CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| f9930679-f740-5f3f-bbb5-04e3c7a22661 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1250 |
| aantal_inwoners | 2955 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 3487 |
| buurtcode | BU02330002 |
| buurtnaam | Ermelo - Oost |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0233 |
| gemeentenaam | Ermelo |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02330002 |
| mannen | 1450 |
| meest_voorkomende_postcode | 3852 |
| omgevingsadressendichtheid | 1078 |
| oppervlakte_land_in_ha | 85 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 85 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 29 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 49 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 36 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 34 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 38 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 16 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 18 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 28 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 28 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 1510 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK023300 |
| 294b1b14-0d4c-58b4-bd89-b7d29cea978c | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 2825 |
| aantal_inwoners | 6520 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4022 |
| buurtcode | BU02330003 |
| buurtnaam | Ermelo - Zuid |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0233 |
| gemeentenaam | Ermelo |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02330003 |
| mannen | 3135 |
| meest_voorkomende_postcode | 3851 |
| omgevingsadressendichtheid | 1517 |
| oppervlakte_land_in_ha | 162 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 162 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 37 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 42 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 35 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 29 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 43 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 17 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 23 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 26 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 23 |
| percentage_verweduwd | 7 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 3385 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK023300 |
| 4e69f0ba-6a2e-5a1b-a581-0a63ecd1ac36 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 2610 |
| aantal_inwoners | 6080 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4451 |
| buurtcode | BU02330004 |
| buurtnaam | Ermelo - West |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0233 |
| gemeentenaam | Ermelo |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02330004 |
| mannen | 3010 |
| meest_voorkomende_postcode | 3853 |
| omgevingsadressendichtheid | 1135 |
| oppervlakte_land_in_ha | 137 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 137 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 31 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 45 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 38 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 31 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 44 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 17 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 24 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 26 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 20 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 3070 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK023300 |
| d8063610-1ef4-5131-b3ab-fe12e0956ddc | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 70 |
| aantal_inwoners | 330 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 380 |
| buurtcode | BU02330005 |
| buurtnaam | Veldwijk |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0233 |
| gemeentenaam | Ermelo |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02330005 |
| mannen | 170 |
| meest_voorkomende_postcode | 3853 |
| omgevingsadressendichtheid | 914 |
| oppervlakte_land_in_ha | 86 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 86 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 36 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 25 |
| percentage_gescheid | 14 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 10 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 54 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 51 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | -99997 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | -99997 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 18 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 30 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 49 |
| percentage_verweduwd | 10 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 155 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK023300 |
| c0451155-8c31-5d6d-b4d9-312a08adf10d | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1550 |
| aantal_inwoners | 3010 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4373 |
| buurtcode | BU02330101 |
| buurtnaam | Ermelo - Centrum |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0233 |
| gemeentenaam | Ermelo |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02330101 |
| mannen | 1470 |
| meest_voorkomende_postcode | 3851 |
| omgevingsadressendichtheid | 1543 |
| oppervlakte_land_in_ha | 69 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 69 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 46 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 44 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 19 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 35 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 40 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 10 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 22 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 24 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 34 |
| percentage_verweduwd | 8 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 1540 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK023301 |
| 22b31b6b-60e4-538c-91f5-768391a3fc96 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 325 |
| aantal_inwoners | 660 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 310 |
| buurtcode | BU02330201 |
| buurtnaam | Tonsel |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0233 |
| gemeentenaam | Ermelo |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02330201 |
| mannen | 335 |
| meest_voorkomende_postcode | 3852 |
| omgevingsadressendichtheid | 624 |
| oppervlakte_land_in_ha | 214 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 214 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 48 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 38 |
| percentage_gescheid | 12 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 25 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 27 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 45 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 12 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 18 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 34 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 23 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 330 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK023302 |
| cf70106a-6f5d-573e-a1aa-6d97b82bfc57 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 265 |
| aantal_inwoners | 640 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 449 |
| buurtcode | BU02330202 |
| buurtnaam | Veldzicht |
| dekkingspercentage | 6 |
| gemeentecode | GM0233 |
| gemeentenaam | Ermelo |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02330202 |
| mannen | 360 |
| meest_voorkomende_postcode | 3851 |
| omgevingsadressendichtheid | 772 |
| oppervlakte_land_in_ha | 143 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 143 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 35 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 41 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 37 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 28 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 49 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 16 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 18 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 23 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 30 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 13 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 285 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK023302 |
| bbe9a960-f9e0-5130-91e5-1965bdbe5976 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 585 |
| aantal_inwoners | 1220 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 432 |
| buurtcode | BU02330301 |
| buurtnaam | Verspreide huizen Horst |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0233 |
| gemeentenaam | Ermelo |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02330301 |
| mannen | 605 |
| meest_voorkomende_postcode | 3853 |
| omgevingsadressendichtheid | 437 |
| oppervlakte_land_in_ha | 282 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 282 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 42 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 44 |
| percentage_gescheid | 11 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 28 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 30 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 42 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 12 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 21 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 33 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 23 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 615 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK023303 |
| 3b5daa6b-d280-5c5a-99dd-393dbb749e7e | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 395 |
| aantal_inwoners | 915 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 195 |
| buurtcode | BU02330302 |
| buurtnaam | Verspreide huizen Zuiderzeeland |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0233 |
| gemeentenaam | Ermelo |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02330302 |
| mannen | 470 |
| meest_voorkomende_postcode | 3853 |
| omgevingsadressendichtheid | 283 |
| oppervlakte_land_in_ha | 469 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 469 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 20 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 31 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 45 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 36 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 34 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 20 |
| percentage_ongehuwd | 43 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 17 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 9 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 27 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 29 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 18 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 445 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK023303 |
| 9a777634-f2a6-5793-aab9-7d7dadcca4b2 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 85 |
| aantal_inwoners | 845 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 1094 |
| buurtcode | BU02330303 |
| buurtnaam | 's Heerenloo |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0233 |
| gemeentenaam | Ermelo |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02330303 |
| mannen | 515 |
| meest_voorkomende_postcode | 3853 |
| omgevingsadressendichtheid | 661 |
| oppervlakte_land_in_ha | 77 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 77 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 27 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 12 |
| percentage_gescheid | 2 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 30 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 43 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 85 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 7 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 19 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 26 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 25 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 23 |
| percentage_verweduwd | 0 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 325 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK023303 |