CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| ce7a40b9-74a6-589b-bebb-51fb578a13c7 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 475 |
| aantal_inwoners | 1200 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 11361 |
| buurtcode | BU03440243 |
| buurtnaam | Queeckhovenplein en omgeving |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440243 |
| mannen | 615 |
| meest_voorkomende_postcode | 3555 |
| omgevingsadressendichtheid | 2957 |
| oppervlakte_land_in_ha | 11 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 11 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 25 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 25 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 35 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 40 |
| percentage_gehuwd | 30 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 47 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 18 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 55 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 40 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 63 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 25 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 37 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 21 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 6 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 580 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034402 |
| edaef79e-50e8-512a-a38f-77a0965e632b | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1765 |
| aantal_inwoners | 3800 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 5305 |
| buurtcode | BU03440244 |
| buurtnaam | Zuilen-Noord |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440244 |
| mannen | 1830 |
| meest_voorkomende_postcode | 3555 |
| omgevingsadressendichtheid | 1459 |
| oppervlakte_land_in_ha | 72 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 78 |
| oppervlakte_water_in_ha | 6 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 41 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_gehuwd | 31 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 32 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 26 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 30 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 58 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 17 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 32 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 25 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 15 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 1965 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034402 |
| 867af641-3fbf-5299-929b-c0e956fd9f21 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 2370 |
| aantal_inwoners | 4405 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 8866 |
| buurtcode | BU03440311 |
| buurtnaam | Taag- en Rubicondreef en omgeving |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440311 |
| mannen | 2270 |
| meest_voorkomende_postcode | 3561 |
| omgevingsadressendichtheid | 4467 |
| oppervlakte_land_in_ha | 50 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 50 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 25 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 55 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 45 |
| percentage_gehuwd | 24 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 23 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 22 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 45 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 45 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 67 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 16 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 18 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 38 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 17 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 12 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 2130 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034403 |
| 51740ccd-1089-59e9-9e2e-d988315ee435 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 2170 |
| aantal_inwoners | 4905 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 9512 |
| buurtcode | BU03440312 |
| buurtnaam | Wolga- en Donaudreef en omgeving |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440312 |
| mannen | 2440 |
| meest_voorkomende_postcode | 3561 |
| omgevingsadressendichtheid | 3024 |
| oppervlakte_land_in_ha | 52 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 53 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 30 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 30 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 44 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 30 |
| percentage_gehuwd | 31 |
| percentage_gescheid | 9 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 37 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 19 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 65 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 30 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 57 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 21 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 32 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 23 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 12 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 2465 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034403 |
| 960a490d-3aab-5f74-8a65-79019b53c80c | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 2790 |
| aantal_inwoners | 4120 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6381 |
| buurtcode | BU03440321 |
| buurtnaam | Zamenhofdreef en omgeving |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440321 |
| mannen | 2075 |
| meest_voorkomende_postcode | 3562 |
| omgevingsadressendichtheid | 4484 |
| oppervlakte_land_in_ha | 64 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 65 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 25 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 68 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 40 |
| percentage_gehuwd | 18 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 10 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 21 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 40 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 40 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 20 |
| percentage_ongehuwd | 72 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 8 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 21 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 46 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 14 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 11 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 2040 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034403 |
| f778cbb8-a2a1-559b-8d97-757eab1b9fb3 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 2305 |
| aantal_inwoners | 4605 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 8608 |
| buurtcode | BU03440322 |
| buurtnaam | Neckardreef en omgeving |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440322 |
| mannen | 2285 |
| meest_voorkomende_postcode | 3562 |
| omgevingsadressendichtheid | 3339 |
| oppervlakte_land_in_ha | 54 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 55 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 40 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 25 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 55 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 25 |
| percentage_gehuwd | 27 |
| percentage_gescheid | 11 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 28 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 16 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 65 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 25 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 57 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 17 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 15 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 30 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 21 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 17 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 2325 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034403 |
| 94b3db87-25b7-5cb3-a9aa-27f2fe0cf385 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 2445 |
| aantal_inwoners | 5300 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 7945 |
| buurtcode | BU03440331 |
| buurtnaam | Vechtzoom-zuid |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440331 |
| mannen | 2570 |
| meest_voorkomende_postcode | 3563 |
| omgevingsadressendichtheid | 4187 |
| oppervlakte_land_in_ha | 67 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 68 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 25 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 25 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 48 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 40 |
| percentage_gehuwd | 26 |
| percentage_gescheid | 10 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 34 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 18 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 50 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 40 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 59 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 20 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 33 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 22 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 15 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 2730 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034403 |
| 20565f5c-6fc1-5afe-9ef1-600271b3c7b4 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1515 |
| aantal_inwoners | 3280 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6059 |
| buurtcode | BU03440332 |
| buurtnaam | Vechtzoom-noord, Klopvaart |
| dekkingspercentage | 3 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440332 |
| mannen | 1605 |
| meest_voorkomende_postcode | 3563 |
| omgevingsadressendichtheid | 2675 |
| oppervlakte_land_in_ha | 54 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 58 |
| oppervlakte_water_in_ha | 4 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 25 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 48 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 50 |
| percentage_gehuwd | 30 |
| percentage_gescheid | 9 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 32 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 19 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 45 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 50 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 55 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 16 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 28 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 25 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 19 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 1670 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034403 |
| 79335e02-0907-5ab4-920b-6d20a1bff786 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 55 |
| aantal_inwoners | 95 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 52 |
| buurtcode | BU03440333 |
| buurtnaam | Bedrijventerrein en omgeving |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440333 |
| mannen | 50 |
| meest_voorkomende_postcode | 3565 |
| omgevingsadressendichtheid | 1095 |
| oppervlakte_land_in_ha | 180 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 185 |
| oppervlakte_water_in_ha | 4 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | -99997 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 69 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_gehuwd | 27 |
| percentage_gescheid | 11 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 16 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 16 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 57 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 11 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 21 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 31 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 22 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 15 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 45 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034403 |
| 1424ee22-9f0b-5864-81ce-641dc190a655 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 2075 |
| aantal_inwoners | 4265 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 10013 |
| buurtcode | BU03440341 |
| buurtnaam | Zambesidreef en omgeving |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440341 |
| mannen | 2145 |
| meest_voorkomende_postcode | 3564 |
| omgevingsadressendichtheid | 3555 |
| oppervlakte_land_in_ha | 43 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 43 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 35 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 30 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 49 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 30 |
| percentage_gehuwd | 28 |
| percentage_gescheid | 10 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 32 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 19 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 65 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 30 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 59 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 20 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 33 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 23 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 13 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 2125 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034403 |