CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| 56062c78-f120-5be0-9ac3-e68f08216564 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1915 |
| aantal_inwoners | 2685 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 16001 |
| buurtcode | BU03440622 |
| buurtnaam | Breedstraat en Plompetorengracht en omgeving |
| dekkingspercentage | 2 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440622 |
| mannen | 1325 |
| meest_voorkomende_postcode | 3512 |
| omgevingsadressendichtheid | 6583 |
| oppervlakte_land_in_ha | 17 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 18 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 72 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_gehuwd | 13 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 6 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 22 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 15 |
| percentage_ongehuwd | 82 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 4 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 23 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 48 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 16 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 9 |
| percentage_verweduwd | 1 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 1365 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034406 |
| 2ada04ff-ed80-59ff-b4e2-a1ebae4e336d | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 760 |
| aantal_inwoners | 1000 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 11211 |
| buurtcode | BU03440623 |
| buurtnaam | Nobelstraat en omgeving |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440623 |
| mannen | 525 |
| meest_voorkomende_postcode | 3512 |
| omgevingsadressendichtheid | 6097 |
| oppervlakte_land_in_ha | 9 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 9 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 76 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_gehuwd | 11 |
| percentage_gescheid | 2 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 4 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 20 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 15 |
| percentage_ongehuwd | 87 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 2 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 24 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 55 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 11 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 8 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 470 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034406 |
| 1dd86d0f-b213-5d7c-9c05-8ef780f69c0e | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1265 |
| aantal_inwoners | 1970 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 11305 |
| buurtcode | BU03440624 |
| buurtnaam | Springweg en omgeving Geertebuurt |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440624 |
| mannen | 920 |
| meest_voorkomende_postcode | 3511 |
| omgevingsadressendichtheid | 5594 |
| oppervlakte_land_in_ha | 17 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 19 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 68 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 20 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 12 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 20 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 15 |
| percentage_ongehuwd | 68 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 7 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 33 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 23 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 23 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 1045 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034406 |
| 77e6ea41-88e3-5157-9501-c036391f7fdd | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1735 |
| aantal_inwoners | 2660 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 12620 |
| buurtcode | BU03440625 |
| buurtnaam | Lange Nieuwstraat en omgeving |
| dekkingspercentage | 3 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440625 |
| mannen | 1325 |
| meest_voorkomende_postcode | 3512 |
| omgevingsadressendichtheid | 5661 |
| oppervlakte_land_in_ha | 21 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 22 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 66 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_gehuwd | 17 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 9 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 25 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 15 |
| percentage_ongehuwd | 76 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 5 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 18 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 45 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 20 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 12 |
| percentage_verweduwd | 1 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 1335 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034406 |
| 2e4ff579-e065-53da-936a-e65885700e83 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 760 |
| aantal_inwoners | 1160 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 7890 |
| buurtcode | BU03440626 |
| buurtnaam | Nieuwegracht-Oost |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440626 |
| mannen | 555 |
| meest_voorkomende_postcode | 3512 |
| omgevingsadressendichtheid | 5959 |
| oppervlakte_land_in_ha | 15 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 16 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 65 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_gehuwd | 28 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 9 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 26 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 15 |
| percentage_ongehuwd | 63 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 5 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 20 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 31 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 24 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 20 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 600 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034406 |
| 902b4e7e-75c7-521a-963d-98f471abe107 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 345 |
| aantal_inwoners | 515 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 12143 |
| buurtcode | BU03440627 |
| buurtnaam | Bleekstraat en omgeving |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440627 |
| mannen | 240 |
| meest_voorkomende_postcode | 3511 |
| omgevingsadressendichtheid | 5720 |
| oppervlakte_land_in_ha | 4 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 5 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 68 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_gehuwd | 18 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 12 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 19 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 30 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 74 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 7 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 20 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 38 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 23 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 11 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 280 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034406 |
| 04126e37-96cc-51f3-8ed4-d8281954ec96 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1400 |
| aantal_inwoners | 2050 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 11512 |
| buurtcode | BU03440628 |
| buurtnaam | Hooch Boulandt |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440628 |
| mannen | 1015 |
| meest_voorkomende_postcode | 3511 |
| omgevingsadressendichtheid | 5410 |
| oppervlakte_land_in_ha | 18 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 19 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 64 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_gehuwd | 22 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 7 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 29 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 15 |
| percentage_ongehuwd | 70 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 5 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 44 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 20 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 18 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 1035 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034406 |
| 857c25d2-ed96-51aa-9a68-5934cf9f53c8 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 2870 |
| aantal_inwoners | 4385 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6890 |
| buurtcode | BU03440711 |
| buurtnaam | Lunetten-Noord |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440711 |
| mannen | 2185 |
| meest_voorkomende_postcode | 3524 |
| omgevingsadressendichtheid | 2584 |
| oppervlakte_land_in_ha | 64 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 69 |
| oppervlakte_water_in_ha | 6 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 69 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_gehuwd | 19 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 13 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 18 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 30 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 71 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 9 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 18 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 37 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 22 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 14 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 2195 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034407 |
| 43cd1413-4420-5c58-93e7-1ad4f0b4d4f0 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 3605 |
| aantal_inwoners | 7000 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 3424 |
| buurtcode | BU03440712 |
| buurtnaam | Lunetten-Zuid |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440712 |
| mannen | 3575 |
| meest_voorkomende_postcode | 3524 |
| omgevingsadressendichtheid | 2044 |
| oppervlakte_land_in_ha | 204 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 207 |
| oppervlakte_water_in_ha | 3 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 50 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_gehuwd | 29 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 28 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 22 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 25 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 63 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 32 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 14 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 3425 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034407 |
| cc574c8f-bc02-5bc0-b6bd-5b96969e66d9 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 2910 |
| aantal_inwoners | 4220 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 10862 |
| buurtcode | BU03440721 |
| buurtnaam | Tolsteeg en Rotsoord |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440721 |
| mannen | 1925 |
| meest_voorkomende_postcode | 3523 |
| omgevingsadressendichtheid | 4562 |
| oppervlakte_land_in_ha | 39 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 39 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 68 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_gehuwd | 13 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 10 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 22 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 25 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 15 |
| percentage_ongehuwd | 81 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 8 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 20 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 54 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 12 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 7 |
| percentage_verweduwd | 1 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 2300 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034407 |