CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| 283829b3-2880-59b2-88fc-fc6adb79e3d9 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 315 |
| aantal_inwoners | 780 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 522 |
| buurtcode | BU02790008 |
| buurtnaam | Verspreide huizen ten zuiden van Scherpenzeel |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0279 |
| gemeentenaam | Scherpenzeel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02790008 |
| mannen | 385 |
| meest_voorkomende_postcode | 3925 |
| omgevingsadressendichtheid | 721 |
| oppervlakte_land_in_ha | 149 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 150 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 33 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 37 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 42 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 25 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 54 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 22 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 31 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 22 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 11 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 395 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK027900 |
| 0156de5d-524f-5f61-ab0f-0f4b096719bd | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 235 |
| aantal_inwoners | 670 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 69 |
| buurtcode | BU02790009 |
| buurtnaam | Verspreide huizen ten noorden van Scherpenzeel |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0279 |
| gemeentenaam | Scherpenzeel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02790009 |
| mannen | 340 |
| meest_voorkomende_postcode | 3925 |
| omgevingsadressendichtheid | 297 |
| oppervlakte_land_in_ha | 980 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 982 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 28 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 45 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 38 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 33 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 47 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 19 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 23 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 26 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 19 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 335 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK027900 |
| 132a6115-bfbc-5654-93d2-b4054829b3d8 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1520 |
| aantal_inwoners | 2205 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 7839 |
| buurtcode | BU02810000 |
| buurtnaam | Binnenstad |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0281 |
| gemeentenaam | Tiel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02810000 |
| mannen | 1175 |
| meest_voorkomende_postcode | 4001 |
| omgevingsadressendichtheid | 2292 |
| oppervlakte_land_in_ha | 28 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 29 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 69 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_gehuwd | 19 |
| percentage_gescheid | 13 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 10 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 21 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 20 |
| percentage_ongehuwd | 64 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 6 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 40 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 25 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 18 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 1030 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK028100 |
| d50d592a-04b2-58e3-8948-c9b5e00088db | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 820 |
| aantal_inwoners | 1500 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4637 |
| buurtcode | BU02810001 |
| buurtnaam | Sterrebos |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0281 |
| gemeentenaam | Tiel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02810001 |
| mannen | 730 |
| meest_voorkomende_postcode | 4001 |
| omgevingsadressendichtheid | 2028 |
| oppervlakte_land_in_ha | 32 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 49 |
| oppervlakte_water_in_ha | 17 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 49 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 34 |
| percentage_gescheid | 12 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 23 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 29 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 49 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 12 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 9 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 32 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 25 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 23 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 770 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK028100 |
| 41eb02c3-be40-5e3c-b8ac-0605abf66591 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1060 |
| aantal_inwoners | 2310 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6403 |
| buurtcode | BU02810002 |
| buurtnaam | Hertogenwijk |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0281 |
| gemeentenaam | Tiel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02810002 |
| mannen | 1195 |
| meest_voorkomende_postcode | 4001 |
| omgevingsadressendichtheid | 1633 |
| oppervlakte_land_in_ha | 36 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 42 |
| oppervlakte_water_in_ha | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 25 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 25 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 50 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 35 |
| percentage_gehuwd | 33 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 30 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 20 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 50 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 35 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 15 |
| percentage_ongehuwd | 53 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 28 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 25 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 20 |
| percentage_verweduwd | 7 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 1120 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK028100 |
| 55f6cdec-4a95-5f45-b088-aaeef6e9783d | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 640 |
| aantal_inwoners | 1460 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4292 |
| buurtcode | BU02810003 |
| buurtnaam | Burgemeesterswijk |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0281 |
| gemeentenaam | Tiel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02810003 |
| mannen | 745 |
| meest_voorkomende_postcode | 4001 |
| omgevingsadressendichtheid | 1946 |
| oppervlakte_land_in_ha | 34 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 34 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 33 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_gehuwd | 38 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 39 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 28 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 15 |
| percentage_ongehuwd | 53 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 17 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 28 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 26 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 16 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 715 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK028100 |
| e8889097-18ca-587a-b116-5b527c586efb | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 530 |
| aantal_inwoners | 1000 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 3102 |
| buurtcode | BU02810004 |
| buurtnaam | Stationsbuurt |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0281 |
| gemeentenaam | Tiel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02810004 |
| mannen | 505 |
| meest_voorkomende_postcode | 4001 |
| omgevingsadressendichtheid | 2498 |
| oppervlakte_land_in_ha | 32 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 32 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 48 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 36 |
| percentage_gescheid | 9 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 22 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 30 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 47 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 10 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 25 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 28 |
| percentage_verweduwd | 8 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 485 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK028100 |
| 54e65d84-dc96-53e7-8d37-727c47134264 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 730 |
| aantal_inwoners | 1500 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 5694 |
| buurtcode | BU02810005 |
| buurtnaam | Santwijck |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0281 |
| gemeentenaam | Tiel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02810005 |
| mannen | 715 |
| meest_voorkomende_postcode | 4001 |
| omgevingsadressendichtheid | 2502 |
| oppervlakte_land_in_ha | 26 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 27 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 48 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 34 |
| percentage_gescheid | 12 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 26 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 26 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 45 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 10 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 23 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 30 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 26 |
| percentage_verweduwd | 9 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 785 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK028100 |
| 60fa6761-901a-5998-82e8-3ac2057ab8d8 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 575 |
| aantal_inwoners | 1165 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6360 |
| buurtcode | BU02810006 |
| buurtnaam | De Lok |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0281 |
| gemeentenaam | Tiel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02810006 |
| mannen | 575 |
| meest_voorkomende_postcode | 4001 |
| omgevingsadressendichtheid | 2496 |
| oppervlakte_land_in_ha | 18 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 18 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 41 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_gehuwd | 32 |
| percentage_gescheid | 11 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 33 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 27 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 25 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 52 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 30 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 17 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 595 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK028100 |
| c81fdbe0-6be1-5d27-8a2b-6398c0351e65 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1340 |
| aantal_inwoners | 3090 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 7399 |
| buurtcode | BU02810007 |
| buurtnaam | Het Ooij |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0281 |
| gemeentenaam | Tiel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02810007 |
| mannen | 1520 |
| meest_voorkomende_postcode | 4005 |
| omgevingsadressendichtheid | 1675 |
| oppervlakte_land_in_ha | 42 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 42 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 35 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_gehuwd | 37 |
| percentage_gescheid | 9 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 41 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 24 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 30 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 50 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 18 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 29 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 28 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 14 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 1565 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK028100 |