CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| 63b3e4f4-42cd-5a7f-becb-bcabc2ef10d5 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 2510 |
| aantal_inwoners | 6995 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 3421 |
| buurtcode | BU02022447 |
| buurtnaam | Schuytgraaf-Noord |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0202 |
| gemeentenaam | Arnhem |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02022447 |
| mannen | 3515 |
| meest_voorkomende_postcode | 6846 |
| omgevingsadressendichtheid | 1304 |
| oppervlakte_land_in_ha | 205 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 233 |
| oppervlakte_water_in_ha | 28 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 22 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_gehuwd | 37 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 57 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 21 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 30 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 56 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 25 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 30 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 25 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 7 |
| percentage_verweduwd | 1 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 3480 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK020224 |
| e3a66a3e-baa6-5c15-9104-f50b097df52e | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1435 |
| aantal_inwoners | 3255 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6935 |
| buurtcode | BU02022448 |
| buurtnaam | Schuytgraaf-Centrum |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0202 |
| gemeentenaam | Arnhem |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02022448 |
| mannen | 1600 |
| meest_voorkomende_postcode | 6846 |
| omgevingsadressendichtheid | 2115 |
| oppervlakte_land_in_ha | 47 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 47 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 34 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 50 |
| percentage_gehuwd | 33 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 43 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 23 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 45 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 50 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 58 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 24 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 9 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 45 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 16 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 6 |
| percentage_verweduwd | 1 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 1650 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK020224 |
| 5b1be5a5-caf3-5c10-a030-b53af2a55640 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 2155 |
| aantal_inwoners | 6080 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4338 |
| buurtcode | BU02022449 |
| buurtnaam | Schuytgraaf-Zuid |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0202 |
| gemeentenaam | Arnhem |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02022449 |
| mannen | 3015 |
| meest_voorkomende_postcode | 6846 |
| omgevingsadressendichtheid | 1328 |
| oppervlakte_land_in_ha | 140 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 153 |
| oppervlakte_water_in_ha | 13 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 19 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_gehuwd | 36 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 60 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 21 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 25 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 57 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 25 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 30 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 26 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 7 |
| percentage_verweduwd | 1 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 3070 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK020224 |
| 5672f441-21d3-5b0c-9b8c-93f9eec56f74 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 945 |
| aantal_inwoners | 2785 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 107 |
| buurtcode | BU02035400 |
| buurtnaam | Buitengebied Barneveld |
| dekkingspercentage | 3 |
| gemeentecode | GM0203 |
| gemeentenaam | Barneveld |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02035400 |
| mannen | 1410 |
| meest_voorkomende_postcode | 3771 |
| omgevingsadressendichtheid | 311 |
| oppervlakte_land_in_ha | 2591 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 2599 |
| oppervlakte_water_in_ha | 7 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 25 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 43 |
| percentage_gescheid | 2 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 46 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 30 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 52 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 24 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 18 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 26 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 21 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 11 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 1375 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK020354 |
| 1802075c-7dad-5a8e-82e2-04adfb7ef911 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1140 |
| aantal_inwoners | 1860 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4350 |
| buurtcode | BU02035401 |
| buurtnaam | Centrum Barneveld |
| dekkingspercentage | 4 |
| gemeentecode | GM0203 |
| gemeentenaam | Barneveld |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02035401 |
| mannen | 880 |
| meest_voorkomende_postcode | 3771 |
| omgevingsadressendichtheid | 2040 |
| oppervlakte_land_in_ha | 43 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 43 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 59 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 35 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 13 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 28 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 49 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 7 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 29 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 20 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 32 |
| percentage_verweduwd | 10 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 980 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK020354 |
| f214e355-f634-54ad-adbd-c251e3554a9e | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 370 |
| aantal_inwoners | 815 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 5176 |
| buurtcode | BU02035402 |
| buurtnaam | De Koot |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0203 |
| gemeentenaam | Barneveld |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02035402 |
| mannen | 370 |
| meest_voorkomende_postcode | 3772 |
| omgevingsadressendichtheid | 2116 |
| oppervlakte_land_in_ha | 16 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 16 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 43 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 47 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 25 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 32 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 36 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 16 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 21 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 37 |
| percentage_verweduwd | 12 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 450 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK020354 |
| f6fa33d0-eab9-5f76-a48e-b139831d8622 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 440 |
| aantal_inwoners | 980 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 3539 |
| buurtcode | BU02035403 |
| buurtnaam | Vogelbuurt |
| dekkingspercentage | 2 |
| gemeentecode | GM0203 |
| gemeentenaam | Barneveld |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02035403 |
| mannen | 480 |
| meest_voorkomende_postcode | 3772 |
| omgevingsadressendichtheid | 1964 |
| oppervlakte_land_in_ha | 28 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 28 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 41 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 42 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 28 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 31 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 45 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 16 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 24 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 22 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 24 |
| percentage_verweduwd | 7 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 495 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK020354 |
| 32e0370e-a7d2-57aa-b6cb-1bd888f6c90c | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 965 |
| aantal_inwoners | 2375 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 3931 |
| buurtcode | BU02035404 |
| buurtnaam | De Lors |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0203 |
| gemeentenaam | Barneveld |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02035404 |
| mannen | 1165 |
| meest_voorkomende_postcode | 3771 |
| omgevingsadressendichtheid | 1298 |
| oppervlakte_land_in_ha | 60 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 60 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 33 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 41 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 39 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 28 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 46 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 21 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 25 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 21 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 21 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 1210 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK020354 |
| 8c49a034-edf6-5793-bc17-0f2d72c018f9 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 550 |
| aantal_inwoners | 1435 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 3730 |
| buurtcode | BU02035405 |
| buurtnaam | Staatsliedenwijk |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0203 |
| gemeentenaam | Barneveld |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02035405 |
| mannen | 665 |
| meest_voorkomende_postcode | 3771 |
| omgevingsadressendichtheid | 1746 |
| oppervlakte_land_in_ha | 38 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 38 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 34 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 46 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 34 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 32 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 38 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 16 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 24 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 32 |
| percentage_verweduwd | 12 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 775 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK020354 |
| 2ec3d1dc-3565-56b4-bf0c-34992a923723 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 310 |
| aantal_inwoners | 855 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 1181 |
| buurtcode | BU02035406 |
| buurtnaam | De Valk |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0203 |
| gemeentenaam | Barneveld |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02035406 |
| mannen | 445 |
| meest_voorkomende_postcode | 3771 |
| omgevingsadressendichtheid | 1446 |
| oppervlakte_land_in_ha | 72 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 72 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 28 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 45 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 44 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 27 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 49 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 24 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 15 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 24 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 23 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 14 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 410 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK020354 |