CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| b38d58c8-2464-51fd-ad7d-f7bab9455c9b | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 80 |
| aantal_inwoners | 205 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 88 |
| buurtcode | BU03440526 |
| buurtnaam | Maarschalkerweerd en Mereveld |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440526 |
| mannen | 115 |
| meest_voorkomende_postcode | 3585 |
| omgevingsadressendichtheid | 929 |
| oppervlakte_land_in_ha | 234 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 240 |
| oppervlakte_water_in_ha | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | -99997 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 32 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 35 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 44 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 23 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 56 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 23 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 25 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 26 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 16 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 95 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034405 |
| 982a14dd-38d4-5371-bc91-a1918e5bf0fc | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1910 |
| aantal_inwoners | 3505 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 11266 |
| buurtcode | BU03440531 |
| buurtnaam | Schildersbuurt |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440531 |
| mannen | 1625 |
| meest_voorkomende_postcode | 3583 |
| omgevingsadressendichtheid | 2951 |
| oppervlakte_land_in_ha | 31 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 31 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 52 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 25 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 23 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 25 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 68 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 14 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 15 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 33 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 23 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 15 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 1885 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034405 |
| f403491b-3025-5f1e-ab8b-63eee48817d2 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1325 |
| aantal_inwoners | 2655 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 5397 |
| buurtcode | BU03440532 |
| buurtnaam | Wilhelminapark en omgeving |
| dekkingspercentage | 3 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440532 |
| mannen | 1260 |
| meest_voorkomende_postcode | 3583 |
| omgevingsadressendichtheid | 3542 |
| oppervlakte_land_in_ha | 49 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 53 |
| oppervlakte_water_in_ha | 4 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 50 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 33 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 27 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 22 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 15 |
| percentage_ongehuwd | 61 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 17 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 18 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 21 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 28 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 16 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 1395 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034405 |
| c7b9e0b4-a448-540d-9e77-7b1327a84698 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 3150 |
| aantal_inwoners | 3365 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 926 |
| buurtcode | BU03440533 |
| buurtnaam | Utrecht Science Park |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440533 |
| mannen | 1365 |
| meest_voorkomende_postcode | 3584 |
| omgevingsadressendichtheid | 583 |
| oppervlakte_land_in_ha | 364 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 367 |
| oppervlakte_water_in_ha | 3 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 25 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 95 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 50 |
| percentage_gehuwd | 1 |
| percentage_gescheid | 0 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 0 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 5 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 25 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 50 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 25 |
| percentage_ongehuwd | 99 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 0 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 62 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 37 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 0 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 0 |
| percentage_verweduwd | 0 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 2000 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034405 |
| 50bb313c-6041-58fe-b27a-18902b0a3985 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1905 |
| aantal_inwoners | 3015 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 1968 |
| buurtcode | BU03440534 |
| buurtnaam | Rijnsweerd |
| dekkingspercentage | 2 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440534 |
| mannen | 1415 |
| meest_voorkomende_postcode | 3584 |
| omgevingsadressendichtheid | 1494 |
| oppervlakte_land_in_ha | 153 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 161 |
| oppervlakte_water_in_ha | 8 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 68 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_gehuwd | 22 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 17 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 15 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 20 |
| percentage_ongehuwd | 72 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 11 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 33 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 23 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 18 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 14 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 1595 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034405 |
| f65e1edb-8c9e-5bf6-9a93-b0ef83c38fff | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1035 |
| aantal_inwoners | 1205 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 2736 |
| buurtcode | BU03440535 |
| buurtnaam | Galgenwaard en omgeving |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440535 |
| mannen | 405 |
| meest_voorkomende_postcode | 3584 |
| omgevingsadressendichtheid | 1837 |
| oppervlakte_land_in_ha | 44 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 48 |
| oppervlakte_water_in_ha | 4 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 25 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 50 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 91 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 15 |
| percentage_gehuwd | 6 |
| percentage_gescheid | 1 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 5 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 4 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 30 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 15 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 55 |
| percentage_ongehuwd | 92 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 5 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 70 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 14 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 7 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 3 |
| percentage_verweduwd | 1 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 805 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034405 |
| b1092217-88af-5ea9-a173-195a9c3ee3ea | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1845 |
| aantal_inwoners | 2515 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 10261 |
| buurtcode | BU03440611 |
| buurtnaam | Domplein, Neude, Janskerkhof |
| dekkingspercentage | 2 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440611 |
| mannen | 1315 |
| meest_voorkomende_postcode | 3512 |
| omgevingsadressendichtheid | 6409 |
| oppervlakte_land_in_ha | 25 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 25 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 72 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_gehuwd | 11 |
| percentage_gescheid | 3 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 4 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 23 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 15 |
| percentage_ongehuwd | 84 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 3 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 25 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 53 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 12 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 8 |
| percentage_verweduwd | 1 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 1200 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034406 |
| 15a4edae-04d9-5df3-9b19-2cb6b13952ea | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1300 |
| aantal_inwoners | 1790 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 10766 |
| buurtcode | BU03440612 |
| buurtnaam | Lange Elisabethstraat, Mariaplaats en omgeving |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440612 |
| mannen | 935 |
| meest_voorkomende_postcode | 3511 |
| omgevingsadressendichtheid | 6050 |
| oppervlakte_land_in_ha | 17 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 17 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 72 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_gehuwd | 13 |
| percentage_gescheid | 3 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 4 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 24 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 20 |
| percentage_ongehuwd | 83 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 3 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 22 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 56 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 12 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 8 |
| percentage_verweduwd | 1 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 855 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034406 |
| 2dc852fd-a024-5d3c-ae4d-f2cacdf805e4 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1470 |
| aantal_inwoners | 2935 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 2845 |
| buurtcode | BU03440613 |
| buurtnaam | Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs |
| dekkingspercentage | 5 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440613 |
| mannen | 1775 |
| meest_voorkomende_postcode | 3511 |
| omgevingsadressendichtheid | 5286 |
| oppervlakte_land_in_ha | 103 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 105 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 56 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 50 |
| percentage_gehuwd | 13 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 6 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 37 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 35 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 50 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 15 |
| percentage_ongehuwd | 80 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 5 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 67 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 14 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 4 |
| percentage_verweduwd | 1 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 1160 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034406 |
| 39dbb8f2-c962-547c-9bfa-28631983bf24 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 965 |
| aantal_inwoners | 1370 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 9648 |
| buurtcode | BU03440621 |
| buurtnaam | Wijk C |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440621 |
| mannen | 645 |
| meest_voorkomende_postcode | 3511 |
| omgevingsadressendichtheid | 6489 |
| oppervlakte_land_in_ha | 14 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 16 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 70 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_gehuwd | 15 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 8 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 22 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 25 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 20 |
| percentage_ongehuwd | 75 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 5 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 16 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 44 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 19 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 16 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 725 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034406 |