CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| a6811351-2b06-599a-9c47-3c47a71c18fa | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 510 |
| aantal_inwoners | 830 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4016 |
| buurtcode | BU01935130 |
| buurtnaam | Geren |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0193 |
| gemeentenaam | Zwolle |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01935130 |
| mannen | 450 |
| meest_voorkomende_postcode | 8014 |
| omgevingsadressendichtheid | 1916 |
| oppervlakte_land_in_ha | 21 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 21 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 67 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 21 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 17 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 16 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 70 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 11 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 18 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 36 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 24 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 11 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 375 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK019351 |
| 770bf62b-6fa4-56f7-9e37-2463dc944f37 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1240 |
| aantal_inwoners | 3015 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 5456 |
| buurtcode | BU01935140 |
| buurtnaam | Gerenlanden |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0193 |
| gemeentenaam | Zwolle |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01935140 |
| mannen | 1485 |
| meest_voorkomende_postcode | 8014 |
| omgevingsadressendichtheid | 1957 |
| oppervlakte_land_in_ha | 55 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 58 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 24 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 44 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 42 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 34 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 46 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 18 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 25 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 18 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 1530 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK019351 |
| 887e0ba0-3ef9-5c3a-9b1e-0865d292cdd3 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1205 |
| aantal_inwoners | 3045 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6452 |
| buurtcode | BU01935150 |
| buurtnaam | Gerenbroek |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0193 |
| gemeentenaam | Zwolle |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01935150 |
| mannen | 1525 |
| meest_voorkomende_postcode | 8014 |
| omgevingsadressendichtheid | 1614 |
| oppervlakte_land_in_ha | 47 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 49 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 21 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 46 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 45 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 35 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 45 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 18 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 23 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 19 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 1520 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK019351 |
| cf49ab69-2cde-5e2c-aa74-f11edd23e40d | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 85 |
| aantal_inwoners | 305 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 719 |
| buurtcode | BU01935160 |
| buurtnaam | Oude Mars |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0193 |
| gemeentenaam | Zwolle |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 3.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01935160 |
| mannen | 150 |
| meest_voorkomende_postcode | 8015 |
| omgevingsadressendichtheid | 647 |
| oppervlakte_land_in_ha | 43 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 45 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 44 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 64 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 34 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 47 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 21 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 16 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 15 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 40 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 8 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 155 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK019351 |
| 25ec5a62-4c1c-5563-a5ab-b5f78ae7e6e9 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 155 |
| aantal_inwoners | 395 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 736 |
| buurtcode | BU01935200 |
| buurtnaam | Windesheim |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0193 |
| gemeentenaam | Zwolle |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01935200 |
| mannen | 190 |
| meest_voorkomende_postcode | 8015 |
| omgevingsadressendichtheid | 62 |
| oppervlakte_land_in_ha | 53 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 53 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 25 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 48 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 38 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 37 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 44 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 21 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 8 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 23 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 26 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 21 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 195 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK019352 |
| 6632f23a-517b-5577-8e45-cc25cc92bd9c | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 135 |
| aantal_inwoners | 490 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 47 |
| buurtcode | BU01935210 |
| buurtnaam | Harculo en Hoog-Zuthem |
| dekkingspercentage | 2 |
| gemeentecode | GM0193 |
| gemeentenaam | Zwolle |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01935210 |
| mannen | 265 |
| meest_voorkomende_postcode | 8015 |
| omgevingsadressendichtheid | 245 |
| oppervlakte_land_in_ha | 1053 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 1141 |
| oppervlakte_water_in_ha | 87 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 23 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 45 |
| percentage_gescheid | 10 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 35 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 42 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 36 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 9 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 9 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 34 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 37 |
| percentage_verweduwd | 9 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 225 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK019352 |
| 605c0989-318c-5d4b-9150-1d2413f3f4b6 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 45 |
| aantal_inwoners | 110 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 2479 |
| buurtcode | BU01970101 |
| buurtnaam | Barlo-Kern |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0197 |
| gemeentenaam | Aalten |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01970101 |
| mannen | 55 |
| meest_voorkomende_postcode | 7122 |
| omgevingsadressendichtheid | 41 |
| oppervlakte_land_in_ha | 4 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 4 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 20 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_gehuwd | 44 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 34 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 45 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 46 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 8 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 17 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 16 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 40 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 18 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 55 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK019701 |
| 3de9246d-c350-57f7-8d8c-f28e912946fd | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 170 |
| aantal_inwoners | 460 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 62 |
| buurtcode | BU01970102 |
| buurtnaam | Verspreide huizen Barlo |
| dekkingspercentage | 4 |
| gemeentecode | GM0197 |
| gemeentenaam | Aalten |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01970102 |
| mannen | 250 |
| meest_voorkomende_postcode | 7122 |
| omgevingsadressendichtheid | 33 |
| oppervlakte_land_in_ha | 745 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 745 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 19 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 49 |
| percentage_gescheid | 3 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 44 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 36 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 45 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 17 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 32 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 21 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 215 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK019701 |
| ba4a77f7-b830-57eb-9dec-acad17492d92 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 140 |
| aantal_inwoners | 355 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 47 |
| buurtcode | BU01970103 |
| buurtnaam | Verspreide huizen Heurne |
| dekkingspercentage | 5 |
| gemeentecode | GM0197 |
| gemeentenaam | Aalten |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01970103 |
| mannen | 190 |
| meest_voorkomende_postcode | 7122 |
| omgevingsadressendichtheid | 129 |
| oppervlakte_land_in_ha | 757 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 757 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 24 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 47 |
| percentage_gescheid | 3 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 41 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 36 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 48 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 16 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 36 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 20 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 165 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK019701 |
| 68cf83ef-3904-506e-bcbd-f1ef51d19add | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 185 |
| aantal_inwoners | 485 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 54 |
| buurtcode | BU01970104 |
| buurtnaam | Verspreide huizen IJzerlo |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0197 |
| gemeentenaam | Aalten |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU01970104 |
| mannen | 250 |
| meest_voorkomende_postcode | 7122 |
| omgevingsadressendichtheid | 26 |
| oppervlakte_land_in_ha | 896 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 896 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 18 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 45 |
| percentage_gescheid | 3 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 41 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 41 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 48 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 16 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 19 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 31 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 20 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 235 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK019701 |