CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| cbb7d180-55df-57d0-b271-7320b949f2fc | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 915 |
| aantal_inwoners | 2100 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 5155 |
| buurtcode | BU02930003 |
| buurtnaam | De Leigraaf-De Steenderens |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0293 |
| gemeentenaam | Westervoort |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02930003 |
| mannen | 1050 |
| meest_voorkomende_postcode | 6932 |
| omgevingsadressendichtheid | 1267 |
| oppervlakte_land_in_ha | 41 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 42 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 24 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 47 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 38 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 37 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 42 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 14 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 23 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 29 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 23 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 1055 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK029300 |
| e2864ebf-940c-53e8-ab78-99d4f57ac578 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1040 |
| aantal_inwoners | 2315 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 3656 |
| buurtcode | BU02930004 |
| buurtnaam | De Ganzepoel-Schans |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0293 |
| gemeentenaam | Westervoort |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02930004 |
| mannen | 1130 |
| meest_voorkomende_postcode | 6932 |
| omgevingsadressendichtheid | 1082 |
| oppervlakte_land_in_ha | 63 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 63 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 32 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 41 |
| percentage_gescheid | 10 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 34 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 33 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 42 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 8 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 22 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 30 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 25 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 1185 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK029300 |
| 22fe1fc1-d61e-502d-b051-a98d5049dc7c | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 45 |
| aantal_inwoners | 120 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 40 |
| buurtcode | BU02930009 |
| buurtnaam | Verspreide huizen Westervoort |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0293 |
| gemeentenaam | Westervoort |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02930009 |
| mannen | 60 |
| meest_voorkomende_postcode | 6931 |
| omgevingsadressendichtheid | 693 |
| oppervlakte_land_in_ha | 304 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 382 |
| oppervlakte_water_in_ha | 77 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | -99997 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 52 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 42 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 49 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 39 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 20 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 9 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 20 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 33 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 18 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 65 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK029300 |
| 259c9aba-a049-523e-9e8b-65a9ecacaa85 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 2110 |
| aantal_inwoners | 3830 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4202 |
| buurtcode | BU02940000 |
| buurtnaam | Centrale deel |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0294 |
| gemeentenaam | Winterswijk |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02940000 |
| mannen | 1885 |
| meest_voorkomende_postcode | 7101 |
| omgevingsadressendichtheid | 2036 |
| oppervlakte_land_in_ha | 91 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 91 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 52 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 36 |
| percentage_gescheid | 10 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 20 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 28 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 46 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 10 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 9 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 24 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 25 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 31 |
| percentage_verweduwd | 9 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 1945 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK029400 |
| 7d0f8134-ae23-577d-a01a-08e61b18ad80 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1535 |
| aantal_inwoners | 3325 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 1637 |
| buurtcode | BU02940001 |
| buurtnaam | Winterswijk-Zuidwest |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0294 |
| gemeentenaam | Winterswijk |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02940001 |
| mannen | 1710 |
| meest_voorkomende_postcode | 7102 |
| omgevingsadressendichtheid | 1157 |
| oppervlakte_land_in_ha | 203 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 203 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 35 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 39 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 34 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 31 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 49 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 24 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 28 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 20 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 1615 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK029400 |
| e0bee539-3028-5dbd-a575-89a83272f20d | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 2200 |
| aantal_inwoners | 5285 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 2727 |
| buurtcode | BU02940002 |
| buurtnaam | Winterswijk-Noordwest |
| dekkingspercentage | 4 |
| gemeentecode | GM0294 |
| gemeentenaam | Winterswijk |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02940002 |
| mannen | 2595 |
| meest_voorkomende_postcode | 7103 |
| omgevingsadressendichtheid | 1250 |
| oppervlakte_land_in_ha | 194 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 194 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 25 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 48 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 37 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 38 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 40 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 18 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 29 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 2695 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK029400 |
| b288a3df-6dad-59b1-abd4-64386ae4393b | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 2995 |
| aantal_inwoners | 6760 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4566 |
| buurtcode | BU02940003 |
| buurtnaam | Winterswijk-Noordoost |
| dekkingspercentage | 5 |
| gemeentecode | GM0294 |
| gemeentenaam | Winterswijk |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02940003 |
| mannen | 3415 |
| meest_voorkomende_postcode | 7103 |
| omgevingsadressendichtheid | 1643 |
| oppervlakte_land_in_ha | 148 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 148 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 38 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_gehuwd | 39 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 34 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 28 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 48 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 16 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 25 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 26 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 21 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 3350 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK029400 |
| 34c523f3-5c2a-516a-ad19-759bf4c1ebde | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1855 |
| aantal_inwoners | 3950 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 2701 |
| buurtcode | BU02940004 |
| buurtnaam | Winterswijk-Zuidoost |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0294 |
| gemeentenaam | Winterswijk |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02940004 |
| mannen | 1920 |
| meest_voorkomende_postcode | 7101 |
| omgevingsadressendichtheid | 1437 |
| oppervlakte_land_in_ha | 146 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 146 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 38 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 42 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 30 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 32 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 41 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 12 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 21 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 28 |
| percentage_verweduwd | 8 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 2030 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK029400 |
| 249b5f4a-0189-5c1e-aee5-b9afe9ee1348 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 245 |
| aantal_inwoners | 595 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 1268 |
| buurtcode | BU02940100 |
| buurtnaam | Meddo |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0294 |
| gemeentenaam | Winterswijk |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02940100 |
| mannen | 315 |
| meest_voorkomende_postcode | 7104 |
| omgevingsadressendichtheid | 100 |
| oppervlakte_land_in_ha | 47 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 47 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 24 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 49 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 35 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 41 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 40 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 20 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 28 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 29 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 280 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK029401 |
| fb707c6f-63de-5f2c-a0e0-db1da820bfd1 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 50 |
| aantal_inwoners | 115 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 890 |
| buurtcode | BU02940101 |
| buurtnaam | Kotten |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0294 |
| gemeentenaam | Winterswijk |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02940101 |
| mannen | 50 |
| meest_voorkomende_postcode | 7107 |
| omgevingsadressendichtheid | 55 |
| oppervlakte_land_in_ha | 13 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 13 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 31 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 56 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 31 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 38 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 34 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 14 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 6 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 18 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 31 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 30 |
| percentage_verweduwd | 7 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 65 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK029401 |