CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| 80f7973e-09a3-56a1-9aee-4db430128b74 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 360 |
| aantal_inwoners | 825 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 2511 |
| buurtcode | BU02741203 |
| buurtnaam | Dreyeroord |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0274 |
| gemeentenaam | Renkum |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02741203 |
| mannen | 405 |
| meest_voorkomende_postcode | 6861 |
| omgevingsadressendichtheid | 692 |
| oppervlakte_land_in_ha | 33 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 33 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 46 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 41 |
| percentage_gescheid | 11 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 21 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 33 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 37 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 10 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 8 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 14 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 28 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 39 |
| percentage_verweduwd | 11 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 415 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK027412 |
| 2d49218a-5994-54fb-a6b5-9112c61f6fb6 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 590 |
| aantal_inwoners | 1205 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 3484 |
| buurtcode | BU02741204 |
| buurtnaam | Dennenkamp |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0274 |
| gemeentenaam | Renkum |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02741204 |
| mannen | 565 |
| meest_voorkomende_postcode | 6861 |
| omgevingsadressendichtheid | 1199 |
| oppervlakte_land_in_ha | 35 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 35 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 40 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 38 |
| percentage_gescheid | 10 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 29 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 31 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 15 |
| percentage_ongehuwd | 45 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 17 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 7 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 16 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 30 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 30 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 640 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK027412 |
| b0dc3ef7-0658-5f62-b8ab-a6decb4fe190 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 50 |
| aantal_inwoners | 145 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 106 |
| buurtcode | BU02741205 |
| buurtnaam | De Dreijen |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0274 |
| gemeentenaam | Renkum |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02741205 |
| mannen | 90 |
| meest_voorkomende_postcode | 6861 |
| omgevingsadressendichtheid | 667 |
| oppervlakte_land_in_ha | 137 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 137 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | -99997 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 26 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 34 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 30 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 43 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 53 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 5 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 6 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 51 |
| percentage_verweduwd | 9 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 60 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK027412 |
| 113b78cb-d7a6-5a03-9c93-71c985692ea5 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 725 |
| aantal_inwoners | 1655 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 3678 |
| buurtcode | BU02741206 |
| buurtnaam | Talud |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0274 |
| gemeentenaam | Renkum |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02741206 |
| mannen | 790 |
| meest_voorkomende_postcode | 6861 |
| omgevingsadressendichtheid | 1159 |
| oppervlakte_land_in_ha | 45 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 45 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 33 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 41 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 36 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 32 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 45 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 17 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 17 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 31 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 25 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 870 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK027412 |
| b100c3ff-bb51-52bf-b69e-19335e48ef4d | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 970 |
| aantal_inwoners | 2045 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 1529 |
| buurtcode | BU02750000 |
| buurtnaam | Dieren-Zuid beneden spoorlijn |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0275 |
| gemeentenaam | Rheden |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02750000 |
| mannen | 1010 |
| meest_voorkomende_postcode | 6953 |
| omgevingsadressendichtheid | 846 |
| oppervlakte_land_in_ha | 134 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 141 |
| oppervlakte_water_in_ha | 8 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 37 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 41 |
| percentage_gescheid | 9 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 26 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 37 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 41 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 11 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 9 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 17 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 31 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 31 |
| percentage_verweduwd | 8 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 1035 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK027500 |
| c1f47a11-8dfe-5935-a400-a2fd1f25da79 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 3590 |
| aantal_inwoners | 7355 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 3813 |
| buurtcode | BU02750001 |
| buurtnaam | Dieren-Noord boven spoorlijn |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0275 |
| gemeentenaam | Rheden |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02750001 |
| mannen | 3680 |
| meest_voorkomende_postcode | 6951 |
| omgevingsadressendichtheid | 1397 |
| oppervlakte_land_in_ha | 193 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 196 |
| oppervlakte_water_in_ha | 3 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 40 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 39 |
| percentage_gescheid | 10 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 31 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 29 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 45 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 14 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 23 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 28 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 25 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 3675 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK027500 |
| 7f5b0c28-a46f-5757-af33-5a91743ad1ef | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1900 |
| aantal_inwoners | 4065 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 2152 |
| buurtcode | BU02750002 |
| buurtnaam | Dieren-West boven spoorlijn |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0275 |
| gemeentenaam | Rheden |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02750002 |
| mannen | 1920 |
| meest_voorkomende_postcode | 6952 |
| omgevingsadressendichtheid | 1376 |
| oppervlakte_land_in_ha | 189 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 189 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 37 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 44 |
| percentage_gescheid | 10 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 29 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 34 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 38 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 12 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 18 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 32 |
| percentage_verweduwd | 9 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 2145 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK027500 |
| e7b07f21-ba8a-522b-9a94-e8b1aeac47a2 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 335 |
| aantal_inwoners | 810 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 847 |
| buurtcode | BU02750003 |
| buurtnaam | Spankeren |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0275 |
| gemeentenaam | Rheden |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02750003 |
| mannen | 410 |
| meest_voorkomende_postcode | 6956 |
| omgevingsadressendichtheid | 675 |
| oppervlakte_land_in_ha | 96 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 101 |
| oppervlakte_water_in_ha | 6 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 23 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 48 |
| percentage_gescheid | 9 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 36 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 41 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 39 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 16 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 15 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 34 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 26 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 400 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK027500 |
| d2e84f2d-523b-59a5-b2ea-099d4ffcbe09 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 475 |
| aantal_inwoners | 985 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 1221 |
| buurtcode | BU02750004 |
| buurtnaam | Ellecom |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0275 |
| gemeentenaam | Rheden |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02750004 |
| mannen | 495 |
| meest_voorkomende_postcode | 6955 |
| omgevingsadressendichtheid | 152 |
| oppervlakte_land_in_ha | 81 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 81 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 34 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 51 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 24 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 42 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 36 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 11 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 12 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 32 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 35 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 490 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK027500 |
| 6f6d02e6-f6a0-5837-929f-880d84a6d51a | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 370 |
| aantal_inwoners | 805 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 768 |
| buurtcode | BU02750005 |
| buurtnaam | Laag-Soeren |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0275 |
| gemeentenaam | Rheden |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02750005 |
| mannen | 385 |
| meest_voorkomende_postcode | 6957 |
| omgevingsadressendichtheid | 151 |
| oppervlakte_land_in_ha | 105 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 105 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 31 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 46 |
| percentage_gescheid | 10 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 25 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 44 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 38 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 10 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 7 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 19 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 34 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 30 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 420 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK027500 |