CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| 51c4bd2f-8096-5201-a9f3-cc11f4339ff4 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 590 |
| aantal_inwoners | 1485 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 7672 |
| buurtcode | BU03440113 |
| buurtnaam | Halve Maan-Zuid |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440113 |
| mannen | 790 |
| meest_voorkomende_postcode | 3533 |
| omgevingsadressendichtheid | 3032 |
| oppervlakte_land_in_ha | 19 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 23 |
| oppervlakte_water_in_ha | 4 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 25 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 48 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_gehuwd | 25 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 29 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 24 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 30 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 65 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 18 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 33 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 21 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 15 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 695 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034401 |
| 2d874d9b-000a-5fdc-a0f3-aa1f33054c12 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 930 |
| aantal_inwoners | 1840 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 9895 |
| buurtcode | BU03440114 |
| buurtnaam | Halve Maan-Noord |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440114 |
| mannen | 885 |
| meest_voorkomende_postcode | 3533 |
| omgevingsadressendichtheid | 3507 |
| oppervlakte_land_in_ha | 19 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 25 |
| oppervlakte_water_in_ha | 6 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 30 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 53 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 40 |
| percentage_gehuwd | 24 |
| percentage_gescheid | 9 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 30 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 17 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 50 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 40 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 65 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 19 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 36 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 22 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 10 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 955 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034401 |
| 752c9931-eba7-564e-89cd-1badfaa5b21b | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1490 |
| aantal_inwoners | 2245 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 17329 |
| buurtcode | BU03440121 |
| buurtnaam | Lombok-Oost |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440121 |
| mannen | 1005 |
| meest_voorkomende_postcode | 3531 |
| omgevingsadressendichtheid | 4916 |
| oppervlakte_land_in_ha | 13 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 13 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 67 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 50 |
| percentage_gehuwd | 15 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 11 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 22 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 35 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 50 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 15 |
| percentage_ongehuwd | 78 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 6 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 19 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 55 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 12 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 9 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 1240 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034401 |
| de3d0813-3512-52d7-91d3-73af8d7b37ac | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 645 |
| aantal_inwoners | 1155 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 9734 |
| buurtcode | BU03440122 |
| buurtnaam | Leidseweg en omgeving |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440122 |
| mannen | 555 |
| meest_voorkomende_postcode | 3531 |
| omgevingsadressendichtheid | 4298 |
| oppervlakte_land_in_ha | 12 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 13 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 25 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 53 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 50 |
| percentage_gehuwd | 22 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 23 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 24 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 40 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 50 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 68 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 12 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 41 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 22 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 12 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 600 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034401 |
| b1150db6-b08a-5f35-beba-bff2982dc821 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 2905 |
| aantal_inwoners | 4935 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 17703 |
| buurtcode | BU03440123 |
| buurtnaam | Lombok-West |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440123 |
| mannen | 2400 |
| meest_voorkomende_postcode | 3531 |
| omgevingsadressendichtheid | 4527 |
| oppervlakte_land_in_ha | 28 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 30 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 58 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_gehuwd | 19 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 19 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 23 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 25 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 15 |
| percentage_ongehuwd | 75 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 12 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 46 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 19 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 8 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 2535 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034401 |
| 6a753811-0220-5752-8b9e-1952feb6655b | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 2535 |
| aantal_inwoners | 4250 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 14242 |
| buurtcode | BU03440124 |
| buurtnaam | Laan van Nieuw-Guinea, Spinozaweg e.o. |
| dekkingspercentage | 3 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440124 |
| mannen | 2040 |
| meest_voorkomende_postcode | 3531 |
| omgevingsadressendichtheid | 4210 |
| oppervlakte_land_in_ha | 30 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 35 |
| oppervlakte_water_in_ha | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 57 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_gehuwd | 19 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 17 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 27 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 25 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 15 |
| percentage_ongehuwd | 74 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 10 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 16 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 48 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 18 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 8 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 2210 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034401 |
| c4eb4f1e-3ead-5aea-ae6b-69442157df7b | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 3070 |
| aantal_inwoners | 5545 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 9753 |
| buurtcode | BU03440131 |
| buurtnaam | Nieuw Engeland, Th. a. Kempisplantsoen en omgeving |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440131 |
| mannen | 2615 |
| meest_voorkomende_postcode | 3532 |
| omgevingsadressendichtheid | 4805 |
| oppervlakte_land_in_ha | 57 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 58 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 54 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_gehuwd | 20 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 22 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 24 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 25 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 15 |
| percentage_ongehuwd | 74 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 14 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 15 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 44 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 19 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 8 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 2930 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034401 |
| c42f1b4f-fa4a-51a1-a7e4-139cd25547a4 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 975 |
| aantal_inwoners | 1875 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 1756 |
| buurtcode | BU03440132 |
| buurtnaam | Schepenbuurt, Cartesiusweg e.o. |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440132 |
| mannen | 920 |
| meest_voorkomende_postcode | 3534 |
| omgevingsadressendichtheid | 3198 |
| oppervlakte_land_in_ha | 107 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 116 |
| oppervlakte_water_in_ha | 9 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 48 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 23 |
| percentage_gescheid | 2 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 26 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 26 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 15 |
| percentage_ongehuwd | 74 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 17 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 9 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 53 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 15 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 5 |
| percentage_verweduwd | 1 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 960 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034401 |
| 01bcf21a-c015-57f4-bbca-99f19e752de4 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 60 |
| aantal_inwoners | 140 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 31 |
| buurtcode | BU03440133 |
| buurtnaam | Bedrijventerrein Lageweide |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440133 |
| mannen | 80 |
| meest_voorkomende_postcode | 3542 |
| omgevingsadressendichtheid | 774 |
| oppervlakte_land_in_ha | 446 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 500 |
| oppervlakte_water_in_ha | 54 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 30 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_gehuwd | 44 |
| percentage_gescheid | 11 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 32 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 38 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 25 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 43 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 19 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 31 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 24 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 60 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034401 |
| 9e0f1440-9585-5f42-84dd-b9192bf33c0b | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 2995 |
| aantal_inwoners | 4700 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 15326 |
| buurtcode | BU03440211 |
| buurtnaam | Pijlsweerd-Zuid |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440211 |
| mannen | 2305 |
| meest_voorkomende_postcode | 3513 |
| omgevingsadressendichtheid | 5930 |
| oppervlakte_land_in_ha | 31 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 31 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 60 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_gehuwd | 17 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 12 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 28 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 15 |
| percentage_ongehuwd | 78 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 8 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 15 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 56 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 15 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 6 |
| percentage_verweduwd | 1 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 2395 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034402 |