CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| d4276a50-ea4b-5431-bac3-e757a897c40f | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 35 |
| aantal_inwoners | 75 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 58 |
| buurtcode | BU02281302 |
| buurtnaam | Heestereng |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0228 |
| gemeentenaam | Ede |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02281302 |
| mannen | 40 |
| meest_voorkomende_postcode | 6716 |
| omgevingsadressendichtheid | 311 |
| oppervlakte_land_in_ha | 125 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 126 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 56 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 31 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 28 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 17 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 61 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 17 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 46 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 17 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 11 |
| percentage_verweduwd | 0 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 35 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK022813 |
| 8bba6de0-284c-55ba-8074-119fc61f2400 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 5 |
| aantal_inwoners | 10 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | -99997 |
| buurtcode | BU02281303 |
| buurtnaam | De Vallei |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0228 |
| gemeentenaam | Ede |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02281303 |
| mannen | 5 |
| meest_voorkomende_postcode | 6716 |
| omgevingsadressendichtheid | 536 |
| oppervlakte_land_in_ha | 46 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 49 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | -99997 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | -99997 |
| percentage_gehuwd | -99997 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | -99997 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | -99997 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | -99997 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | -99997 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | -99997 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | -99997 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | -99997 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 5 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK022813 |
| e08befb2-eb15-5658-bb4f-33b9466db3a1 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 10 |
| aantal_inwoners | 25 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 37 |
| buurtcode | BU02281304 |
| buurtnaam | Schuttersveld-Zuid |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0228 |
| gemeentenaam | Ede |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02281304 |
| mannen | 10 |
| meest_voorkomende_postcode | 6718 |
| omgevingsadressendichtheid | 147 |
| oppervlakte_land_in_ha | 68 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 68 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_gehuwd | 40 |
| percentage_gescheid | 0 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | -99997 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 56 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | -99997 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 24 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 32 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | -99997 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | -99997 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 15 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK022813 |
| c0219e12-66f0-5a51-9865-2428eeaf700a | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 40 |
| aantal_inwoners | 110 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 121 |
| buurtcode | BU02281305 |
| buurtnaam | Schuttersveld-Noord |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0228 |
| gemeentenaam | Ede |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02281305 |
| mannen | 65 |
| meest_voorkomende_postcode | 6718 |
| omgevingsadressendichtheid | 128 |
| oppervlakte_land_in_ha | 89 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 89 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 37 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 40 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 47 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 16 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 52 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 24 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 15 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 27 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 21 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 13 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 45 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK022813 |
| 8605e046-4cd8-5a6b-aff7-ea0a62ed6e7b | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 20 |
| aantal_inwoners | 35 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 41 |
| buurtcode | BU02281306 |
| buurtnaam | Kievitsmeent |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0228 |
| gemeentenaam | Ede |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02281306 |
| mannen | 20 |
| meest_voorkomende_postcode | 6718 |
| omgevingsadressendichtheid | 177 |
| oppervlakte_land_in_ha | 86 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 86 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 35 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 61 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_gehuwd | 37 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | -99997 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 35 |
| percentage_ongehuwd | 60 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 20 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | -99997 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 49 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 20 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | -99997 |
| percentage_verweduwd | 0 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 15 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK022813 |
| 0d7bae8c-9c7f-5fe3-b57a-bfe26119778b | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 160 |
| aantal_inwoners | 450 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 104 |
| buurtcode | BU02282031 |
| buurtnaam | Maanderbroek |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0228 |
| gemeentenaam | Ede |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02282031 |
| mannen | 225 |
| meest_voorkomende_postcode | 6718 |
| omgevingsadressendichtheid | 291 |
| oppervlakte_land_in_ha | 432 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 432 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 27 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 48 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 45 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 28 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 46 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 18 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 18 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 21 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 25 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 18 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 230 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK022820 |
| 6ee6e4bb-ffaa-5118-be59-cd187ad10079 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 385 |
| aantal_inwoners | 1150 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 151 |
| buurtcode | BU02282032 |
| buurtnaam | Doesburg |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0228 |
| gemeentenaam | Ede |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02282032 |
| mannen | 600 |
| meest_voorkomende_postcode | 6718 |
| omgevingsadressendichtheid | 314 |
| oppervlakte_land_in_ha | 762 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 762 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 27 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 43 |
| percentage_gescheid | 3 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 48 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 25 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 50 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 21 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 17 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 22 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 26 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 14 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 545 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK022820 |
| 78f0e3b8-e4c0-5043-9711-f198d51302f8 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 330 |
| aantal_inwoners | 825 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 19 |
| buurtcode | BU02282051 |
| buurtnaam | Driesprong/Ginkel |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0228 |
| gemeentenaam | Ede |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02282051 |
| mannen | 435 |
| meest_voorkomende_postcode | 6718 |
| omgevingsadressendichtheid | 167 |
| oppervlakte_land_in_ha | 4448 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 4448 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 27 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 47 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 34 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 38 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 43 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 12 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 15 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 17 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 34 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 22 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 395 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK022820 |
| c6ecdfee-d248-5b91-877e-2ba05207bf89 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1735 |
| aantal_inwoners | 3905 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 3981 |
| buurtcode | BU02283001 |
| buurtnaam | De Laar |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0228 |
| gemeentenaam | Ede |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02283001 |
| mannen | 1880 |
| meest_voorkomende_postcode | 6721 |
| omgevingsadressendichtheid | 1248 |
| oppervlakte_land_in_ha | 98 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 98 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 35 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 46 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 31 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 34 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 41 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 14 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 19 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 28 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 28 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 2020 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK022830 |
| a2ffa219-0a16-5270-bd76-2f22583b49be | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1145 |
| aantal_inwoners | 2615 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 2713 |
| buurtcode | BU02283002 |
| buurtnaam | Bennekom-Zuidoost |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0228 |
| gemeentenaam | Ede |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02283002 |
| mannen | 1285 |
| meest_voorkomende_postcode | 6721 |
| omgevingsadressendichtheid | 1272 |
| oppervlakte_land_in_ha | 96 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 96 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 31 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 50 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 30 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 40 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 39 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 14 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 15 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 29 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 31 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 1335 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK022830 |