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 19 |
| buurtcode | BU01660017 |
| buurtnaam | De Melm |
| dekkingspercentage | 5 |
| gemeentecode | GM0166 |
| gemeentenaam | Kampen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01660017 |
| mannen | 70 |
| meest_voorkomende_postcode | 8263 |
| omgevingsadressendichtheid | 79 |
| oppervlakte_land_in_ha | 735 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 751 |
| oppervlakte_water_in_ha | 16 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 28 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 52 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 30 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 42 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 39 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 16 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 14 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 33 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 26 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 70 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016600 |
| 92272188-cf93-5fbe-a298-1ee18bc51146 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 155 |
| aantal_inwoners | 490 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 16 |
| buurtcode | BU01660018 |
| buurtnaam | Kampereiland |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0166 |
| gemeentenaam | Kampen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 3.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01660018 |
| mannen | 270 |
| meest_voorkomende_postcode | 8267 |
| omgevingsadressendichtheid | 103 |
| oppervlakte_land_in_ha | 3135 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 3315 |
| oppervlakte_water_in_ha | 179 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 20 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 45 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 53 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 27 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 53 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 19 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 21 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 19 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 30 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 12 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 220 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016600 |
| fdc88df1-51c8-5667-a043-ced22ff7895e | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 25 |
| aantal_inwoners | 90 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 13 |
| buurtcode | BU01660019 |
| buurtnaam | Mandjeswaard |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0166 |
| gemeentenaam | Kampen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 3.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01660019 |
| mannen | 45 |
| meest_voorkomende_postcode | 8267 |
| omgevingsadressendichtheid | 7 |
| oppervlakte_land_in_ha | 657 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 685 |
| oppervlakte_water_in_ha | 28 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 53 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 54 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 32 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 41 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 23 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 23 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 26 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 15 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 40 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016600 |
| 2500a04d-7bea-5c44-a4d3-b49d3599bec7 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 75 |
| aantal_inwoners | 250 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 129 |
| buurtcode | BU01660225 |
| buurtnaam | Reeve |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0166 |
| gemeentenaam | Kampen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 3.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01660225 |
| mannen | 130 |
| meest_voorkomende_postcode | 8269 |
| omgevingsadressendichtheid | 26 |
| oppervlakte_land_in_ha | 192 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 231 |
| oppervlakte_water_in_ha | 40 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 49 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 70 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 28 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 48 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 27 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 32 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 3 |
| percentage_verweduwd | 0 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 120 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016602 |