CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| f0ba5e25-cfbd-5733-b3a5-b94f81509e9a | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 0 |
| aantal_inwoners | 0 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | -99997 |
| buurtcode | BU01840002 |
| buurtnaam | Toppad |
| dekkingspercentage | -99997 |
| gemeentecode | GM0184 |
| gemeentenaam | Urk |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | -99997 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01840002 |
| mannen | 0 |
| meest_voorkomende_postcode | -99997 |
| omgevingsadressendichtheid | -99997 |
| oppervlakte_land_in_ha | 31 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 33 |
| oppervlakte_water_in_ha | 3 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | -99997 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | -99997 |
| percentage_gehuwd | -99997 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | -99997 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | -99997 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | -99997 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | -99997 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | -99997 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | -99997 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | -99997 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | -99997 |
| vrouwen | 0 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK018400 |
| 343ba64a-6493-57e4-9492-1c51391d377a | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 405 |
| aantal_inwoners | 1175 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 3554 |
| buurtcode | BU01840003 |
| buurtnaam | Urk-Noord |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0184 |
| gemeentenaam | Urk |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01840003 |
| mannen | 580 |
| meest_voorkomende_postcode | 8321 |
| omgevingsadressendichtheid | 1063 |
| oppervlakte_land_in_ha | 33 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 34 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 30 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 42 |
| percentage_gescheid | 3 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 44 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 26 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 48 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 24 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 25 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 17 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 20 |
| percentage_verweduwd | 7 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 590 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK018400 |
| 1bb01005-0778-5330-b368-4b275019ad65 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 190 |
| aantal_inwoners | 435 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 355 |
| buurtcode | BU01840004 |
| buurtnaam | Havens en industrieterrein |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0184 |
| gemeentenaam | Urk |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01840004 |
| mannen | 205 |
| meest_voorkomende_postcode | 8321 |
| omgevingsadressendichtheid | 737 |
| oppervlakte_land_in_ha | 121 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 130 |
| oppervlakte_water_in_ha | 9 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 30 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 48 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_gehuwd | 38 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 35 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 16 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 30 |
| percentage_ongehuwd | 60 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 19 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 17 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 27 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 28 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 10 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 230 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK018400 |
| 259d3024-c1c0-58df-8d6a-1e299f7d9b2a | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 520 |
| aantal_inwoners | 1690 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6090 |
| buurtcode | BU01840006 |
| buurtnaam | De Reede |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0184 |
| gemeentenaam | Urk |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 3.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01840006 |
| mannen | 865 |
| meest_voorkomende_postcode | 8321 |
| omgevingsadressendichtheid | 1318 |
| oppervlakte_land_in_ha | 28 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 28 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 19 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 45 |
| percentage_gescheid | 2 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 58 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 22 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 50 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 28 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 16 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 26 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 20 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 11 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 825 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK018400 |
| 1b4b387d-3ab1-5780-86cb-bf19d710483f | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1180 |
| aantal_inwoners | 4220 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6349 |
| buurtcode | BU01840007 |
| buurtnaam | Urkerhard |
| dekkingspercentage | 2 |
| gemeentecode | GM0184 |
| gemeentenaam | Urk |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 3.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01840007 |
| mannen | 2195 |
| meest_voorkomende_postcode | 8321 |
| omgevingsadressendichtheid | 1347 |
| oppervlakte_land_in_ha | 66 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 66 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 15 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 45 |
| percentage_gescheid | 2 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 64 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 21 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 49 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 23 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 20 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 22 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 25 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 11 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 2020 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK018400 |
| 4923dd2a-c04c-5237-8bcb-a63c7f1a326a | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1400 |
| aantal_inwoners | 4500 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6183 |
| buurtcode | BU01840008 |
| buurtnaam | De Top |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0184 |
| gemeentenaam | Urk |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 3.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01840008 |
| mannen | 2270 |
| meest_voorkomende_postcode | 8321 |
| omgevingsadressendichtheid | 1306 |
| oppervlakte_land_in_ha | 73 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 73 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 21 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 45 |
| percentage_gescheid | 2 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 54 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 25 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 49 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 27 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 16 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 24 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 19 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 14 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 2230 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK018400 |
| c47d9609-e83f-5137-a501-0e34c32a7ab3 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 60 |
| aantal_inwoners | 140 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 35 |
| buurtcode | BU01840009 |
| buurtnaam | Buitengebied |
| dekkingspercentage | 3 |
| gemeentecode | GM0184 |
| gemeentenaam | Urk |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01840009 |
| mannen | 70 |
| meest_voorkomende_postcode | 8321 |
| omgevingsadressendichtheid | 205 |
| oppervlakte_land_in_ha | 392 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 392 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 29 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 57 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 38 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 33 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 37 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 25 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 31 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 14 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 65 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK018400 |
| f173b5da-2908-5b77-b3b2-ea3fae2a8dea | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1580 |
| aantal_inwoners | 5835 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 7705 |
| buurtcode | BU01840010 |
| buurtnaam | De Staart |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0184 |
| gemeentenaam | Urk |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 3.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01840010 |
| mannen | 2945 |
| meest_voorkomende_postcode | 8322 |
| omgevingsadressendichtheid | 1108 |
| oppervlakte_land_in_ha | 76 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 81 |
| oppervlakte_water_in_ha | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 16 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 44 |
| percentage_gescheid | 1 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 68 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 16 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 53 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 32 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 17 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 29 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 17 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 5 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 2895 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK018400 |
| 46a775b0-463c-53d5-9a97-9b0f9adddf66 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 705 |
| aantal_inwoners | 2040 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 949 |
| buurtcode | BU01840011 |
| buurtnaam | Urkerland |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0184 |
| gemeentenaam | Urk |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01840011 |
| mannen | 1045 |
| meest_voorkomende_postcode | 8322 |
| omgevingsadressendichtheid | 858 |
| oppervlakte_land_in_ha | 215 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 220 |
| oppervlakte_water_in_ha | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 23 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 52 |
| percentage_gescheid | 2 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 53 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 24 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 45 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 32 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 9 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 38 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 14 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 8 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 995 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK018400 |
| 1e6975f4-e73b-5646-9db8-9f3624ea2633 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 35 |
| aantal_inwoners | 190 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 74 |
| buurtcode | BU01840015 |
| buurtnaam | Industrieterrein II |
| dekkingspercentage | 4 |
| gemeentecode | GM0184 |
| gemeentenaam | Urk |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 3.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01840015 |
| mannen | 100 |
| meest_voorkomende_postcode | 8321 |
| omgevingsadressendichtheid | 502 |
| oppervlakte_land_in_ha | 256 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 262 |
| oppervlakte_water_in_ha | 6 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 21 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 42 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 53 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 26 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 49 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 18 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 23 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 21 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 26 |
| percentage_verweduwd | 8 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 90 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK018400 |