CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| 616c0b26-e7a9-5404-a22f-41f04c82bec9 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1380 |
| aantal_inwoners | 3165 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 12338 |
| buurtcode | BU03440722 |
| buurtnaam | Oud Hoograven-Noord |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440722 |
| mannen | 1540 |
| meest_voorkomende_postcode | 3523 |
| omgevingsadressendichtheid | 4607 |
| oppervlakte_land_in_ha | 26 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 27 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 36 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 29 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 38 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 26 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 66 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 24 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 37 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 20 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 10 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 1625 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034407 |
| 4950755d-3fdf-58f0-ab21-a6756e4011b8 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1215 |
| aantal_inwoners | 2515 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 12410 |
| buurtcode | BU03440723 |
| buurtnaam | Oud Hoograven-Zuid |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440723 |
| mannen | 1235 |
| meest_voorkomende_postcode | 3525 |
| omgevingsadressendichtheid | 3333 |
| oppervlakte_land_in_ha | 20 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 21 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 44 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 31 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 33 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 24 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 61 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 20 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 9 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 37 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 19 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 14 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 1285 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034407 |
| 0cf4fe80-d335-5f92-9e59-02a3a06a43a7 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 620 |
| aantal_inwoners | 960 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4867 |
| buurtcode | BU03440731 |
| buurtnaam | Bokkenbuurt |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440731 |
| mannen | 455 |
| meest_voorkomende_postcode | 3523 |
| omgevingsadressendichtheid | 3984 |
| oppervlakte_land_in_ha | 20 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 20 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 70 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_gehuwd | 20 |
| percentage_gescheid | 3 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 15 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 16 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 76 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 8 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 26 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 37 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 19 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 10 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 495 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034407 |
| e0b8b6bb-e045-5624-9f5a-b3197cb5ea30 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1205 |
| aantal_inwoners | 2275 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 8888 |
| buurtcode | BU03440732 |
| buurtnaam | Nieuw Hoograven-Noord |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440732 |
| mannen | 1070 |
| meest_voorkomende_postcode | 3523 |
| omgevingsadressendichtheid | 4357 |
| oppervlakte_land_in_ha | 26 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 26 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 25 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 56 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 55 |
| percentage_gehuwd | 25 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 24 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 20 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 40 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 55 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 60 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 14 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 32 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 21 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 20 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 1200 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034407 |
| 6d8df226-6db3-5016-be36-2414b1e27ac9 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1950 |
| aantal_inwoners | 4245 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6952 |
| buurtcode | BU03440733 |
| buurtnaam | Nieuw Hoograven-Zuid |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440733 |
| mannen | 2105 |
| meest_voorkomende_postcode | 3525 |
| omgevingsadressendichtheid | 2951 |
| oppervlakte_land_in_ha | 61 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 64 |
| oppervlakte_water_in_ha | 3 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 30 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 25 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 49 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 35 |
| percentage_gehuwd | 28 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 36 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 16 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 55 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 35 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 63 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 21 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 17 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 32 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 22 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 9 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 2145 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034407 |
| 718d2783-8c5d-51af-a4bf-500e8f8c876e | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 3080 |
| aantal_inwoners | 5760 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 14411 |
| buurtcode | BU03440811 |
| buurtnaam | Dichterswijk |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440811 |
| mannen | 2785 |
| meest_voorkomende_postcode | 3521 |
| omgevingsadressendichtheid | 4377 |
| oppervlakte_land_in_ha | 40 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 44 |
| oppervlakte_water_in_ha | 4 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 47 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_gehuwd | 22 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 21 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 32 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 73 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 12 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 47 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 20 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 8 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 2975 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034408 |
| fa6decef-c0cd-5f2c-b030-e5069a27148b | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 4745 |
| aantal_inwoners | 9155 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 12813 |
| buurtcode | BU03440812 |
| buurtnaam | Rivierenwijk |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440812 |
| mannen | 4470 |
| meest_voorkomende_postcode | 3522 |
| omgevingsadressendichtheid | 4815 |
| oppervlakte_land_in_ha | 71 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 77 |
| oppervlakte_water_in_ha | 6 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 49 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_gehuwd | 25 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 26 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 25 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 25 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 67 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 38 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 23 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 12 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 4685 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034408 |
| df8dc461-af51-59a4-8149-3a71b666dd5d | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 390 |
| aantal_inwoners | 530 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 489 |
| buurtcode | BU03440821 |
| buurtnaam | Bedrijvengebied Kanaleneiland |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440821 |
| mannen | 270 |
| meest_voorkomende_postcode | 3526 |
| omgevingsadressendichtheid | 2885 |
| oppervlakte_land_in_ha | 109 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 131 |
| oppervlakte_water_in_ha | 22 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 40 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 20 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 80 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 35 |
| percentage_gehuwd | 7 |
| percentage_gescheid | 3 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 2 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 18 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 45 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 35 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 20 |
| percentage_ongehuwd | 90 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 3 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 15 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 77 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 4 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 2 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 260 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034408 |
| a2fb5ae8-4a87-5217-90a3-0e7bda9cc2d0 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1955 |
| aantal_inwoners | 2905 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 3983 |
| buurtcode | BU03440822 |
| buurtnaam | Transwijk-Zuid |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440822 |
| mannen | 1465 |
| meest_voorkomende_postcode | 3526 |
| omgevingsadressendichtheid | 3740 |
| oppervlakte_land_in_ha | 73 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 77 |
| oppervlakte_water_in_ha | 4 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 72 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 55 |
| percentage_gehuwd | 17 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 9 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 19 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 35 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 55 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 72 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 7 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 9 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 57 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 11 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 16 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 1440 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034408 |
| a786e3a5-f705-5cc7-8f81-fce107a2e1d0 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 2850 |
| aantal_inwoners | 5095 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6188 |
| buurtcode | BU03440823 |
| buurtnaam | Transwijk-Noord |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440823 |
| mannen | 2600 |
| meest_voorkomende_postcode | 3527 |
| omgevingsadressendichtheid | 4039 |
| oppervlakte_land_in_ha | 82 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 84 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 25 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 54 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 50 |
| percentage_gehuwd | 24 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 18 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 27 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 40 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 50 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 65 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 11 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 46 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 15 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 13 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 2490 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034408 |