CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| 3998f7fd-79b8-5597-a0d4-f9e74f8713ea | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 4415 |
| aantal_inwoners | 8980 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 12871 |
| buurtcode | BU03440831 |
| buurtnaam | Kanaleneiland-Zuid |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440831 |
| mannen | 4625 |
| meest_voorkomende_postcode | 3526 |
| omgevingsadressendichtheid | 3068 |
| oppervlakte_land_in_ha | 70 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 76 |
| oppervlakte_water_in_ha | 6 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 35 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 30 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 52 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 25 |
| percentage_gehuwd | 28 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 29 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 19 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 65 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 25 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 64 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 18 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 18 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 36 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 20 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 8 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 4360 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034408 |
| 8aeb9662-e405-5aaf-966d-a9838e9922d2 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 4455 |
| aantal_inwoners | 8535 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 14078 |
| buurtcode | BU03440832 |
| buurtnaam | Kanaleneiland-Noord |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440832 |
| mannen | 4295 |
| meest_voorkomende_postcode | 3527 |
| omgevingsadressendichtheid | 3359 |
| oppervlakte_land_in_ha | 61 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 67 |
| oppervlakte_water_in_ha | 6 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 35 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 25 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 55 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 25 |
| percentage_gehuwd | 25 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 23 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 22 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 60 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 25 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 15 |
| percentage_ongehuwd | 67 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 19 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 44 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 17 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 7 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 4240 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034408 |
| 4076d8ce-e46e-51e3-82db-22658e5ebea7 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 0 |
| aantal_inwoners | 0 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | -99997 |
| buurtcode | BU03440911 |
| buurtnaam | Bedrijventerrein De Wetering |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | -99997 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440911 |
| mannen | 0 |
| meest_voorkomende_postcode | 3543 |
| omgevingsadressendichtheid | 962 |
| oppervlakte_land_in_ha | 99 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 106 |
| oppervlakte_water_in_ha | 8 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | -99997 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | -99997 |
| percentage_gehuwd | -99997 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | -99997 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | -99997 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | -99997 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | -99997 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | -99997 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | -99997 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | -99997 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 0 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034409 |
| 1b636f2d-f8d6-5699-a9d7-080e18924942 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1985 |
| aantal_inwoners | 5300 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6035 |
| buurtcode | BU03440912 |
| buurtnaam | Terwijde-West |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440912 |
| mannen | 2645 |
| meest_voorkomende_postcode | 3543 |
| omgevingsadressendichtheid | 1619 |
| oppervlakte_land_in_ha | 88 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 96 |
| oppervlakte_water_in_ha | 8 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 25 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 50 |
| percentage_gehuwd | 37 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 53 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 22 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 40 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 50 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 55 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 20 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 15 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 27 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 29 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 9 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 2650 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034409 |
| 2c9dabc3-3847-5dc6-b1bb-1d92a5846b03 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 2590 |
| aantal_inwoners | 6020 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 10495 |
| buurtcode | BU03440913 |
| buurtnaam | Terwijde-Oost |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440913 |
| mannen | 3020 |
| meest_voorkomende_postcode | 3543 |
| omgevingsadressendichtheid | 2189 |
| oppervlakte_land_in_ha | 57 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 63 |
| oppervlakte_water_in_ha | 6 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 35 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 45 |
| percentage_gehuwd | 34 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 39 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 25 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 40 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 45 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 58 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 20 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 42 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 21 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 7 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 3000 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034409 |
| d5591125-2bfe-52c8-9fec-62ddce764fab | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 2655 |
| aantal_inwoners | 6925 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 7911 |
| buurtcode | BU03440921 |
| buurtnaam | Het Zand-West |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440921 |
| mannen | 3465 |
| meest_voorkomende_postcode | 3544 |
| omgevingsadressendichtheid | 2085 |
| oppervlakte_land_in_ha | 88 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 91 |
| oppervlakte_water_in_ha | 3 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 26 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_gehuwd | 35 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 50 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 24 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 30 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 59 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 23 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 36 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 24 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 6 |
| percentage_verweduwd | 1 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 3460 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034409 |
| b3487ba8-88c7-5df1-8cc5-63b06919104b | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1845 |
| aantal_inwoners | 5125 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 7704 |
| buurtcode | BU03440922 |
| buurtnaam | Het Zand-Oost |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440922 |
| mannen | 2635 |
| meest_voorkomende_postcode | 3544 |
| omgevingsadressendichtheid | 3047 |
| oppervlakte_land_in_ha | 67 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 67 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 23 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 50 |
| percentage_gehuwd | 35 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 55 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 23 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 40 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 50 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 59 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 27 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 36 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 22 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 5 |
| percentage_verweduwd | 1 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 2490 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034409 |
| 58be28e5-666a-5974-8b88-a032fa29f123 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 2760 |
| aantal_inwoners | 4150 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 8068 |
| buurtcode | BU03440931 |
| buurtnaam | Leidsche Rijn-Centrum |
| dekkingspercentage | 2 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440931 |
| mannen | 2195 |
| meest_voorkomende_postcode | 3541 |
| omgevingsadressendichtheid | 2835 |
| oppervlakte_land_in_ha | 51 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 52 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 61 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 50 |
| percentage_gehuwd | 24 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 11 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 28 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 35 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 50 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 15 |
| percentage_ongehuwd | 69 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 8 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 8 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 65 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 11 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 8 |
| percentage_verweduwd | 1 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 1960 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034409 |
| a6fca727-a4c2-5a45-98bd-5936bae705e4 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 645 |
| aantal_inwoners | 1815 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6951 |
| buurtcode | BU03440932 |
| buurtnaam | Grauwaart |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440932 |
| mannen | 900 |
| meest_voorkomende_postcode | 3541 |
| omgevingsadressendichtheid | 3101 |
| oppervlakte_land_in_ha | 26 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 29 |
| oppervlakte_water_in_ha | 3 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 27 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 50 |
| percentage_gehuwd | 33 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 60 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 13 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 40 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 50 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 62 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 32 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 9 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 36 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 19 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 3 |
| percentage_verweduwd | 1 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 920 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034409 |
| d090531b-bea6-5739-b3c8-3ef6f8dc42eb | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1225 |
| aantal_inwoners | 3920 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 10926 |
| buurtcode | BU03440933 |
| buurtnaam | Hoge Weide |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 3.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03440933 |
| mannen | 1955 |
| meest_voorkomende_postcode | 3541 |
| omgevingsadressendichtheid | 2950 |
| oppervlakte_land_in_ha | 36 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 36 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 17 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 55 |
| percentage_gehuwd | 33 |
| percentage_gescheid | 3 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 69 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 14 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 35 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 55 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 64 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 38 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 6 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 42 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 13 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 1 |
| percentage_verweduwd | 0 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 1965 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034409 |