CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| d5736048-57af-504b-bf21-2163e8ea6d3c | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1005 |
| aantal_inwoners | 1840 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 10821 |
| buurtcode | BU03450002 |
| buurtnaam | Schrijverswijk |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0345 |
| gemeentenaam | Veenendaal |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03450002 |
| mannen | 960 |
| meest_voorkomende_postcode | 3901 |
| omgevingsadressendichtheid | 3561 |
| oppervlakte_land_in_ha | 17 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 17 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 50 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 55 |
| percentage_gehuwd | 32 |
| percentage_gescheid | 10 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 22 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 29 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 35 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 55 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 54 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 38 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 18 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 19 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 875 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034500 |
| 5a87ea8c-eb6b-5a2d-9631-e3178902247d | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 785 |
| aantal_inwoners | 1330 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 8167 |
| buurtcode | BU03450003 |
| buurtnaam | Achterkerk |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0345 |
| gemeentenaam | Veenendaal |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03450003 |
| mannen | 645 |
| meest_voorkomende_postcode | 3901 |
| omgevingsadressendichtheid | 3728 |
| oppervlakte_land_in_ha | 16 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 16 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 58 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 39 |
| percentage_gescheid | 14 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 16 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 26 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 37 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 9 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 9 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 21 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 30 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 31 |
| percentage_verweduwd | 10 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 685 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034500 |
| cc57cfad-ad21-513e-b78f-c857cc07b91d | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1015 |
| aantal_inwoners | 1615 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 5481 |
| buurtcode | BU03450099 |
| buurtnaam | Koopcentrum |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0345 |
| gemeentenaam | Veenendaal |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03450099 |
| mannen | 810 |
| meest_voorkomende_postcode | 3901 |
| omgevingsadressendichtheid | 3636 |
| oppervlakte_land_in_ha | 29 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 30 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 53 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 40 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 7 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 39 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 43 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 3 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 9 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 33 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 19 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 36 |
| percentage_verweduwd | 9 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 805 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034500 |
| ee99e6aa-22fd-5ea5-9a25-0c27bc33dec2 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1915 |
| aantal_inwoners | 4730 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6385 |
| buurtcode | BU03450110 |
| buurtnaam | Dragonder Noord |
| dekkingspercentage | 2 |
| gemeentecode | GM0345 |
| gemeentenaam | Veenendaal |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03450110 |
| mannen | 2310 |
| meest_voorkomende_postcode | 3902 |
| omgevingsadressendichtheid | 2141 |
| oppervlakte_land_in_ha | 74 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 74 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 30 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 49 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 37 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 33 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 38 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 18 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 21 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 22 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 28 |
| percentage_verweduwd | 7 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 2415 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034501 |
| 73cf78a6-1b21-5d53-b779-52aaeccb87ec | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1395 |
| aantal_inwoners | 3090 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 8969 |
| buurtcode | BU03450111 |
| buurtnaam | Dragonder Zuid |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0345 |
| gemeentenaam | Veenendaal |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03450111 |
| mannen | 1520 |
| meest_voorkomende_postcode | 3902 |
| omgevingsadressendichtheid | 2731 |
| oppervlakte_land_in_ha | 34 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 35 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 44 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_gehuwd | 35 |
| percentage_gescheid | 9 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 36 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 21 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 35 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 52 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 19 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 29 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 23 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 15 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 1575 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034501 |
| 67145ecc-2bab-56a5-8ca6-0e58ded7ff27 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 65 |
| aantal_inwoners | 180 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 436 |
| buurtcode | BU03450112 |
| buurtnaam | De Compagnie Oost |
| dekkingspercentage | 2 |
| gemeentecode | GM0345 |
| gemeentenaam | Veenendaal |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03450112 |
| mannen | 95 |
| meest_voorkomende_postcode | 3902 |
| omgevingsadressendichtheid | 1090 |
| oppervlakte_land_in_ha | 41 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 41 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 25 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 45 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 49 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 26 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 49 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 23 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 16 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 33 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 15 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 80 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034501 |
| 738aad07-5fa5-5749-a79f-70e9493f0aa5 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 210 |
| aantal_inwoners | 635 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 1906 |
| buurtcode | BU03450113 |
| buurtnaam | Spitsbergen |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0345 |
| gemeentenaam | Veenendaal |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03450113 |
| mannen | 305 |
| meest_voorkomende_postcode | 3902 |
| omgevingsadressendichtheid | 1271 |
| oppervlakte_land_in_ha | 33 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 33 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 25 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 51 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 30 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 46 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 30 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 12 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 7 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 16 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 16 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 48 |
| percentage_verweduwd | 14 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 330 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034501 |
| 2ef443a7-2c9c-5a27-90d9-37b8e7d31aeb | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 865 |
| aantal_inwoners | 2250 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6881 |
| buurtcode | BU03450114 |
| buurtnaam | Dragonder Oost |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0345 |
| gemeentenaam | Veenendaal |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03450114 |
| mannen | 1140 |
| meest_voorkomende_postcode | 3902 |
| omgevingsadressendichtheid | 2054 |
| oppervlakte_land_in_ha | 33 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 34 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 28 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 42 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 46 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 25 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 49 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 21 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 27 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 29 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 10 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 1110 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034501 |
| b1c9174c-c1a2-56a1-a3c8-c9b34de7871e | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 15 |
| aantal_inwoners | 45 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 103 |
| buurtcode | BU03450116 |
| buurtnaam | Groenpoort |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0345 |
| gemeentenaam | Veenendaal |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 3.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03450116 |
| mannen | 25 |
| meest_voorkomende_postcode | 3907 |
| omgevingsadressendichtheid | 679 |
| oppervlakte_land_in_ha | 46 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 46 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | -99997 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 63 |
| percentage_gescheid | 0 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 53 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 40 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 38 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 19 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 25 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 31 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 13 |
| percentage_verweduwd | 0 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 25 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034501 |
| d5bba562-9391-572d-a64e-40ea1aafb032 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1130 |
| aantal_inwoners | 3360 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 8333 |
| buurtcode | BU03450117 |
| buurtnaam | Buurtstede |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0345 |
| gemeentenaam | Veenendaal |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03450117 |
| mannen | 1720 |
| meest_voorkomende_postcode | 3907 |
| omgevingsadressendichtheid | 1194 |
| oppervlakte_land_in_ha | 40 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 44 |
| oppervlakte_water_in_ha | 3 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 20 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 38 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 58 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 21 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 56 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 31 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 36 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 17 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 6 |
| percentage_verweduwd | 1 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 1640 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034501 |