CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| 59666cf0-0b71-51b4-87bb-03e083584282 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1500 |
| aantal_inwoners | 3250 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 3615 |
| buurtcode | BU02283003 |
| buurtnaam | Boekelo |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0228 |
| gemeentenaam | Ede |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02283003 |
| mannen | 1545 |
| meest_voorkomende_postcode | 6721 |
| omgevingsadressendichtheid | 1365 |
| oppervlakte_land_in_ha | 90 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 90 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 40 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 44 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 26 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 34 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 42 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 19 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 23 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 32 |
| percentage_verweduwd | 8 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 1700 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK022830 |
| a8f31f2f-66eb-5919-a378-cac642b229d3 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1975 |
| aantal_inwoners | 4255 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 2208 |
| buurtcode | BU02283004 |
| buurtnaam | Halderbrink |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0228 |
| gemeentenaam | Ede |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02283004 |
| mannen | 2115 |
| meest_voorkomende_postcode | 6721 |
| omgevingsadressendichtheid | 1362 |
| oppervlakte_land_in_ha | 193 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 193 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 34 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 45 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 29 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 37 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 43 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 21 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 26 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 2140 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK022830 |
| c559598d-9d34-589e-b32a-c87643507e66 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 300 |
| aantal_inwoners | 835 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 87 |
| buurtcode | BU02283031 |
| buurtnaam | De Kraats/Nergena |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0228 |
| gemeentenaam | Ede |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02283031 |
| mannen | 425 |
| meest_voorkomende_postcode | 6721 |
| omgevingsadressendichtheid | 187 |
| oppervlakte_land_in_ha | 962 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 963 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 28 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 47 |
| percentage_gescheid | 3 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 42 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 30 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 46 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 18 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 21 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 29 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 17 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 410 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK022830 |
| 433d2fd9-3369-5fd6-b101-692955bb1f0d | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 165 |
| aantal_inwoners | 305 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 29 |
| buurtcode | BU02283051 |
| buurtnaam | Dikkenberg |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0228 |
| gemeentenaam | Ede |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02283051 |
| mannen | 150 |
| meest_voorkomende_postcode | 6721 |
| omgevingsadressendichtheid | 110 |
| oppervlakte_land_in_ha | 1031 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 1031 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 41 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 53 |
| percentage_gescheid | 13 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 15 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 45 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 30 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 9 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 8 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 11 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 33 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 39 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 150 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK022830 |
| 82b086af-57a9-525e-85b9-9ebafe0cc566 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1780 |
| aantal_inwoners | 4410 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 3825 |
| buurtcode | BU02284001 |
| buurtnaam | Centrum Lunteren |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0228 |
| gemeentenaam | Ede |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02284001 |
| mannen | 2160 |
| meest_voorkomende_postcode | 6741 |
| omgevingsadressendichtheid | 942 |
| oppervlakte_land_in_ha | 115 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 115 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 31 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 46 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 37 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 32 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 43 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 19 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 25 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 22 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 22 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 2250 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK022840 |
| 06cbf2b9-809c-5eb5-924e-3b1197763497 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1130 |
| aantal_inwoners | 2695 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4971 |
| buurtcode | BU02284002 |
| buurtnaam | Wormshoef |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0228 |
| gemeentenaam | Ede |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02284002 |
| mannen | 1305 |
| meest_voorkomende_postcode | 6741 |
| omgevingsadressendichtheid | 924 |
| oppervlakte_land_in_ha | 54 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 54 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 36 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 42 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 36 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 28 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 46 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 19 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 24 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 25 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 21 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 1385 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK022840 |
| d4ff2153-70df-51dd-b246-ccd3ff554c37 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 545 |
| aantal_inwoners | 1210 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 2184 |
| buurtcode | BU02284003 |
| buurtnaam | Lunteren-Oost |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0228 |
| gemeentenaam | Ede |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02284003 |
| mannen | 585 |
| meest_voorkomende_postcode | 6741 |
| omgevingsadressendichtheid | 788 |
| oppervlakte_land_in_ha | 55 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 55 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 27 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 61 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 25 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 49 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 26 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 10 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 8 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 12 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 29 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 40 |
| percentage_verweduwd | 10 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 630 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK022840 |
| ad5b62ce-fcd2-579a-bc2e-ab13d917f4c9 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 460 |
| aantal_inwoners | 1670 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 116 |
| buurtcode | BU02284031 |
| buurtnaam | Nederwoud |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0228 |
| gemeentenaam | Ede |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 3.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02284031 |
| mannen | 880 |
| meest_voorkomende_postcode | 6741 |
| omgevingsadressendichtheid | 102 |
| oppervlakte_land_in_ha | 1436 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 1446 |
| oppervlakte_water_in_ha | 11 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 20 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 42 |
| percentage_gescheid | 2 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 55 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 25 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 53 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 25 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 20 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 21 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 22 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 13 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 785 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK022840 |
| c2713b38-2cd8-51c1-b132-ef9d6a11e6ec | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 140 |
| aantal_inwoners | 600 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 136 |
| buurtcode | BU02284032 |
| buurtnaam | De Veenen |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0228 |
| gemeentenaam | Ede |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 3.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02284032 |
| mannen | 300 |
| meest_voorkomende_postcode | 6741 |
| omgevingsadressendichtheid | 73 |
| oppervlakte_land_in_ha | 443 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 445 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 25 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 21 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 40 |
| percentage_gescheid | 3 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 54 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 25 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 25 |
| percentage_ongehuwd | 54 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 24 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 26 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 22 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 14 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 300 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK022840 |
| 5e16effc-b2b8-5d6d-ba2b-90e68eee9b87 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 485 |
| aantal_inwoners | 1325 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 151 |
| buurtcode | BU02284033 |
| buurtnaam | Lunterse Veld |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0228 |
| gemeentenaam | Ede |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02284033 |
| mannen | 700 |
| meest_voorkomende_postcode | 6741 |
| omgevingsadressendichtheid | 334 |
| oppervlakte_land_in_ha | 878 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 878 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 31 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 45 |
| percentage_gescheid | 3 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 42 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 27 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 48 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 19 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 17 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 20 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 16 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 620 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK022840 |