CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| 9e9865e4-0433-5175-a6f4-6e6d4aa0fac2 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1950 |
| aantal_inwoners | 4595 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 3893 |
| buurtcode | BU01660300 |
| buurtnaam | Centrum IJsselmuiden |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0166 |
| gemeentenaam | Kampen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01660300 |
| mannen | 2225 |
| meest_voorkomende_postcode | 8271 |
| omgevingsadressendichtheid | 1231 |
| oppervlakte_land_in_ha | 118 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 118 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 34 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 49 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 33 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 33 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 40 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 17 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 23 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 22 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 26 |
| percentage_verweduwd | 7 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 2370 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016603 |
| 2b5f6230-c4cf-5103-9b4a-b2a14aa485b6 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1350 |
| aantal_inwoners | 3730 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 5671 |
| buurtcode | BU01660301 |
| buurtnaam | Losse Landen |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0166 |
| gemeentenaam | Kampen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01660301 |
| mannen | 1875 |
| meest_voorkomende_postcode | 8271 |
| omgevingsadressendichtheid | 992 |
| oppervlakte_land_in_ha | 66 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 66 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 18 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 53 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 48 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 34 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 39 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 18 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 21 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 19 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 1855 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016603 |
| d3c45057-0c73-5083-ac53-2e5199e192c0 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 85 |
| aantal_inwoners | 225 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 155 |
| buurtcode | BU01660302 |
| buurtnaam | Industrieterrein IJsselmuiden |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0166 |
| gemeentenaam | Kampen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01660302 |
| mannen | 120 |
| meest_voorkomende_postcode | 8271 |
| omgevingsadressendichtheid | 837 |
| oppervlakte_land_in_ha | 146 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 182 |
| oppervlakte_water_in_ha | 36 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 28 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 49 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 48 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 24 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 47 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 19 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 15 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 24 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 29 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 13 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 110 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016603 |
| 0a8c25f9-fe1e-5ab7-b3cc-abc07ca9b91b | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 80 |
| aantal_inwoners | 205 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 104 |
| buurtcode | BU01660303 |
| buurtnaam | De Waard |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0166 |
| gemeentenaam | Kampen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01660303 |
| mannen | 115 |
| meest_voorkomende_postcode | 8271 |
| omgevingsadressendichtheid | 361 |
| oppervlakte_land_in_ha | 196 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 217 |
| oppervlakte_water_in_ha | 21 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 29 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 50 |
| percentage_gescheid | 3 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 48 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 23 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 43 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 20 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 18 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 31 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 18 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 90 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016603 |
| 53237ba3-8e9c-53f0-91f4-441f83042a12 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 340 |
| aantal_inwoners | 805 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 154 |
| buurtcode | BU01660304 |
| buurtnaam | De Koekoek |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0166 |
| gemeentenaam | Kampen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01660304 |
| mannen | 390 |
| meest_voorkomende_postcode | 8271 |
| omgevingsadressendichtheid | 225 |
| oppervlakte_land_in_ha | 521 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 531 |
| oppervlakte_water_in_ha | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 35 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 45 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_gehuwd | 38 |
| percentage_gescheid | 2 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 38 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 17 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 35 |
| percentage_ongehuwd | 59 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 17 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 18 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 27 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 29 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 8 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 415 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016603 |
| 78115c4d-fe6f-5153-89ec-5c85707b8dc2 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 320 |
| aantal_inwoners | 1130 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 983 |
| buurtcode | BU01660305 |
| buurtnaam | Oosterholt |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0166 |
| gemeentenaam | Kampen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 3.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01660305 |
| mannen | 590 |
| meest_voorkomende_postcode | 8271 |
| omgevingsadressendichtheid | 499 |
| oppervlakte_land_in_ha | 115 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 117 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 9 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 46 |
| percentage_gescheid | 2 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 69 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 21 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 50 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 24 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 21 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 20 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 8 |
| percentage_verweduwd | 1 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 545 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016603 |
| be5848ad-7124-5e41-a0e6-151743a5a20a | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 45 |
| aantal_inwoners | 130 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 33 |
| buurtcode | BU01660306 |
| buurtnaam | Sonnenberg |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0166 |
| gemeentenaam | Kampen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01660306 |
| mannen | 75 |
| meest_voorkomende_postcode | 8271 |
| omgevingsadressendichtheid | 59 |
| oppervlakte_land_in_ha | 404 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 407 |
| oppervlakte_water_in_ha | 3 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 17 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 58 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 48 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 35 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 39 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 16 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 16 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 17 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 37 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 14 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 55 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016603 |
| 6ddad6b7-1c94-5d0b-b4c8-c46494e41b78 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 665 |
| aantal_inwoners | 2030 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 3217 |
| buurtcode | BU01660307 |
| buurtnaam | Trekvaart |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0166 |
| gemeentenaam | Kampen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01660307 |
| mannen | 1005 |
| meest_voorkomende_postcode | 8271 |
| omgevingsadressendichtheid | 1346 |
| oppervlakte_land_in_ha | 63 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 65 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 20 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 45 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 54 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 25 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 48 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 27 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 29 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 20 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 13 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 1030 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016603 |
| 4461cea8-91a1-5f19-a403-35161cf1a328 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 195 |
| aantal_inwoners | 530 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 2397 |
| buurtcode | BU01660400 |
| buurtnaam | Zalk |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0166 |
| gemeentenaam | Kampen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01660400 |
| mannen | 255 |
| meest_voorkomende_postcode | 8276 |
| omgevingsadressendichtheid | 78 |
| oppervlakte_land_in_ha | 22 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 22 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 20 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_gehuwd | 52 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 46 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 34 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 40 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 16 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 20 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 30 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 20 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 275 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016604 |
| 15c33fa8-e7b9-500d-820d-7e4e877e2f35 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 95 |
| aantal_inwoners | 280 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 23 |
| buurtcode | BU01660401 |
| buurtnaam | Zalkerbroek |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0166 |
| gemeentenaam | Kampen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01660401 |
| mannen | 155 |
| meest_voorkomende_postcode | 8276 |
| omgevingsadressendichtheid | 38 |
| oppervlakte_land_in_ha | 1234 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 1344 |
| oppervlakte_water_in_ha | 109 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 25 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 45 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 48 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 27 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 46 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 20 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 15 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 19 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 25 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 21 |
| percentage_verweduwd | 7 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 130 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK016604 |