CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| b2b59f23-2923-5d5b-aac2-5051b4ee9bb3 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1195 |
| aantal_inwoners | 2130 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 10411 |
| buurtcode | BU03440212 |
| buurtnaam | Pijlsweerd-Noord |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440212 |
| mannen | 1010 |
| meest_voorkomende_postcode | 3513 |
| omgevingsadressendichtheid | 5589 |
| oppervlakte_land_in_ha | 20 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 21 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 54 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 50 |
| percentage_gehuwd | 21 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 21 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 25 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 35 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 50 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 70 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 12 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 45 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 20 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 10 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 1120 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034402 |
| e070a8c9-63a3-52db-a630-151d3f558acc | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1195 |
| aantal_inwoners | 2190 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 9983 |
| buurtcode | BU03440221 |
| buurtnaam | Nijenoord, Hoogstraat en omgeving |
| dekkingspercentage | 2 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440221 |
| mannen | 1035 |
| meest_voorkomende_postcode | 3552 |
| omgevingsadressendichtheid | 5203 |
| oppervlakte_land_in_ha | 22 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 22 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 49 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_gehuwd | 22 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 23 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 29 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 25 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 15 |
| percentage_ongehuwd | 70 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 14 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 49 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 18 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 9 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 1150 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034402 |
| a4134b5e-b95a-548e-9619-dd60e014ec2b | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 2555 |
| aantal_inwoners | 5220 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 10915 |
| buurtcode | BU03440222 |
| buurtnaam | Ondiep |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440222 |
| mannen | 2530 |
| meest_voorkomende_postcode | 3552 |
| omgevingsadressendichtheid | 4921 |
| oppervlakte_land_in_ha | 48 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 49 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 46 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_gehuwd | 27 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 30 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 24 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 30 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 61 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 18 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 37 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 21 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 13 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 2690 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034402 |
| 92b9d8b9-0168-5c66-92a9-751aecbf5cc5 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 2435 |
| aantal_inwoners | 3950 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 10593 |
| buurtcode | BU03440223 |
| buurtnaam | 2e Daalsebuurt en omgeving |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440223 |
| mannen | 1850 |
| meest_voorkomende_postcode | 3551 |
| omgevingsadressendichtheid | 5265 |
| oppervlakte_land_in_ha | 37 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 37 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 60 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_gehuwd | 19 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 14 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 26 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 15 |
| percentage_ongehuwd | 75 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 10 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 16 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 51 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 15 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 8 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 2095 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034402 |
| b5377e25-bcfc-58b3-8415-212f5927b791 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1680 |
| aantal_inwoners | 2890 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 12686 |
| buurtcode | BU03440224 |
| buurtnaam | Egelantierstraat, Mariëndaalstraat e.o. |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440224 |
| mannen | 1360 |
| meest_voorkomende_postcode | 3551 |
| omgevingsadressendichtheid | 4322 |
| oppervlakte_land_in_ha | 23 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 23 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 56 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_gehuwd | 19 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 19 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 25 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 25 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 72 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 11 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 17 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 44 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 20 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 9 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 1525 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034402 |
| e940c199-c4e4-5d0b-87bb-1f6b72535fc4 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1755 |
| aantal_inwoners | 2865 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 10149 |
| buurtcode | BU03440231 |
| buurtnaam | Julianapark en omgeving |
| dekkingspercentage | 2 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440231 |
| mannen | 1390 |
| meest_voorkomende_postcode | 3553 |
| omgevingsadressendichtheid | 4068 |
| oppervlakte_land_in_ha | 28 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 28 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 59 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_gehuwd | 18 |
| percentage_gescheid | 3 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 15 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 26 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 15 |
| percentage_ongehuwd | 77 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 10 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 17 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 51 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 16 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 6 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 1480 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034402 |
| 80a6873c-c59a-5f9c-8522-6701e7d3bd9a | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 2530 |
| aantal_inwoners | 4340 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 13077 |
| buurtcode | BU03440232 |
| buurtnaam | Elinkwijk en omgeving |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440232 |
| mannen | 2065 |
| meest_voorkomende_postcode | 3553 |
| omgevingsadressendichtheid | 3398 |
| oppervlakte_land_in_ha | 33 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 33 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 55 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_gehuwd | 20 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 18 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 27 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 73 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 12 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 48 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 18 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 9 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 2270 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034402 |
| 4e0e3a66-dcc1-5ba3-8f9b-eba4b80720c5 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1815 |
| aantal_inwoners | 3245 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 8864 |
| buurtcode | BU03440233 |
| buurtnaam | Prins Bernhardplein en omgeving |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440233 |
| mannen | 1585 |
| meest_voorkomende_postcode | 3555 |
| omgevingsadressendichtheid | 2582 |
| oppervlakte_land_in_ha | 37 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 39 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 55 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_gehuwd | 24 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 23 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 22 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 66 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 14 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 39 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 21 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 14 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 1660 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034402 |
| dcd2ec3c-0f16-5f12-903f-65f3c76996f0 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1980 |
| aantal_inwoners | 3925 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 13268 |
| buurtcode | BU03440241 |
| buurtnaam | Geuzenwijk |
| dekkingspercentage | 2 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440241 |
| mannen | 1905 |
| meest_voorkomende_postcode | 3554 |
| omgevingsadressendichtheid | 4560 |
| oppervlakte_land_in_ha | 30 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 30 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 49 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 55 |
| percentage_gehuwd | 24 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 29 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 22 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 35 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 55 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 66 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 16 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 40 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 21 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 10 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 2020 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034402 |
| 48bf090f-fdf5-5a9e-9728-e3be24627efe | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 2125 |
| aantal_inwoners | 4610 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 9463 |
| buurtcode | BU03440242 |
| buurtnaam | Schaakbuurt en omgeving |
| dekkingspercentage | 2 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440242 |
| mannen | 2250 |
| meest_voorkomende_postcode | 3554 |
| omgevingsadressendichtheid | 3958 |
| oppervlakte_land_in_ha | 49 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 50 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 25 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 43 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 50 |
| percentage_gehuwd | 29 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 31 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 26 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 45 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 50 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 61 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 16 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 35 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 24 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 12 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 2365 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034402 |