CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| 3d9c5d05-56ce-5f69-911f-bbf41db387dc | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 390 |
| aantal_inwoners | 870 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 1857 |
| buurtcode | BU02990800 |
| buurtnaam | Herwen |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0299 |
| gemeentenaam | Zevenaar |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02990800 |
| mannen | 425 |
| meest_voorkomende_postcode | 6914 |
| omgevingsadressendichtheid | 146 |
| oppervlakte_land_in_ha | 47 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 47 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 29 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 46 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 33 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 39 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 41 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 23 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 28 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 26 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 445 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK029908 |
| 066f34ba-6488-5669-97c0-a1d6fe4e1c30 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 105 |
| aantal_inwoners | 280 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 55 |
| buurtcode | BU02990801 |
| buurtnaam | Buitengebied Herwen |
| dekkingspercentage | 2 |
| gemeentecode | GM0299 |
| gemeentenaam | Zevenaar |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02990801 |
| mannen | 140 |
| meest_voorkomende_postcode | 6914 |
| omgevingsadressendichtheid | 120 |
| oppervlakte_land_in_ha | 505 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 508 |
| oppervlakte_water_in_ha | 3 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 18 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 49 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 41 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 42 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 42 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 20 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 5 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 21 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 28 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 26 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 140 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK029908 |
| 82b9ef01-2e0b-5f8c-bee8-8229db010924 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1440 |
| aantal_inwoners | 3035 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 3651 |
| buurtcode | BU02990900 |
| buurtnaam | Lobith |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0299 |
| gemeentenaam | Zevenaar |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02990900 |
| mannen | 1515 |
| meest_voorkomende_postcode | 6915 |
| omgevingsadressendichtheid | 575 |
| oppervlakte_land_in_ha | 83 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 83 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 36 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 39 |
| percentage_gescheid | 9 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 33 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 31 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 46 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 24 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 28 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 24 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 1525 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK029909 |
| adc967c8-342c-582c-825b-c4f9c0063677 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1250 |
| aantal_inwoners | 2815 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 2564 |
| buurtcode | BU02991000 |
| buurtnaam | Tolkamer |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0299 |
| gemeentenaam | Zevenaar |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02991000 |
| mannen | 1420 |
| meest_voorkomende_postcode | 6916 |
| omgevingsadressendichtheid | 506 |
| oppervlakte_land_in_ha | 110 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 119 |
| oppervlakte_water_in_ha | 9 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 32 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 42 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 33 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 35 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 42 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 22 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 28 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 27 |
| percentage_verweduwd | 7 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 1395 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK029910 |
| 6d3b5052-f5c3-51f8-a7ab-e825fec0f8ae | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 5 |
| aantal_inwoners | 20 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6 |
| buurtcode | BU02991001 |
| buurtnaam | De Bijland |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0299 |
| gemeentenaam | Zevenaar |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02991001 |
| mannen | 10 |
| meest_voorkomende_postcode | 6916 |
| omgevingsadressendichtheid | 268 |
| oppervlakte_land_in_ha | 341 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 705 |
| oppervlakte_water_in_ha | 364 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | -99997 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | -99997 |
| percentage_gehuwd | 32 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | -99997 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 58 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | -99997 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | -99997 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | -99997 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 37 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | -99997 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 5 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK029910 |
| aba0ec6e-cda3-5e42-b0df-dc6adb3ca125 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 250 |
| aantal_inwoners | 500 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 2516 |
| buurtcode | BU02991100 |
| buurtnaam | Spijk |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0299 |
| gemeentenaam | Zevenaar |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02991100 |
| mannen | 255 |
| meest_voorkomende_postcode | 6917 |
| omgevingsadressendichtheid | 85 |
| oppervlakte_land_in_ha | 20 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 20 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 10 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 36 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 36 |
| percentage_gescheid | 10 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 32 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 32 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 15 |
| percentage_ongehuwd | 45 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 11 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 8 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 23 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 35 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 24 |
| percentage_verweduwd | 9 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 245 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK029911 |
| 97f47871-3dbc-5108-9602-28763ef924d4 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 150 |
| aantal_inwoners | 325 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 55 |
| buurtcode | BU02991101 |
| buurtnaam | Buitengebied Lobith/Spijk |
| dekkingspercentage | 2 |
| gemeentecode | GM0299 |
| gemeentenaam | Zevenaar |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU02991101 |
| mannen | 170 |
| meest_voorkomende_postcode | 6917 |
| omgevingsadressendichtheid | 195 |
| oppervlakte_land_in_ha | 596 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 790 |
| oppervlakte_water_in_ha | 194 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 45 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 41 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 50 |
| percentage_gehuwd | 38 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 34 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 25 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 50 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 45 |
| percentage_ongehuwd | 54 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 27 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 31 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 14 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 160 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK029911 |
| 92a75f8b-47d3-5ff0-ae3f-817919d757cd | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1545 |
| aantal_inwoners | 2410 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4825 |
| buurtcode | BU03010000 |
| buurtnaam | Stadskern |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0301 |
| gemeentenaam | Zutphen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03010000 |
| mannen | 1160 |
| meest_voorkomende_postcode | 7201 |
| omgevingsadressendichtheid | 2406 |
| oppervlakte_land_in_ha | 50 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 59 |
| oppervlakte_water_in_ha | 9 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 59 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 32 |
| percentage_gescheid | 15 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 13 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 28 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 46 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 5 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 21 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 36 |
| percentage_verweduwd | 7 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 1255 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK030100 |
| c270a90c-0863-560d-8544-6ca8bf8d4a67 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1120 |
| aantal_inwoners | 1760 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6199 |
| buurtcode | BU03010001 |
| buurtnaam | Laarstraat en omgeving |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0301 |
| gemeentenaam | Zutphen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03010001 |
| mannen | 865 |
| meest_voorkomende_postcode | 7201 |
| omgevingsadressendichtheid | 2782 |
| oppervlakte_land_in_ha | 28 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 29 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 64 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 29 |
| percentage_gescheid | 15 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 13 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 23 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 50 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 7 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 25 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 30 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 29 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 890 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK030100 |
| 9d576cad-6cff-5749-b520-1233d56816ca | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 945 |
| aantal_inwoners | 1765 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 655 |
| buurtcode | BU03010002 |
| buurtnaam | Marswegkwartier |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0301 |
| gemeentenaam | Zutphen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03010002 |
| mannen | 860 |
| meest_voorkomende_postcode | 7202 |
| omgevingsadressendichtheid | 1338 |
| oppervlakte_land_in_ha | 269 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 313 |
| oppervlakte_water_in_ha | 44 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 43 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 45 |
| percentage_gescheid | 13 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 15 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 42 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 36 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 8 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 5 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 20 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 25 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 41 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 900 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK030100 |