CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| 7deca64e-c3dd-5d9c-8115-fee891d83c3e | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1160 |
| aantal_inwoners | 3440 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 5469 |
| buurtcode | BU03450118 |
| buurtnaam | Veenderij |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0345 |
| gemeentenaam | Veenendaal |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03450118 |
| mannen | 1730 |
| meest_voorkomende_postcode | 3907 |
| omgevingsadressendichtheid | 900 |
| oppervlakte_land_in_ha | 63 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 64 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 16 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 43 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 59 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 25 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 52 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 27 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 34 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 20 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 6 |
| percentage_verweduwd | 1 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 1710 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034501 |
| a049c0a9-274e-5494-ab55-4a904ac5f9cf | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 2055 |
| aantal_inwoners | 4075 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6999 |
| buurtcode | BU03450220 |
| buurtnaam | Engelenburg |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0345 |
| gemeentenaam | Veenendaal |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03450220 |
| mannen | 1935 |
| meest_voorkomende_postcode | 3901 |
| omgevingsadressendichtheid | 3169 |
| oppervlakte_land_in_ha | 58 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 63 |
| oppervlakte_water_in_ha | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 53 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_gehuwd | 33 |
| percentage_gescheid | 11 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 25 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 22 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 30 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 47 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 14 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 26 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 22 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 25 |
| percentage_verweduwd | 9 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 2135 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034502 |
| aed0de4c-b1f1-54cf-bc21-7d143196f892 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 710 |
| aantal_inwoners | 1535 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 3852 |
| buurtcode | BU03450221 |
| buurtnaam | Het Ambacht |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0345 |
| gemeentenaam | Veenendaal |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03450221 |
| mannen | 775 |
| meest_voorkomende_postcode | 3903 |
| omgevingsadressendichtheid | 2731 |
| oppervlakte_land_in_ha | 40 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 40 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 47 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_gehuwd | 34 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 29 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 24 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 25 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 57 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 17 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 38 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 18 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 13 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 760 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034502 |
| 3b019b48-b728-5eba-b402-82eff0e80b8a | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1040 |
| aantal_inwoners | 2485 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6147 |
| buurtcode | BU03450222 |
| buurtnaam | Gezonken Hoek |
| dekkingspercentage | 4 |
| gemeentecode | GM0345 |
| gemeentenaam | Veenendaal |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03450222 |
| mannen | 1190 |
| meest_voorkomende_postcode | 3904 |
| omgevingsadressendichtheid | 2424 |
| oppervlakte_land_in_ha | 40 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 40 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 30 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 46 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 36 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 34 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 40 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 16 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 21 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 24 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 1290 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034502 |
| 2b74f116-c1bd-55f2-a1e6-c7c4d0effac0 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1420 |
| aantal_inwoners | 3475 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 5192 |
| buurtcode | BU03450223 |
| buurtnaam | Petenbos |
| dekkingspercentage | 3 |
| gemeentecode | GM0345 |
| gemeentenaam | Veenendaal |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03450223 |
| mannen | 1695 |
| meest_voorkomende_postcode | 3903 |
| omgevingsadressendichtheid | 1493 |
| oppervlakte_land_in_ha | 67 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 67 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 24 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 49 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 41 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 35 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 40 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 16 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 21 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 32 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 20 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 1780 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034502 |
| d7048efa-efe0-56ad-aafc-d68a874d2818 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1045 |
| aantal_inwoners | 2600 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 5871 |
| buurtcode | BU03450224 |
| buurtnaam | Petenbos Oost |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0345 |
| gemeentenaam | Veenendaal |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03450224 |
| mannen | 1325 |
| meest_voorkomende_postcode | 3903 |
| omgevingsadressendichtheid | 1113 |
| oppervlakte_land_in_ha | 44 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 46 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 26 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 46 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 45 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 29 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 45 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 17 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 24 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 31 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 15 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 1275 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034502 |
| a49cac28-1ae3-5deb-9731-ac26f75aa3cc | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 105 |
| aantal_inwoners | 435 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 252 |
| buurtcode | BU03450225 |
| buurtnaam | Nijverkamp |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0345 |
| gemeentenaam | Veenendaal |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03450225 |
| mannen | 270 |
| meest_voorkomende_postcode | 3903 |
| omgevingsadressendichtheid | 684 |
| oppervlakte_land_in_ha | 172 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 172 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 40 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 31 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 55 |
| percentage_gehuwd | 43 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 38 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 31 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 40 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 55 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 50 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 10 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 18 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 38 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 25 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 10 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 165 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034502 |
| a815c7ab-7d0b-52a3-b088-55581af7c3cb | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 5 |
| aantal_inwoners | 10 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 42 |
| buurtcode | BU03450226 |
| buurtnaam | De Groene Velden |
| dekkingspercentage | 4 |
| gemeentecode | GM0345 |
| gemeentenaam | Veenendaal |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03450226 |
| mannen | 5 |
| meest_voorkomende_postcode | 3902 |
| omgevingsadressendichtheid | 1711 |
| oppervlakte_land_in_ha | 33 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 38 |
| oppervlakte_water_in_ha | 4 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_gehuwd | -99997 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | -99997 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 43 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | -99997 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | -99997 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | -99997 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | -99997 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | -99997 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 10 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034502 |
| b2aaaa23-e3de-5a92-a1d0-f6123cd1a173 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 25 |
| aantal_inwoners | 80 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 78 |
| buurtcode | BU03450227 |
| buurtnaam | De Blauwe Hel |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0345 |
| gemeentenaam | Veenendaal |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 3.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03450227 |
| mannen | 40 |
| meest_voorkomende_postcode | 3902 |
| omgevingsadressendichtheid | 818 |
| oppervlakte_land_in_ha | 101 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 103 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 56 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 52 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 40 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 43 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 10 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 24 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 15 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 35 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 15 |
| percentage_verweduwd | 0 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 35 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034502 |
| f4fb9c91-0888-582f-8df9-c32eb27c3687 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 25 |
| aantal_inwoners | 75 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 261 |
| buurtcode | BU03450228 |
| buurtnaam | Middelbuurt |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0345 |
| gemeentenaam | Veenendaal |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 3.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03450228 |
| mannen | 40 |
| meest_voorkomende_postcode | 3903 |
| omgevingsadressendichtheid | 692 |
| oppervlakte_land_in_ha | 28 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 28 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | -99997 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 49 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 50 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 32 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 47 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 25 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 19 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 22 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 21 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 30 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034502 |