CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| 44ca365a-674b-5c35-bbde-056a8d0bebdf | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 315 |
| aantal_inwoners | 990 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 529 |
| buurtcode | BU03441014 |
| buurtnaam | Máximapark |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 3.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03441014 |
| mannen | 505 |
| meest_voorkomende_postcode | 3451 |
| omgevingsadressendichtheid | 1538 |
| oppervlakte_land_in_ha | 188 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 199 |
| oppervlakte_water_in_ha | 11 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 13 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 40 |
| percentage_gescheid | 3 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 65 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 21 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 55 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 26 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 19 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 30 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 11 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 485 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034410 |
| 77139824-7602-57fa-91b6-0c77548344a1 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 2060 |
| aantal_inwoners | 6000 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 7615 |
| buurtcode | BU03441021 |
| buurtnaam | Vleuterweide-West |
| dekkingspercentage | 2 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03441021 |
| mannen | 2945 |
| meest_voorkomende_postcode | 3452 |
| omgevingsadressendichtheid | 1524 |
| oppervlakte_land_in_ha | 79 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 86 |
| oppervlakte_water_in_ha | 7 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 19 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_gehuwd | 37 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 62 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 19 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 30 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 56 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 23 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 16 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 23 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 32 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 6 |
| percentage_verweduwd | 1 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 3055 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034410 |
| 97cf3c04-0c0b-53c3-85ce-eb72d4ec11ae | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 2765 |
| aantal_inwoners | 7555 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 7816 |
| buurtcode | BU03441022 |
| buurtnaam | Vleuterweide-Noord/Oost/Centrum |
| dekkingspercentage | 3 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03441022 |
| mannen | 3665 |
| meest_voorkomende_postcode | 3452 |
| omgevingsadressendichtheid | 1827 |
| oppervlakte_land_in_ha | 97 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 99 |
| oppervlakte_water_in_ha | 3 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 24 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_gehuwd | 36 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 54 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 22 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 25 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 56 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 25 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 29 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 24 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 10 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 3890 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034410 |
| 4bfcedfe-c2b9-5864-be22-15adacab19ee | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1595 |
| aantal_inwoners | 5000 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6154 |
| buurtcode | BU03441023 |
| buurtnaam | Vleuterweide-Zuid |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 3.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03441023 |
| mannen | 2440 |
| meest_voorkomende_postcode | 3452 |
| omgevingsadressendichtheid | 1630 |
| oppervlakte_land_in_ha | 81 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 83 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 16 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_gehuwd | 35 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 68 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 16 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 25 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 59 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 28 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 26 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 5 |
| percentage_verweduwd | 1 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 2560 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034410 |
| 2ad1e2ce-c0bb-5924-862c-967cc70bc601 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 3495 |
| aantal_inwoners | 9225 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 5591 |
| buurtcode | BU03441024 |
| buurtnaam | Veldhuizen |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03441024 |
| mannen | 4560 |
| meest_voorkomende_postcode | 3453 |
| omgevingsadressendichtheid | 1542 |
| oppervlakte_land_in_ha | 165 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 189 |
| oppervlakte_water_in_ha | 24 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 24 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_gehuwd | 40 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 52 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 24 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 30 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 51 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 18 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 16 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 22 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 34 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 10 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 4670 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034410 |
| cb6e1442-c1c9-54dc-acec-9797a921cfad | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 2255 |
| aantal_inwoners | 6015 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4118 |
| buurtcode | BU03441031 |
| buurtnaam | De Meern-Noord |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03441031 |
| mannen | 3005 |
| meest_voorkomende_postcode | 3454 |
| omgevingsadressendichtheid | 1869 |
| oppervlakte_land_in_ha | 146 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 148 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 24 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 39 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 51 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 25 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 52 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 20 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 20 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 32 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 14 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 3015 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034410 |
| 476d486e-431d-5f0b-b33a-94788b0f4f52 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 2735 |
| aantal_inwoners | 6545 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 1702 |
| buurtcode | BU03441032 |
| buurtnaam | De Meern-Zuid |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03441032 |
| mannen | 3175 |
| meest_voorkomende_postcode | 3454 |
| omgevingsadressendichtheid | 1508 |
| oppervlakte_land_in_ha | 385 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 389 |
| oppervlakte_water_in_ha | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 30 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 38 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 42 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 27 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 49 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 19 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 24 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 25 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 21 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 3370 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034410 |
| d2719416-f18c-5d08-b29e-c0a6fe0a2f74 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 110 |
| aantal_inwoners | 255 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 160 |
| buurtcode | BU03441033 |
| buurtnaam | Bedrijvengebied Oudenrijn |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03441033 |
| mannen | 125 |
| meest_voorkomende_postcode | 3454 |
| omgevingsadressendichtheid | 1008 |
| oppervlakte_land_in_ha | 158 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 163 |
| oppervlakte_water_in_ha | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 33 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 40 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 38 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 29 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 53 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 16 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 26 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 35 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 12 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 130 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034410 |
| 8aa40a64-7c14-5096-86bb-19dbbe2bc5a0 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 130 |
| aantal_inwoners | 270 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 26 |
| buurtcode | BU03441041 |
| buurtnaam | Rijnenburg |
| dekkingspercentage | 2 |
| gemeentecode | GM0344 |
| gemeentenaam | Utrecht |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03441041 |
| mannen | 150 |
| meest_voorkomende_postcode | 3546 |
| omgevingsadressendichtheid | 207 |
| oppervlakte_land_in_ha | 1029 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 1078 |
| oppervlakte_water_in_ha | 49 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 49 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 39 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 30 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 20 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 53 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 11 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 16 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 20 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 34 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 19 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 120 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034410 |
| 443abaf3-ec1b-5d35-828d-7acdde20ea7e | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 625 |
| aantal_inwoners | 1055 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 7507 |
| buurtcode | BU03450001 |
| buurtnaam | Meesterweide |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0345 |
| gemeentenaam | Veenendaal |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03450001 |
| mannen | 505 |
| meest_voorkomende_postcode | 3901 |
| omgevingsadressendichtheid | 3242 |
| oppervlakte_land_in_ha | 14 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 14 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 56 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 40 |
| percentage_gescheid | 14 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 16 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 29 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 35 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 10 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 8 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 19 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 20 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 42 |
| percentage_verweduwd | 12 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 550 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034500 |